Щодо деяких «вузьких місць» опалювального сезону та альтернативного опалення: Тарас Батенко ініціював «Дорожню карту» покрокового вирішення проблеми та подав прем’єр-міністру Гройсману відповідне звернення

Минулоріч мешканців Нового Роздолу спіткала проблема зі зривом опалювального сезону. Спільними зусиллями міської та обласної влади та за сприяння зі сторони народного депутата Тараса Батенка, ситуацію вдалось тимчасово вирішити, але проблема нікуди не зникла. Наступний опалювальний сезон також може піднести сюрприз мешканцям міста і тому Тарас Батенко визначив кілька проєктів та завдань для вирішення проблеми міста з теплопостачанням.
У червні цього року, після зустрічі з громадою міста команда Тараса Батенка запропонувала уже зараз, за чотири місяці до старту опалювального сезону, затвердити чітку «дорожню карту» дій для місцевої та обласної влади, управителя та балансоутримувача мереж для вчасного запуску тепломереж міста.
«Ми повинні визначити як поступово та без ризиків привести мережі міста до запуску тепла. Дуже важливо, не допустити надзвичайну ситуацію, яка сталась торік і могла стати техногенною аварією всеукраїнського масштабу, залишивши 30-тисячне місто без тепла», - заявив Тарас Батенко.
Після цього він скерував низку звернень до Уряду, профільного комітету парламенту та АРМА запит щодо недопущення кризової ситуації під час опалювального сезону 2019/2020.
Паралельно з цим, спільно з колегами-депутатами Тарас Батенко зареєстрував законопроект №9328, який покликаний на законодавчому рівні запобігти зриву опалювального сезону саме з вини суб’єкта господарювання. Законопроект вже включений у порядок денний сесії Верховної Ради і тепер його мають проголосувати депутати.
Також у Новому Роздолі готується пілотний проект переходу мешканців на індивідуальне опалення. Однак, зважаючи на обмежені можливості бюджету міста, Тарас Батенко скерував звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням розглянути можливість виділити кошти (4,2 млн грн) для встановлення квартирних лічильників побутовим споживачам, або реконструкцію чи влаштування систем індивідуального опалення у чотирьох багатоквартирних будинках міста. Пілотний проект можуть реалізувати у будинках, мешканці яких подали найбільшу кількість звернень на прийомах громадян щодо встановлення індивідуального опалення чи теплових лічильників у їх домогосподарствах.
Наразі є кілька проміжних перемог. Так, за підтримки Тараса Батенка на звернення 300 мешканців міста Уряд дозволив встановлення квартирних лічильників тепла в будинках з вертикальною розводкою.
«Питання опалення в квартирах мешканців Нового Роздолу тримаю на особистому контролі. Наша основна мета – не допустити критичної ситуації, як торік, та вирішити проблему раз і назавжди», - наголосив Тарас Батенко.
Тарас ПОДВІРНИЙ