Про ПП «Гарант Енерго М»: пряма мова від новороздільської керівної ланки підприємства

З 19 липня розпочав роботу абонентський відділ ПП «Гарант Енерго М» (нагадаємо: у будинку 26-А по пр. Шевченка (колишнє приміщення газової служби), графік роботи: понеділок-п’ятниця, з 8.00 до 16.30). Свого часу, пригадую, найбільш наполегливі мешканці прямували прямо на ТЕЦ, хоча по дорозі понад зарослями, розбитими будівлями і зграями здичілих псів це було навіть небезпечно. Тепер, нарешті, мешканці можуть поспілкуватися з представниками ПП «Гарант Енерго М» безпосередньо. І, врешті, таким чином розпочалося формування бази споживачів, яка уже кілька місяців стала каменем спотикання і основною причиною, чому мешканці не отримують квитанцій, щоб оплатити за отримані послуги. Як виявилося, ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» та ПП «Гарант Енерго М» так і не змогли цивілізовано домовитися щодо передачі цієї бази даних. Хоча така річ, вважаю, має бути власністю міста (комунальною), бо ж чи мало ще фірм-постачальників до нас можуть прийти: і кожен повинен формувати свою базу даних? Та й первинну базу створило МДКП «Розділтеплокомуненерго» (комунальне підприємство, до речі), яка з часом десь «приватизувалася» і розчинилася в тенетах приватних структур. Втім, це вже в минулому. Ми ж цікавилися майбутнім. І відповідали нам виконувач обов’язків заступника директора – управителя Новороздільської ТЕЦ ПП «Гарант Енерго М» Я. Лесюк та начальник відділу комерційного обліку та абонентської групи М. Бойко.

- Отож, найважливіше питання – чи буде у місті тепло?

- Буде, бо для цього і працюємо.

- Чули, в ПП «Гарант Енерго М» вкотре новий директор?

- Так, призначено нового директора, наразі триває процес вступу на посаду – затвердження електронного підпису тощо. Думаю, коли він прибуде до Нового Роздолу, то зустрінеться з представниками ЗМІ для надання повної інформації.

- Найбільш тривожна інформація, яка дає привід тривожитися за зрив опалювального сезону, - це величезні борги вашого підприємства за газ. Називаються суми від 300 до 700 млн гривень…

- Чутки, як завжди, перебільшені. Сума боргів у межах до 300 млн гривень.
Так, з цього приводу збиралося засідання АРМА, ПП «Гарант Енерго М», Нафтогазу, інших причетних організацій. Ми не вдаємося до деталей переговорів, але запевнили стовідсотково – питання надання газу вирішене. Розроблено план реструктуризації боргу. Крім того, ведуться судові процеси, у яких оскаржуються штрафні санкції. Адже частина цього боргу – це штрафи за невчасну проплату, тобто пеня. Але ж слід врахувати неординарну ситуацію, з якою розпочало роботу ПП «Гарант Енерго М», і обіцянки не нараховувати пеню.

- Добре, з газом, кажете, питання вирішене. Але ж літо – пора, коли підприємства проводять активну підготовку обладнання до опалювального сезону. Чи щось робиться у цьому плані на Новороздільській ТЕЦ?

-В межах можливостей і ми готуємо ТЕЦ до подачі тепла: міняємо запірну арматуру, засувки, купуємо електроди. Завтра от організовуємо заварку тріщини на 600-й трубі, зараз для проведення робіт спускаємо воду.

- Кажуть, у ваших працівників борги по зарплаті?

- Так, є затримка, видаємо частинами кошти. Але ж врахуйте, скільки заборгували і нам.

-Ну, мешканці не платять не з власної вини чи забаганки…

- Ми маємо на увазі інші проплати. Адже перша домовленість була з ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» щодо теплопостачання. ТЕЦ уже була в управлінні ПП «Гарант Енерго М» і надавала послуги теплопостачання, але квитанції «за тепло» за листопад 2018 року мешканцям виставила «Енергія-Новий Розділ». Люди проплатили, але нам підприємство не повернуло ні копійки.
Це був початок конфронтації, порушень певних домовленостей. Хоча ТзОВ і не визнають цього факту. Крім того, це підприємство також великий споживач електроенергії (близько 200 тисяч гривень щомісяця), за яку також не сплачує ні копійки. До речі, у місті є ще кілька підприємств, котрі просто вирішили не платити, ігнорують будь-які усні звернення та офіційні листи. Але ж це не вихід.
До речі, у комуналці назріває ще одна, так би мовити, бомба сповільненої дії. Новий район міста, т.зв. «бам» масово «обставився» бойлерами. Крім того, у помешканнях, які проектувалися у 60-70-х минулого століття, і так перенасичення електротехнікою – пралки, потужні холодильники, мікрохвильовки, тепер бойлери. А електромережі не нові, не потужні. Тому, вважаємо, потрібно спільно розробляти концепцію виходу з цієї ситуації всім.
Розмову вела Віра ВЛАСЮК