27/12/2019

У навчальних закладах відбулися заходи, присвячені проблемі насильства у всіх проявах

У кожної людини є право - любити іншого
або не любити, поважати або не поважати ...
Але ні у кого немає права бити людину по обличчю –
нехай навіть просто словесно …


СШ№4, Новий Розділ
25 листопада у СШ №4 відбулося відкриття акції в рамках Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства». Проблема різного виду насильства, як фізичного, так і психологічного, актуальна у наш час як ніколи. До боротьби з такою проблемою повинні долучатися не лише психологи та правозахисні органи, а й учителі школи та батьки.
Психолог школи Атаманчук Л.В. провела анкетування з учнями 7-9 класів на тему «Проблема шкільного насильства».


   У результаті опитування ми змогли зробити висновок, що насильство – це актуальна проблема, і з даним твердженням згодні всі, хто брав участь у анкетуванні. Найбільш поширеним видом насильства у школі є психологічне. Найбільш небезпечним – фізичне. Воно має місце серед підлітків (з’ясовування відносин). Два учні відповіли, що батьки над ними здійснюють психологічне насильство з метою виховання.
   Також у школі серед учнів 5-7 класів відбувся конкурс малюнків «Ми – проти насильства» під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Марко Г.Я.
   26 листопада практичний психолог Атаманчук Л.В. провела флешмоб для школярів «Разом проти насильства». У ньому взяли участь учні 6-их класів. Дітей було проінформовано про те, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав. Школярам вручили помаранчеві кульки та помаранчевою фарбою діти малювали свої долоньки і на ватмані паперу зробили відбитки руки. Помаранчевий колір є символом боротьби з насильством. Акція мала назву «Ця рука ніколи не вдарить!» , чим діти засвідчили свою єдність у боротьбі з насильством, а також Леся Володимирівна. оформила тематичний куточок «Ми – проти насильства!».
«Разом проти насильства»
   27 листопада міська поліція разом із практичним психологом та заступником директора з виховної роботи Стасів Н.І. провели годинне спілкування з учнями 5-8 класів на теми: «Стоп, булінг!», «Ми – проти насильства!»
   При проведенні правопросвітницьких заходів було наголошено на тому, що головним завданням батьків є запобігання та протидія булінгу шляхами спілкування з дітьми, небайдужого ставлення до них, спостереження за їх станом та настроєм.
   Класними керівниками 5-11 класів були проведені виховні години на тему «Життя – найдорожча цінність», «Запобігання насильству в родині» та інші.
   2 грудня практичний психолог з учнями 9-их класів провела годину спілкування «Бережи своє здоров’я змолоду» (до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ-СНІДом).
   У рамках Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» у Новороздільській СШ №4 було заплановано та проведено ряд заходів, метою яких є привернення уваги до проблеми насильства у шкільному середовищі, проблеми булінгу, запобігання та ліквідація всіх форм насильства щодо дівчат, поширення знань про те, що може зробити кожна людина для припинення насильства, куди можна звернутися у випадку домашнього насильства.

(НАШ КОР.)