Щодо проблем на ТЕЦ: приватник (управитель), можливо, як прийшов, так і піде, а проблеми залишаться нам...

Роздуми з приводу


Переглядаючи соціальні мережі з новорічними привітаннями та світлинами, натрапив на тривожну інформацію, що управитель нашої ТЕЦ ПП «Гарант Енерго М» не виплатив працівникам зарплати за грудень. Розуміючи, що соціальні мережі не є повністю достовірним джерелом інформації, я по телефону зв’язався з двома працівниками теплоцентралі, які підтвердили цю інформацію, а також повідомили, що є невеликий борг по зарплаті за листопад, а також і величезний борг за газ.
Хтось скаже, мовляв, нічого страшного, управитель працює тільки третій місяць, все виправить, все владнає. Я особисто не є таким оптимістом. Тому, на мою думку, аби вирішити питання виплати зарплатної заборгованості колективу ТЕЦ, то варто було б це питання довести до відома голови ЛОДА Олега Синютки, який у тривожні дні листопада двічі відвідував Новий Розділ і, зустрічаючись із колективом ТЕЦ, керівниками ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» та ПП «Гарант Енерго М», обіцяв контролювати ситуацію на ТЕЦ, зокрема і щодо гарантованої управителем оплати роботи працівників. Такий сигнал, вважаю, не завадить.
Але найбільше мене насторожує борг за газ. Бо, наскільки мені відомо, управитель ПП «Гарант Енерго М» має договір з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних злочинів (АРМА) до вересня 2019 року. Як кажуть, виходячи із оного, можна припустити й такий розвиток ситуації: за 9 місяців ПП «Гарант Енерго М» чемно передає майно старому чи новому власнику (управителю), а також залишає після своєї діяльності певні борги за газ. І місто входить в новий опалювальний сезон 2019-2020 років без газу, бо НАК «Нафтогаз» вимагає сплатити борг. З ПП «Гарант Енерго М» взяти нічого, бо ж не секрет, що у цього підприємства статутний капітал, як для енергоринку, просто смішний, отже, «Нафтогаз» вимагатиме цей борг погасити Новому Роздолу, себто з міської скарбниці.
Вам нічого ця ситуація не нагадує? Згадаймо місто Смілу Черкаської області, якому восени 2018-го за борги приватної компанії не давали газ, що призвело до соціальної напруги. Дуже хочу, щоб я помилявся…
Можливо, дехто подума, що це не на часі, мовляв, даремно хвилююсь. Але народне прислів’я говорить: «Готуй сани влітку, а воза взимку». Тому нам усім, а особливо міській владі, треба жити не тільки сьогоднішнім днем, а й найближчою перспективою.
В цьому дописі я нікого не критикую чи звинувачую, я тільки висловлюю власну думку стосовно ситуації, що склалася. Також , вважаю, що помилковим є рішення, згідно з яким Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних злочинів (АРМА) передало Новороздільську ТЕЦ приватній фірмі, яка першочергово зацікавлена в отриманні свого зиску, а все решта другорядне. Логічніше було б передати теплоелектроцентраль комунальному чи державному підприємству. З них і спитати можна. А приватник як прийшов, так і піде, а проблеми залишаться нам...
Володимир Засанський, голова фракції «Батьківщина» у Новороздільській міській раді