Епопея теплопостачання Нового Роздолу: вийшли на фінішну пряму...

Ірина Кравець

Сподіваємося, ви уже читатимете нашу газету у теплих помешканнях, змучені довгою тривожною гнітючою епопеєю запуску тепла в Новому Роздолі.

Тож хронологічно знову повторимо цей процес за минулий тиждень – 15-22 листопада.

І нехай вона залишиться як сторінка гіркої історії і як пересторога: ми не повинні більше такого допустити…

18 жовтня: Львівська ОДА визнала ситуацію з опаленням у Новому Роздолі і Новояворівську "надзвичайною", а 25 жовтня через критичну ситуацію на Новороздільській ТЕЦ мер Нового Роздолу та його заступник подали у відставку.

Середа, 13 листопада: прем’єр-міністр України Олексій Гончарук прибув на Львівщину з робочою поїздкою через зрив опалювального сезону у Новояворівську та Новому Роздолі. Він повідомив, що уряд ініціюватиме передачу Новороздільської ТЕЦ в управління компанії групи НАК "Нафтогаз". Глава уряду дав доручення упродовж щонайбільше п'яти днів підготувати мережу до старту. У ДСНС готові в разі зниження температури забезпечити громадян всім необхідним.

П’ятниця, 15 листопада: АРМА розірвала угоду з управителем Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ ПП "Гарант Енерго М" та визначила новою управляючою компанією в скороченій переговорній процедурі "Нафтогаз Тепло" - рішенням Тендерного комітету Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) було обрано нового управителя для Новороздільської і Новяворівської ТЕЦ, а саме: ТОВ "Нафтогаз Тепло", що входить в групу компаній "Нафтогаз України".

Ремонт теплотраси м. Новий Розділ

Субота, 16 листопада: представники «Нафтогазу» приїхали узгоджували робочі моменти з працівниками Новороздільської ТЕЦ. Проте зросла соціальна напруга: на підприємство впускають лише окремих працівників по «спеціальному списку», кажуть, ігнорують тих, хто попередньо звільнився з ПП «Гарант Енерго М» і не мовчав з приводу бездіяльності управителя.

* * *

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" зреагувала миттєво, розмістивши на своїй офіційній сторінці запрошення: «працівників Новороздільської ТЕЦ, а також працівників, які звільнилися через невиплату заробітної плати попереднім управителем із травня 2019 року, на зустріч 18 листопада о 9:00 у приміщенні ТЕЦ. На зустрічі від «Нафтогазу» будуть радник першого заступника голови правління «Нафтогазу» Едуард Борисович Кругляк та керівник з технічного та технологічного забезпечення запуску ТЕЦ Володимир Григорович Пісний... Ніяких вибіркових «списків Лесюка» не буде. Поліція охорони, найнята нами, отримала інструкцію забезпечити доступ на цю зустріч працівників (і чинних, і тих, хто нещодавно звільнився через невиплату зарплати). Ми розуміємо, що ми отримали у спадок від ПП «Гарант Енерго М» не просто складний актив, а клубок проблем. Вдячні працівникам ТЕЦ, місцевим активістам, журналістам, депутатам, представникам міської влади, ЛОДА та прем’єр-міністру за бажання і готовність разом цю ситуацію приводити до ладу».

* * *

Теплова пушка м. Новий Розділ

Теплові пушки вже в Новому Роздолі. Вони згодяться у критичній ситуації, коли буде потреба облаштовувати пункти обігріву.

Перший заступник міського голови Мирослав Лепкий спільно з працівниками ДСНС влаштували одну таку пушку в ДНЗ-8, перевірили її роботу, виявили додаткові потреби для її повноцінного функціонування. Робота цієї техніки є недешевою, але з нею ми більше готові до морозів.

* * *

Частина міста залишилася без світла. «Маємо поломку однієї з трансформаторних підстанцій на БАМі. Очевидно, ми масово грілися приладами електрообігріву і мережі не витримали напруги. Ремонт трансформаторної розпочнеться зранку в неділю о 8:00 год. Ніч буде важкою...». – інформує у Фейсбуці секретар ради Ірина Кравець.

Проте працівники міських електромереж закінчили ремонт трансформаторної підстанції-19 уже ввечері 16 листопада. Наголосивши – трансформаторна підстанція працює в аварійному режимі, тож просять новороздільців не перевантажувати мережу, бо знову може статися така аварія. Давайте найближчим часом будемо економити електроенергію, відмовимося від користування електрочайниками, мікрохвильовками, мультиварками та іншими приладами, які можна замінити газом.


Неділя, 17 листопада: ТП-19 таки не стягує всі будинки. Тому в.о. директора Лесюк Я.Б. повідомив про прийняте рішення: світло будуть включати почергово - до 15:00 електрика буде в Шевченка 40-б, Лесі Українки 23-а, 23, 25, 27; з 15:00 до 19:00 - в будинках по Шевченка 42, 44, Лесі Українки, 21.

О 19:00 знову міняємося. Далі - по ситуації. Інакше всі будемо без світла.

