Пишаймося нашими героями, які віддали життя за Незалежність

30 грудня у міському Будинку культури «Молодість» відбулися урочистості, присвячені 110-й річниці від дня народження Провідника Української Держави – Степана Бандери


Урочистості, присвячені 110-й річниці

Ведучі знайомили глядачів з біографією нашого героя, подаючи її між виступами учасників концерту. Увесь сценарій та продумані номери, підготовлені працівниками МБК «Молодість», не залишили байдужими мешканців, присутніх на святкуванні.
Український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху, голова проводу ОУН, Степан Бандера, один з авторів «Акту відновлення Української Держави від 30 червня 1941 року». За що і був заарештований Вермахтом і відправлений в центральну Берлінську в’язницю, а пізніше переведений в концтабір Заксенгаузен. Звільнили Степана Бандеру у вересні 1944 року і запропонували ввійти в керівництво антирадянського збройного руху в тилу Червоної Армії. Від співпраці з німцями проти СРСР – відмовився. Він проголошував боротьбу проти всіх ворогів України. Героїчна постать сина українського народу Степана Бандери, провідника визвольних змагань стояла на заваді комунізації українських земель. І його доля була вирішена. 15 жовтня 1959 року Степана Бандеру було жорстоко вбито агентом КДБ.
Концертну програму розпочав хор політв’язнів під керівництвом Ольги Чайки, який виконував патріотичні пісні, присвячені Степану Бандері та героям, які поклали голови в боротьбі за Державу. Молоде покоління підтримало естафету виконанням патріотичних пісень, прославляючи героїв визвольних змагань, які наближали нашу Незалежність. В концерті приймали участь вокальні гурти МБК «Молодість» та ансамблі бандуристів і гітаристів з музичної школи ім. Олега Рудницького.
Голова Новороздільської станиці Братства ОУН-УПА Тимощук М.П. прочитав вірш, присвячений Степану Бандері і іншим провідникам визвольних змагань, героям-воякам, які віддали життя за Батьківщину та ціною великих жертв наближали наше сьогодення.
І збулося пророцтво Степана Бандери, який говорив, що настане той день, коли один скаже - «Слава Україні!» І мільйони відповідатимуть – «Героям Слава!»
Цей День настав. Пишаймося героями, які віддали життя за нашу НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. І збережемо в пам’яті українського народу героїчну постать славетного сина Степана Бандери!
Наталія СПІВАК