Імена, імена... Тендеції. А також про демографію та статистику розлучень

Ще в давнину люди помітили, що ім’я впливає не тільки на вчинки, характер і навіть зовнішній вигляд дитини, а й на її майбутнє. Недаремно ж побутує думка, що ім’я творить долю людини. Тому обираючи своєму продовжувачу роду ім’я, батьки прагнуть подарувати маленькому згорточку щастя найкращу долю, яка буде увінчана тільки радісними подіями та особистими перемогами.
У першому півріччі 2019 року зареєстровано 72 народження, що суттєво менше, аніж минулого року, адже в першій половині 2018 року народилося 107 діток. Серед зареєстрованих дітей у місті Новий Розділ найпопулярнішими іменами залишаються – Анастасія, Софія, Вікторія, Кароліна, Емілія, Максим, Артем, Денис, Ростислав. Вже традиційно обирають для своєї малечі місцеві жителі рідковживані імена. Так, дівчаток називали Кіра, Каміла, а хлопчиків – Серафим, Рустам-Абдуллах. Щаслива людина, котра має родину та здатна відчувати любов. Адже вона щодня потопає в обіймах турботливої другої половинки, усміхненої малечі, а в її оселі панують мир і затишок. Протягом століть сім’я залишалася чи не найбільшим бажаним скарбом. Традиційно поняття сім’ї невіддільне від шлюбу, як початкового елементу її зародження. Але в сучасному світі, здебільшого, пари не спішать реєструвати шлюб. Тенденція в місті не показує позитивного зростання, хоча сюди не враховуються ті пари, які реєструють свій шлюб в інших районах чи областях. Як результат, за перше півріччя 2019 року зареєстровано 31 шлюб, у 2018 році їх було 40, а в 2017 – 45.
Раніше місто Новий Розділ було одним з небагатьох міст, де була хоч і невелика але позитивна демографія, зараз ці цифри є дещо невтішні, бо що в першому півріччі 2019 року, що 2018 року зареєстровано 142 смерті, а це майже вдвічі більше, аніж народжень.
Останнім часом в українському суспільстві зросла кількість розлучень. На жаль, все частіше молоді пари не витримують випробувань спільним життям і розривають сімейні «узи». Цього року відділом зареєстровано 66 розірвань, за такий же період минулого року розірвано 35 шлюбів. Кризи бувають не тільки в економіці, а й в сім’ях, тому хочеться побажати більше терпіння і любові. Спільною працею можна здолати будь-яку проблему.
Новороздільський міський відділ ДРАЦС вкотре наголошує, що державні органи стають ближчими до людей, тому працівники відділу приймають документи для реєстрації народження дитини та місця проживання безпосередньо в пологовому будинку. А ще, звернувшись до відділу, можна отримати апостиль на офіційних документах для використання їх за кордоном і більше не шукати непевних агентств з сумнівною репутацією. Ми працюємо для того, щоб вам було легше отримувати послуги, які надаються державою. Любіться, а про документи ми подбаємо!
Ольга ГАНАЧЕВСЬКА, директор Нвороздільського відділу ДРАЦС