Про криміногенну ситуацію в Новому Роздолі

Інтерв’ю з начальником Новороздільського відділення поліції, підполковником Русланом ШНАЙДРУКОМ


Вибори до Верховної Ради у Новому Роздолі відбулися без порушень, а депутатом мешканці міста та 123-го округу обрали того ж, що й раніше, Тараса Батенка
- 21 липня відбулися позачергові вибори до Верховної Ради України. Чи були цього дня зафіксовані порушення громадського порядку у Новому Роздолі та селах, що входять в зону обслуговування Новороздільського ВП?

- Насамперед відзначу, що позачергові вибори депутатів Верховної Ради України як у місті, так і прилеглих селах 123-го виборчого округу відбулися без порушень адміністративного та кримінального законодавства. На всіх виборчих дільницях були присутні працівники відділення поліції, які забезпечували охорону громадського порядку та виборчої документації. 21 липня, окрім вказаних дільниць, і в місті правоохоронці несли службу у посиленому варіанті для того, щоб мешканці могли без перешкод виявити свою волю стосовно вибору того чи іншого кандидата у народні депутати, керуючись його виборчою програмою, яка декларувалась у період передвиборчої кампанії. Щодо обраного депутата Верховної Ради, то городяни, як, зрештою і переважна більшість виборців 123-го виборчого округу, обрали чинного народного обранця Тараса Батенка, очевидно, беручи до уваги, в першу чергу, як його позитивну діяльність для міста в роки теперішнього депутатства, так і намічені у програмі плани на наступну каденцію. Одне слово, вказаний кандидат не розчарував їх впродовж чинної каденції, отож виборці й вирішили, так би мовити, пролонгувати його депутатство ще на 4 роки, з приводу чого їх і вітаю.
Водночас, в порядку коментаря не утримуюся від своєрідної репліки щодо окремих учасників виборчих перегонів, котрі поступилися вказаному претенденту. Отже, умовно кажучи, певних кандидатів взяти участь у позачергових виборах спонукали, мабуть, певні чинники: відповідна самооцінка, можливо, партійне доручення або ж прагнення власним розумінням творити потрібні для народу закони у Верховній Раді. Утім, на мою думку, згідно з певною, наявною у правоохоронців інформацією, окремі кандидати не мали би бути суб’єктом виборчого процесу, а радше суб’єктом процесу кримінального.

Правоохоронці встановили особу зловмисника, що порубав вхідні двері квартири мешканки міста та камеру відеоспостереження
- Надруковане у минулому числі «Вісника Розділля» і у фейсбук- версії газети Звернення відділення поліції до мешканців міста з проханням надати будь-яку інформацію щодо особи зловмисника із вміщеною його фотографією у масці, викликало резонанс. Городяни просять докладнішого коментаря як стосовно скоєного вказаним громадянином правопорушення, так і щодо результатів виявлення та затримання зловмисника...

- Не дивуюся такій реакції новороздільців, бо й справді, окрім оперативно-пошукових заходів, на прохання правоохоронців у газеті ще й була подана фотографія зловмисника. Тож про даний випадок поінформую читачів детальніше. Два тижні тому вказаний громадянин одній із мешканок багатоповерхівок Нового Роздолу пошкодив сокирою вхідні двері у квартиру та камеру відеоспостереження, встановлену над дверима. Оскільки за зафіксованим відеопристроєм зображенням неможливо було встановити особу зловмисника та враховуючи, що вказаний випадок спричинив страждання мешканцям квартири, позбавив спокою та вніс емоційне сум’яття, Новороздільське відділення поліції через «Вісник Розділля» та фейсбук звернулося до мешканців міста з проханням допомогти встановити особу та місцезнаходження вказаного громадянина. Бо такі випадки не повинні минати безкарно для зловмисника, беручи до уваги пригнічений стан потерпілої особи, яка боїться як за своє, так і життя членів своєї родини. Працівники відділення поліції вжили активні заходи з метою пошуку зловмисника та встановлення причин вчинення таких дій. Вже можу повідомити новороздільців, що за результатами проведених заходів особу вказаного зловмисника встановлено, однак днями він різко і несподівано покинув місце проживання. Працівники відділення поліції встановлюють теперішнє його місце перебування з метою затримання та притягнення до відповідальності за скоєне правопорушення.

Впродовж тижня зафіксовано три випадки безвісти зниклих громадян. Усіх знайдено, одного – повішеного, без ознак насильницької смерті
- Які ще випадки криміногенного характеру відбулися минулого тижня у місті та навколишніх селах, що входять в зону обслуговування ВП, котрі були б цікавими для новороздільців?

