Про поточну криміногенну ситуацію у Новому Роздолі

Інтерв’ю з начальником Новороздільського відділення поліції, підполковником Русланом ШНАЙДРУКОМ


- У одному з повідомлень у Фейсбуці за минулий тиждень йшлося про утопленика, якого виявили у водоймі «по вул. Чорновола». От допитливі городяни й цікавляться як обставинами трагічного випадку, так і водоймою – чи це декоративне, чи «старе» озера, чи, можливо, Барвінок? Отже...

- Дійсно, 6 липня 2019 року, напередодні свята Івана Купала, у міське відділення поліції надійшла інформація про виявлення трупа невідомої особи чоловічої статі у озері Барвінок. Під час виїзду слідчо-оперативної групи у вказаній водоймі був виявлений труп невідомого чоловіка, якого згодом було ідентифіковано як громадянина К., 1965 року народження, уродженця с. Бодятичі Волинського району Волинської області. На тілі жодних видимих ознак насильницької смерті не виявлено, а неподалік, на березі водойми правоохоронці виявили особисті речі гр. К. – одяг та мобільний телефон. Попередня версія слідства: вказаний громадянин, який працював робітником у відпочинковому комплексі, розташованому поблизу озера, очевидно, після спекотного трудового дня вирішив освіжитися у прохолодній воді глибокої водойми. На жаль, це купання виявилося для волинянина останнім у житті. За результатами судово-медичної експертизи, яка проводиться, буде встановлено, чи того фатального дня гр. К. перед купіллю вживав алкоголь.

Принагідно звертаюсь до читачів міського часопису, до усіх мешканців із застереженням: дотримуйтесь існуючих правил поведінки на водоймах в літню пору року, особливо це стосується малолітніх відпочивальників. Бо, як свідчить статистика, в тому числі, і по Львівській області, кількість потопельників значна. У зазначеному переліку переважають особи, які купалися у стані алкогольного сп’яніння. А щодо дітей, то основна причина та, що дорослі залишали їх купатися у водоймах без нагляду. Тож ще раз закликаю громадян дотримуватись правил поведінки на водоймах.


- А як щодо скоєних з початку липня випадків кримінального характеру?

- Що ж, як мовиться, і такі мали місце. Зокрема, 3 липня 2019 р. у відділення поліції надійшла оперативна інформація про те, що невідомі особи мають намір скоїти крадіжку металевих виробів на території ПРАТ «НГХП «Сірка». Отримавши оперативну інформацію, було задіяно особовий склад відділення поліції, який обстежив вказану ділянку території «Сірки». Правоохоронці виявили групу невідомих зловмисників, одного з яких було затримано. Вказаний громадянин, використовуючи газозварювальний апарат, балони, різак, а також особистий транспортний засіб - автівку марки «Жигулі», здійснював порізку металевої конструкції на естакаді газопроводу. Після затримання зловмисника вказані знаряддя злочину були вилучені і арештовані, з даного приводу проводиться досудове розслідування, за результатами якого вказаних осіб очікує справедливе кримінальне покарання.

Зважаючи, що порізка металоконструкції відбувалася на естакаді діючого газопроводу, який міг бути пошкодженим і спричинити як значні збитки, так і непередбачувану ситуацію надзвичайного характеру, вражає, наскільки безпечними та цинічними є вказані зловмисники, здатні заради власної наживи піти на такий небезпечний злочин. Утім, важливо, що правоохоронці за сприяння небайдужих новороздільців вчасно дізналися про сплановану порізку металоконструкцій і завадили вказаним зловмисникам завершити свій «промисел». Така співпраця, безумовно, не вперше приносить конкретний результат.

Як продовження теми щодо вказаного сегменту правопорушень, скоєних із застосуванням власних транспортних засобів, наведу ще один схожий випадок. Зокрема, минулого вівторка, 9 липня, працівники поліції затримали у сусідньому селі Гранки-Кути місцевого мешканця, громадянина Г., 1993 року народження, раніше не судимого, який, перелізши через огорожу, вчинив крадіжку елементів конструкції металевої ваги з території одного з місцевих підприємств. Зокрема, завантаживши вкрадене у особистий автомобіль марки «ВАЗ-2106», зловмисник намагався покинути місце злочину. Утім, далеко не чкурнув: завдяки злагодженим діям правоохоронців гр. Г. був викритий, затриманий, а вказаний випадок задокументований. Звичайно, автомобіль був вилучений у зловмисника із накладанням арешту як на знаряддя злочину. Розпочато досудове розслідування, за результатами якого вказаного гр. Г. буде очікувати справедливе кримінальне покарання.


- Як правило, із настанням літа у місті більшає випадків, пов’язаних із незаконним вирощуванням та, зрештою, і вживанням наркотичних речовин. Яка ситуація станом на липень?

- У порівнянні з минулорічним літнім періодом якогось сплеску у вказаному сегменті правопорушень не спостерігається. А щодо ситуації у липні, то, зокрема, 5 числа працівники Новороздільського відділення поліції спільно з військовослужбовцями Національної гвардії України проводили чергове відпрацювання міста Новий Розділ на предмет профілактики та зниження криміногенної ситуації. Щоправда, дещо зашкодив дощ, але, незважаючи на негоду, вказане відпрацювання дало певні результати. Один із таких – це затримання місцевого мешканця, громадянина К., 1998 року народження, який раніше жодного разу не потрапляв в поле зору правоохоронців. Під час поверхневого огляду в кишені штанів вказаної особи було виявлено і вилучено паперовий згорток з подрібненою речовиною зеленого кольору (коноплею), яку, як зізнався гр. К., він зберігав з метою власного споживання, а не з наміром збуту. Розпочато кримінальне провадження, з’ясовується джерело придбання вказаним громадянином наркотичного засобу. Немає сумніву, що гр. К. очікує справедливе кримінальне покарання.

Також в рамках вказаного відпрацювання під час проведення працівниками міського відділення поліції обшуку в помешканні одного з місцевих мешканців було виявлено пристрої для куріння наркотичних засобів із залишками вказаних засобів. Одна з основних версій – вказані пристрої свідчать про те, що вказаний громадянин за місцем проживання як зберігав, так і вживав наркотичні засоби, а, можливо, і надавав і приміщення, і виявлені пристрої для вживання наркотичного зілля іншим особам. Зрештою, усі обставини вказаного випадку будуть з’ясовані слідством в ході розпочатого розслідування за ст. 309,ч. Кримінального Кодексу України (додам, що і наведений вище випадок також розслідується за вказаною статтею ККУ).


Розпитував Іван БАСАРАБ