Понеділок, 18 листопада: запускають воду в мережі.

Від нового управителя «Нафтогаз Тепло» прийшло звернення визнати їх надавачами послуг з теплопостачання та гарячого водопостачання.

Вівторок, 19 листопада: зранку – засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Новороздільської міської ради і позачерговий виконком – прийнято цільові рішення.

* * *

Системи у Новому Роздолі вже другий день наповнюють водою та ліквідовують пориви. Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський заявив, що тепло у Новому Роздолі подадуть 22 листопада, у п'ятницю.

«Сьогодні працівники ТЕЦ отримали перші виплати. Заборгованість з зарплат була основною причиною, чому станції не запускали. Зараз можемо сказати, що ситуація з ТЕЦ стабілізована. Новий управитель ("Нафтогаз-тепло") – великий і серйозний гравець на ринку енергетики. Ця державна компанія ніколи не мала проблем з виплатами. Є навіть очікування, що зарплата працівників ТЕЦ буде більшою ніж була до цього», – додав Мальський.

* * *

Новим керівником Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ призначено Івана Сороку. Іван Сорока має 20-річний досвід роботи в енергетичному секторі. Протягом цього часу він працював на підприємствах теплогенерації Одеської та Запорізької областей, де обіймав низку виробничих та керівних посад. До сьогодні Іван Сорока займав посаду головного інженера КП «Тепловодоканал» в м. Енергодар.

* * *

Виявлено пориви в чотирьох місцях. Це нормально в умовах відсутності води по мережах протягом тривалого часу. На Лесі Українки пориви вже ліквідовано, над іншими - працюють ремонтні бригади і техніка. За оптимістичним прогнозом представника НАК "Нафтогаз" Едуарда Кругляка, завтра, в середу, 20 листопада, можна буде запалювали пальник на ТЕЦ, а в п'ятницю - чекати теплоносія у місті.

* * *

Міський бізнес активно сприяє вирішенню проблем: ДМЗ "Карпати" другий день поспіль дає екскаватор (чим зриває свої заплановані роботи на підприємстві), підприємець Юрій Самохвалов також допомагає власною технікою і людьми, Олександр Семерак надав будівельні матеріали з магазину без гарантії оплати.

Подяка і іншим добродіям, які долучилися: назмемо і їх прізвища, отримавши достовірну інформацію.

«Представники міської влади спілкуватися з керівництвом ОДВ "Електрик". Міхаель Трауд одразу згодився надати екскаватор і вантажні транспортні засоби, готовий наступного тижня допомогти ще одним екскаватором. Неймовірно приємно бачити таке розуміння ситуації і стурбованість умовами життєдіяльності своїх працівників», - коментує Ірина Кравець.

* * *

Середа, 20 листопада: «нічний» пост Ірини Кравець – «Робота в місцях виявлення поривів кипить. Працівники ТЕЦу, комунальних служб Нового Роздолу і Львова, ДСНС працюють допізна, за що їм щиро дякую.

Я вже сьогодні дякувала меценатам. До їх числа слід додати ще одного новороздільського підприємця - Степана Бабія, який надав для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації зварювальників і необхідну для зварювання техніку».

* * *

Опалення 2019 м. Новий Розділ

Четвер, 21 листопада: «Місто готується до подачі тепла. У п’ятницю-суботу просимо усіх мешканців бути по можливості у своїх помешканнях, керівників комунальних установ - на робочих місцях, щоб проконтролювати запуск тепла і попередити можливі пориви», - поінформував перший заступник міського голови Мирослав Лепкий.

* * *

Спільна біда об’єднала місто – і лише в цьому її позитив. Але слід вчитися жити і працювати у «мирних» умовах, тобто без біди. Результативніше буде…. І значно приємніше.

* * *

Останнє речення мало би звучати так : «П’ятниця, 22 листопада: нарешті, є тепло!!!!».


Передісторія:

• НАБУ затримало у Львові чотирьох посадових осіб ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія» за підозрою в заволодінні понад 300 млн куб м природного газу НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн.

• Кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є народні депутати від БПП брати Ярослав і Богдан Дубневичі.

• Підприємства-власники Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ в 2013-2015 роках купували природний газ у НАК «Нафтогаз» для виробництва теплової енергії населенню. Для такої категорії споживачів «Нафтогаз» продає газ дешевше, ніж для комерційних споживачів.

• Однак підприємства купили понад 300 млн куб. м газу за пільговою ціною, не плануючи використовувати його для потреб населення, вважають слідчі.

• НКРЕКП підтвердила, що «Енергія-Новий Розділ» використала не за призначенням 52,3 млн куб м в 2014 році і 53,9 - у 2015 році.

• Через несплату компанією ПП «Гарант Енерго М» заборгованостей за газопостачання перед «Нафтогазом» у двох містах Львівської області - Новий Розділ та Новояворівськ – з’явилися проблеми з опаленням у наступному опалювальному сезоні.

• «Гарант Енерго М» експлуатує майнові комплекси ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія-Новояворівськ» на основі угод з Національним агентством з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).