27/12/2019

Євген КОЗА: «Головне, що в цьому році ми зберегли кадровий становий хребет колективу ТОВ «Енергія – Новий Розділ»...


Коли редакції стало відомо, що декілька днів тому на колектив ТОВ «Енергія – Новий Розділ», немов чарівний зорепад, посипалась колекція нагород від агенції «Національний бізнес-рейтинг України» у різних номінаціях, то, зізнаємося, попервах, зважаючи на відому непевну ситуацію, яку підприємство відчуває у поточному році, були добряче здивовані.

  Утім, аби перевірити це та з’ясувати що й до чого, репортер у вівторок, 24 грудня, зустрівся з директором «Енергії». І дійсно, усе підтвердилося.
  Отож про нагороди, підсумки та плани підприємства на 2020-й рік у інтерв’ю з Євгеном КОЗОЮ.
  - Напередодні нашого професійного свята – Дня енергетика на підприємство надійшла приємна звістка із столиці: оргкомітет Національного бізнесрейтингу України нагородив низку працівників ТОВ «Енергія-Новий Розділ» низкою національних сертифікатів за досягнуті успіхи у 2018 році. Зокрема, Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» відзначено у номінації «Лідер року», мене як директора компанії - у номінації « Керівник року». Важливо додати, що серед підприємств енергетичної галузі «Енергія-Новий Розділ» за сукупними показниками, згідно з якими визначалась рейтингова оцінка, зайняла 4 місце в Україні.
  Також з нагоди Дня енергетика вказана поважна рейтингова інституція відзначила сертифікатами кращих фахівців ТОВ «Енергія – Новий Розділ». Зокрема, головного інженера Василя Васильовича ХАЛАКА орденом «Професіонал року», начальника планово-економічного відділу Світлану Володимирівну ВОВК - сертифікатом «Головний спеціаліст року»,інженера-енергетика Андрія Васильовича БАВЗУ - медаллю «За видатні заслуги в професійній сфері»
.
- Насамперед прийміть вітання від редакції з високими нагородами. А тепер запитання - наскільки ці відзнаки, як мовиться, можуть стати підприємству в пригоді. Чи це просто для морального задоволення?

  - Я б не сказав, що ці нагороди тільки потішать лишень професійне самолюбство нашого колективу. Відзначу відоме у діловому світі: рейтингова оцінка діяльності підприємства за підсумками річної діяльності такою престижною організацією, як Національний бізнес-рейтинг України, є свого роду додатковими рекомендацією та характеристиками, які збільшують довіру імовірних партнерів, свідчить про конкурентоспроможність компанії. І отримавши вказані високі сертифікати, відтепер ми будемо додавати їх до наших офіційних фірмових бланків у діловому листуванні з нашими контрагентами, бо вони відіграють, як зазначав вище, значну позитивну роль.

- От ви отримали високі рейтинги за діяльність у 2018 році, а що можете сказати про підсумки 2019–го, можливо, окреслити плани на 2020-й?

  - Скажу відверто, для компанії ТОВ «Енергія – Новий Розділ» рік, що завершується був непростий, я б сказав важкий. Але, незважаючи на усі труднощі, головне, що ми втрималися на енергетичному ринку. Також не допустили плинності кадрів, на сьогодні на підприємстві трудиться приблизно 170 працівників, які отримують зарплату. Тобто можна стверджувати, що становий хребет кадрового потенціалу «Енергії» збережено і є велика надія, що надалі наше підприємство буде тільки процвітати.

- Восени, після соціальної напруги в місті з приводу зриву опалювального сезону, до чого призвела неефективна діяльність ПП «Гарант Енерго М», а також після втручання особисто Прем’єр-Міністра Олексія Гончарука, профільної міністерки Альони Бабак, голови ДП «НАК «Нафтогаз України» Олексія Коболєва, народного депутата Тараса Батенка та голови ЛОДА Маркіяна Мальського, які побували на ТЕЦ та після побаченого швидко відбувся очікуваний оргвисновок – це неспроможне підприємство було усунуто, а новим управителем призначено ТОВ «Нафтогаз Тепло». Що скажете з цього приводу?

  - Хочу насамперед нагадати, що попри усі колізії минулого та поточного року Новороздільська ТЕЦ перебуває у власності ТОВ «Енергія – Новий Розділ». А щодо ТОВ «Нафтога Тепло» скажу коротко: у цій форсмажорній ситуації це направду найкращий варіант для міста та теплоелектроцентралі. Тому, користуючись нагодою, хочу подякувати, що це підприємство є управителем ТЕЦ, що в цей нелегкий час керівництво цього підприємства зуміло мобілізувати усі зусилля, щоб у цій нелегкій ситуації оперативно майже щодня ліквідовувати пориви та, попри те, подати централізоване теплопостачання в місто. Своєю чергою, наша компанія готова співпрацювати з ТОВ «Нафтогаз Тепло», допомагати при потребі. Очевидно, будуть підписані відповідні угоди.
- Не можу подивуватися Вашій прозірливості. Зокрема, у інтерв’ю для «Вісника Розділля», надрукованому ще наприкінці листопада 2018-го року, Ви вже тоді були переконані, вказуючи на порушення під час проведення АРМА конкурсу на визначення управителя майнового комплексу Новороздільської ТЕЦ, що ПП «Гарант Енерго М» надто слабке підприємство і навряд чи довго протягне. Мовляв, аби тільки не «начудили» і не знищили підприємство. Можете сьогодні щось додати до цієї точної характеристики?

  - Власне, не дуже й вже хочеться згадувати про оцей сумнозвісний «Гарант». Бо й справді, скільки начудили!...До якого стану допровадили тепломережі, не здійснюючи обов’язкових регламентних робіт! І досі керівництво нового управителя дивується такому «господарюванню», продовжуючи латати діри горе-попередника, ліквідовуючи прориви теплотрас у різних частина міста. А яких збитків завдало ПП «Гарант Енерго М» нашому підприємству! Навіть не берусь зараз точно порахувати. Та і на ТЕЦ наслідки «діяльності» ПП «Гарант Енерго М» ще відгукуватимуться не раз.

- Грядуть новорічно-різдвяні свята. Що і кому повіншуєте з цієї нагоди?

  - Справді, користуючись нагодою, вітаю колектив ТОВ «Енергія – Новий Розділ» та мешканців міста з прийдешніми святами – з Новим Роком, з Різдвом Христовим. Бажаю всім міцного здоров’я, злагоди в сім’ях і, звичайно, тепла! Тепла душевного і тепла температурного у Ваших оселях.

Розпитував Іван БАСАРАБ
На фото: номінанти оргкомітету Національного
бізнес-рейтингу України