Тарас Батенко: Тихою працею – до перемоги!

Тарас Батенко
У цьому скликанні Верховної Ради Тарас Батенко відзначився як активний законотворець – він став автором 131 законопроекту, частина з яких уже стали законами.

«Часто, принципові для українців законопроекти доводиться жорстко відстоювати у парламенті. Неодноразово, задля прийняття законів про припинення торгівлі з ОРДЛО чи заборони «руського міра» мені, спільно з іншими депутатами, доводилось блокувати трибуну та буквально змушувати спікера ставити ці проекти у порядок денний, а депутатів - голосувати «за». Інші ж ініціативи, насамперед соціальні, нерідко блокувались у профільних комітетах», - зазначає Тарас Батенко.

До слова, на початку червня профільні комітети Верховної Ради України одноголосно підтримали включення у порядок денний законопроекту № 8188, авторства Тараса Батенка. Документ передбачає усунення розбіжностей, пов’язаних з розміром посадового окладу педагогічних працівників найнижчої кваліфікаційної категорії. Саме через ці розбіжності, зараз педагоги та технічні працівники отримують зарплати нижчі, ніж передбачено законом. Також, найближчим часом планується розгляд Виборчого кодексу, який Тарас Батенко, один з небагатьох депутатів-мажоритарників, підтримав у першому читанні.

«За кожним законопроектом стоять справжні проблеми, життєві історії та праця команди. Важливо, що розроблені проекти законів будуть першочергово зареєстровані у новому парламенті – а це десятки важливих для українців законодавчих ініціатив», - додав кандидат у народні депутати.

Важливо, що 123 округ є одним з найбільших на Львівщині: до нього входить понад 300 населених пунктів, включно з районними центрами Золочів, Миколаїв, Перемишляни та місто обласного значення Новий Розділ. Вже в перші роки каденції Тараса Батенка у Верховній Раді розроблено інформаційний паспорт для кожного населеного пункту з проблемами та потребами громади. На основі цієї інформації, створена інвестиційна карта округу.

«Ми провели аудит територій та склали перелік вільних земельних ділянок, виробничих площ та офісних приміщень, привабливих для інвестування. Більшість громад назвали пріоритетними легку промисловість, сільське господарство, виробництво готової продукції», - зазначив Тарас Батенко.

Інвестиційна карта
Інвестиційну карту та супровідний лист отримали десятки іноземних дипломатичних та бізнесових представництв. Результатом цієї роботи стало відкриття 6 підприємств на території нашого округу.

Крім цього, вдалось залучити сотню мільйонів гривень з державного бюджету на соціально-економічний розвиток краю, а це ремонт ФАПів та амбулаторій, народних домів та закладів освіти, нове обладнання для шкіл та медичних установ.

Тарас Батенко вже окреслив перелік проблемних питань округу, над якими планує продовжити роботу вже в оновленій Верховній Раді. Це, зокрема, недопущення скорочення медичних та освітніх закладів на території округу та боротьба застворення госпітального округу з центром в Золочеві, а також недопущення створення обласних сміттєвих полігонів на території округу, включно з Новим Роздолом та Добрянами.

Важливими проблема є також повернення адміністративно-господарських установ назад у Золочів та недопущення в майбутньому перенесення адміністративного центру в Броди, підтримка добровільного створення ОТГ та сімейних фермерських господарств на території округу. Також він продовжить роботу з залученням коштів на ремонт існуючих та будівництво нових автошляхів, покращення соціальної інфраструктури краю та відновлення культурних центрів на базі Свірзького, Поморянського замків.

Декларуючи всебічну підтримку мешканцям округу, Тарас Батенко, також зобов’язується реалізувати у наступному скликанні Верховної Ради уже розпочаті проєкти та нові цілі. Насамперед:


• продовження реформ, передбачених угодою про асоціацію з ЄС;
• захист української мови;
• забезпечення енергетичної незалежності України;
• захист прав побутових споживачів від свавілля монополістів;
• створення та забезпечення функціонування якісно нових стандартів державної підтримки багатодітних та малозабезпечених сімей;
• забезпечення соціального захисту та підвищення престижу професії педагогічних, наукових, технічних працівників та працівників культури;
• покрашення матеріально-технічної бази освітніх та медичних закладів;
• залучення інвестицій та підтримка малого, середнього бізнесу у створенні робочих місць на території маленьких містечок та сіл.

Степан РЕПЕХІВСЬКИЙ