- Що ж, вважаю за доцільне виокремити декілька таких випадків, що сталися у місті та одному із сіл Миколаївського району напередодні та у перший після виборів день, про які також мають знати читачі та городяни. Усі вони стосуються фактів безвісти зниклих громадян. Отже, по порядку.
18 липня 2019 року у відділення поліції звернулася місцева мешканка з приводу того, що її донька, громадянка Г., 1983 року народження, вийшла з дому і не повернулася. Правоохоронці вжили активні пошуки з метою встановлення вказаної громадянки і невдовзі, а саме 23 липня, їхні зусилля увінчалися успіхом. Під час опитування гр. Г. зізналася правоохоронцям, що вона у ці дні, не повідомивши матір, легковажно проводила дозвілля з приятелями, вешталася, відвідуючи такі ж «компанії». При цьому не подумала, що від невідомості про її місцезнаходження потерпає мати, проявивши повну байдужість і не знайшла хвилі-другої, щоб зателефонувати додому, заспокоїти рідню тощо. Звісно, запевняла правоохоронців, які потратили декілька днів на її пошуки, що більше так чинити не буде. Що ж, сподіваємося, що цей випадок стане для гр. Г. уроком на майбутнє.
* * *
20 липня 2019 року у відділення поліції звернулася мешканка Нового Роздолу про те, що цього дня її батько, гр. В., 1935 року народження, пішов з дому і не повернувся. Під час огляду місця події, тобто помешкання, обстановка в квартирі не була порушена, а були відсутні документи та деякі особисті речі вказаного громадянина. Зважаючи на похилий вік гр. В., його немічність, правоохоронці разом з родичами зайнялися активним пошуком зниклого безвісти: обстежували прилеглу територію, максимально опитували людей та перехожих з приводу того, чи зустрічався їм старенький дідусь. В ході пошуку виявлено начебто, на перший погляд, і дрібні речі, проте така прискіпливість скеровувала їхні розшукові дії у правильному напрямку Користуючись нагодою, висловлюю подяку працівникам поліції за особливу небайдужість під час пошуку вказаної особи. Саме така злагодженість, принциповість допомогли доволі швидко встановити місце знаходження зниклого безвісти. І додам, вчасно, бо дідусь був геть виснаженим та безсилим. А знайшли гр. В. вже наступного дня, у полі на стерні. Вказаний громадянин, як зазначав, перебував у критичному стані, на межі життя і смерті, тому було оперативно викликано службу екстреної допомоги. У лікарні медики надали гр. В. невідкладну медичну допомогу. На радість і на щастя родини гр. В. потроху вже оклигав від пережитого стресу, адже того дня, прогулюючись окраїною міста, він заблукав і ніяк не міг зорієнтуватися на місцевості.
* * *
20 липня 2019 року у міське відділення поліції звернулися мешканці села Станківці Миколаївського району, яке входить в зону обслуговування Новороздільського ВП, які повідомили, що цього дня їхній односельчанин, гр. П., 1964 р.н., вийшов з дому і не повернувся. На місце події виїхала оперативна група для встановлення обставин та місця знаходження особи безвісти зниклого. Однак того дня вказані заходи до позитивного результату не призвели. 21 липня, у день позачергових виборів до Верховної Ради, правоохоронці повторно відвідали вказане село і здійснили додаткові розшукові дії на предмет встановлення місця знаходження гр. П. І знову – безрезультатно.
І тільки наступного дня, 22 липня, правоохоронці, об’єднавши зусилля із місцевими мешканцями, депутатами сільради та особисто сільським головою Тарасом Шараном, розбившись на групи, почали ретельно прочісувати різні місцини села, в тому числі і ліс. Вказані дії дали результат – вказаного гр. П. було знайдено у лісі, повішеного на гілляці дерева, без видимих ознак насильницької смерті. З даного приводу проводиться досудове розслідування, призначено відповідну судово-медичну експертизу, висновки якої розставлять крапки над «і» стосовно мотивів та причини смерті потерпілого. До речі, вказаний гр. П. і раніше проявляв наміри поквитатися із життям, імовірно, через особисті проблеми та сімейні обставини. На завершення від імені колективу відділення поліції висловлюю щиру подяку мешканцям села, депутатам та особисто сільському голові Т. Шарану за сприяння у пошуку зниклого. Їхнє знання місцевості суттєво прискорило пошук.
Розпитував Іван БАСАРАБ