ПЕРЕДВИБОРЧА АГІТАЦІЯ

Тарас Чолій. Мій план дій

Я - свій для 123 округу. Звідси походять мої мама і тато, тут досі живе бабця, тут буваю щотижня. Тут реалізував кілька важливих проектів. Я ніколи не мав великих статків, бізнесу, не належав до олігархічних партій. Займаюся громадською роботою, відстоюю інтереси громади Львова. Я маю дієву програму дій на окрузі, фахову команду, ми знаємо, що ми будемо робити завтра - для округу і для країни

Що я хочу зробити для округу?

1. Підтримка малих фермерів

Два роки тому ми створили Центр підтримки фермерства. Кооперація, залучення грантів та інвестицій нам дуже потрібні сьогодні. Важливо, щоб українські господарі мали змогу переробляти сировину, а не просто експортувати її. Тоді підвищується рівень заробітку, з’являються нові робочі місця.

2. Розвиток громад, контроль за місцевою владою

За наступні роки потрібно завершити реформу децентралізації. Цей процес має бути логічним і враховувати інтереси людей. Новоствореним громадам важливо допомогти “стати на ноги”, а місцеву владу контролювати і допомагати їй діяти ефективно і прозоро.

Щоб наші громади отримали реальний фінансовий ресурс для розвитку, а законодавство не змінювали під політичну моду. Залучати до регіону кошти від міжнародних програм, розвивати довіру і співпрацю між громадами.

3. Залучення інвестицій, інноваційний розвиток краю

Прийшов інвестор, побудував завод, попрацював кілька років, а потім “з’їхав” разом з підприємством туди, де дешевша робоча сила і кращі дороги. Так буває. Щоб було інакше, ми маємо не тільки залучати інвестиції, а й розвивати інновації. Сприятливі умови для ведення бізнесу в кожній громаді, обліковані і відкрито заявлені ресурси і можливості для бізнесу, підтримка стартапів, пошук і запрошення новаторів у різних галузях, розвиток кластерів - туризму, ІТ, фермерства - це нам під силу.

4. Ремонт доріг і розвиток інфраструктури краю

Дороги залишаються однією з головних проблем для нашого округу. Деякі, на щастя, вже є поремонтовані, але дорога Куровичі-Рогатин, дороги на Золочівщині, Миколаївщині, до сіл Перемишлянського району - досі є страшними. Шкода машин, шкода людей, бо дорога - то не тільки комфорт, а й умова для того, щоб до громади прийшли інвестори. Там, де є дорога, там є життя! Мусимо за найближчі роки виправляти цю ситуацію, залучати для гроші зі всіх можливих джерел. Це одне з найважливіших моїх завдань.

5. Вирішення проблем сміттєвих полігонів

У Львівській області має бути кілька добре облаштованих сміттєвих полігонів. А такі смітники, як в Єлиховичах, як полігони біля Миколаєва, Перемишлян потрібно рекультивувати. Ці смітники не облаштовані, переповнені, шкодять довкіллю і здоров’ю людей. Проте на території всіх трьох районів маємо і десятки менших стихійних звалищ. Треба змінити підхід до поводження з відходами не тільки влади, але й громад. Як депутат Львівської міської ради, я від 2016 року наполягаю: великі міста не мають права “розвозити” своє сміття по районах. Навпаки - в області має бути найближчим часом збудований сучасний сміттєспалювальний завод, який би збирав відходи зі всього регіону.

Що я хочу зробити для країни?

1. Українець має стати справжнім господарем на своїй землі

Треба переглянути закони про земельну оцінку, підвищити вартість землі та її оренди. Щоб людям не платили за неї копійки, як це є зараз. Кожен власник має сам вирішувати, що він робитиме зі своїм паєм. Господарям потрібні вигідні кредити.

2. Можливості для реалізації молоді, особливо в малих містечках і селах

Маємо подбати, аби українська молодь не тікала за кордон від злиднів. Якість і рівень освіти навіть в найменшому селі має давати людині перспективу реалізувати себе в житті. Також потрібні програми для молоді в різних галузях.

Новоствореним громадам дуже потрібні молоді фахівці: медики, освітяни, фінансисти, фермери. Це потрібно врахувати і запровадити загальнодержавні молодіжні програми співфінансування молодіжних ініціатив, гранти для бізнесу, культурні та навчальні проекти.


3. Кожна людина повинна відчувати себе безпечно

Країні потрібні сили територіальної оборони. Від початку війни ми з друзями організували десятки військових вишколів, самі пройшли багато навчань на полігонах. Люди, які служили у війську, і ті, які не воювали, але хочуть і можуть тут, на місці, захистити себе і свою родину, повинні мати можливість навчатися військової справи, тренуватися, щоб на будь-якій території в будь-якій ситуації українці почувалися сильними і не боялися загроз ворога.


4. Збереження національних парків, заповідників, лісів, річок тощо

У Задорожньому від людей загородили озеро. У Крупському громада ледве відстояла Дністер від малих ГЕС, які б знищили туристичний потенціал цілої громади. Один турклуб, який діє на території Розвадівської громади, платить більше податків, ніж мала платити ГЕС, котра б знищила всю рибу.

В межах ініціативи “Стоп лісоцид” ми зупиняли поїзди з українською деревиною. Я проти тотальних вирубок лісів, за те, щоб природні ресурси справді належали людям, за розвиток національних парків, заповідників, а відтак - зеленого туризму.


5. Ми проти олігархів

28 років олігархи правлять нашою країною. Вони скупили економіку, створили собі ручні партії, “окупували” природні ресурси, зібрали у кулаку всі медіа. Ворог зовнішній і ворог внутрішній веде проти нас інформаційну війну, маніпулює нашим вибором. Вони самі ж підвищують тарифи і самі ж обіцяють їх знизити.

Олігархи мають стати звичайними підприємцями, і не Медведчук, не Коломойський, не Ахметов і не Порошенко мають шарпати за ниточки місцевих управлінців і політиків. Одним із перших законопроектів, які парламенту пропонує партія “Голос”, є законопроект про деолігархізацію


Тарас Чолій