НАБОЛІЛЕ

Хто приборкає здоровенних псів, які шматують одяг і тіло перехожих побіля КП «Розділжитлосервіс» та навколишніх будинків? Агов, владо!

Похмурий понеділковий ранок затьмарила жахлива картина, яку спостерігала з вікна редакції: бабуся, спираючись на палку, поволі прошкувала в комунальну установу. Раптом здоровенний білий пес, який пробіг мимо, різко розвернувся і схопив … за ногу…. Злісно гаркаючи, тягнув за панчоху… Можна лишень уявити, який жах пережила бабуся, коли навіть прохожі на мить оторопіли … від несподіванки, від гидотливої картини, від розпачу і страху…

А «господиня» байдуже чекала… коли Шарік відпустить жертву. І хоча вона вперто «віднєекувалася», що то не її пес, але ж мешканці кварталу біля редакції добре знають здорового білого Шаріка, який є грозою кварталу, добре знають, що сама ця пані Согуйко, мешканка другого під’їзду будинку по пр. Шевченка, 2, привела свого часу його під будинок, підгодовує і гуляє з ним по місту, по ринку.
Скільки уже кривавих жертв на рахунку Шаріка, ніхто не скаже, бо ж хто лічив? І ця бабуся, слізно натягуючи порвану панчоху, сумно прорікувала: то що мені в лікарню йти, чи в поліцію? Та хіба ж я дошкандибаю? Так, точно знаю, що свого часу цей пес до крові покусав маму знаменитого хірурга з Нового Роздолу Ігоря Курільця, п. Дусю, перев’язку якій робив, до речі, Микола Пшик, доброволець батальйону УДА «Аратта», і родичку сім’ї Іваницьких, яка, до речі, також неодноразово бувала у цьому мікрорайоні міста. Та жертв було чимало…
Тож усі заперечення, мовляв, «своїх не чіпає», тут не працюють. Так само, як і запевнення, що «стерилізований» пес (а «бірка» на вусі Шаріка про це свідчить) є безпечним – натомість все навпаки. Взагалі на цьому кварталі собача напасть стала загрозою: крім Шаріка, тут розгулює ще кілька здоровенних псів, і без «бірок», до речі. Чималий Рижик (свого часу, що можемо точно посвідчити, покусав і працівника редакції газети «Вісник Розділля»), а нещодавно, 1 жовтня, він біля того ж першого під’їзду будинку по пр. Шевченка, 2 покусав старшу жінку - кров не могли зупинити, терміново викликали «швидку». А напіввівчурка, його «подруга», також «мешканка» цього кварталу, небезпечна і агресивна. А чимала зграя у центрі біля «Родинної ковбаски»? А жорстокі схрещені вовко-пси у лісах поблизу дач? Та що там, щойно завели мову про собаче нашестя у місті, і кожен називає нові локації! Особливо «весело» у час «собачих весіль», коли спокою нема від загрозливих зграй ані вдень, ані вночі – від гучного гавкоту.
Часто вони розгулюють і території початкової школи НВК ім. В.Труша, де повно малечі. Там же гляділи і свій виводок, коли, що й не дивно, собача мама загрозливо кидалася на цікаву малечу. Як ви, батьки, дозволяєте дітям відвідувати навчальний заклад, де зубата загроза вільно бігає по подвір’ю?
Чули сотні раз про жорстоке ставлення до тварин, про необхідність їх захищати. Не заперечую. Коли до них дійсно жорстоко ставляться. Але ж яка жорстокість бабусі? До речі, що там думати, є і люди, які потребують ізоляції від суспільства – їх арештовують, судять, садять за грати. Так само і в чотирилапих. Та й зрештою, по всіх правилах, пес має бути на прив’язі, на повідку, в наморднику. І за це відповідає господар. Але ж офіційно господаря у Шаріка немає, бо ж як «відхрещувалася» від нього пані Согуйко, коли напав на бабусю. Значить, за «розбій» Шаріка треба також «посадити». І відповідати за це повинні посадові особи, бо ж власність міста, виявляється. Хіба що недоторканий, як нардеп.
А хто захищатиме людей, дітей, похилого віку жіночок, та й будь-кого з двоногих? Чи чотирилапі тепер більше в пошані?
Тож чітко розумію і доводжу до вашого відома – кров безневинних жертв на вашій совісті, міський голова п. Мелешко А.Р., на вашій відповідальності, начальник міського відділення поліції Шнайдрук Р.Р., на ваших руках, усі «захисники» бродячих тварин. Їх треба захищати, погоджуюся, але людей також слід захищати, ще більше.
Скільки буде продовжуватися цей безлад з кровожадним Шаріком? І чи він один такий на новороздільських вулицях? Вважайте цей лист спільною заявою городян на злочин! Вам не пече кров покусаних ним людей, можновладці міста? І чи вдасться вам її відмити порожніми багаторічними обіцянками. що колись приїде ПП «Лев» забере їх на стерилізацію, зовсім безрезультатну, до речі?
Віра ВЛАСЮК