АКТУАЛЬНО!

«Інсулінова» сесія розглянула й інше важливе питання

47-ма позачергова сесія, яка відбулася у понеділок, 8 липня, була найоперативнішою і найкоротшою, напевно, за всю історію VII демократичного скликання. І причина цьому – важливість та терміновість двох питань порядку денного.


Перше – затвердження програми «Забезпечення лікарськими засобами хворих на цукровий і нецукровий діабет». Важливість цього питання дало і назву сесії – «інсулінова сесія». Головний лікар КНП «Новороздільська міська лікарня» О.Стеців вкотре (оскільки це питання уже обговорювалося на виконкомі) пояснив критичну ситуацію, яка склалася з відшкодуванням коштів аптечним закладам за видані препарати інсуліну хворим на цукровий діабет. Практично держава переклала свої повноваження «на плечі» міського бюджету. «Аби лишень така практика не стала нормою», - турбуються міські обранці. Але наразі 100 тис грн з міського бюджету перерозподілили в межах розпорядника коштів (тобто міської лікарні) на придбання ліків для хворих на цукровий діабет, адже життя та здоров’я мешканців міста, безумовно, найпріоритетніше завдання місцевої влади. Проте до Києва надіслали запит, запевнив міський голова, що виконання державної програми – це завдання виключно державного бюджету. Цікаво лишень, як мають давати раду місцеві бюджети, у яких серйозне невиконання, у яких брак грошей і, відповідно, можливостей?

У Новому Роздолі, повідомив присутніх головний лікар, 116 хворих на цукровий діабет, з них – четверо дітей. І ліки для них – крайня необхідність щодня. Загалом на рік заплановано на придбання ліків для інсулінозалежних у нашому місті 505 тис грн на рік, натомість отримано лише 252 тис 273 грн., тобто середньомісячне використання понад 40 тис грн.

Наступне питання – «Про затвердження детального плану території земельної ділянки для реконструкції будівлі кінотеатру із розширенням під видовищно-дозвільний та торгово-діловий центр на пр. Т. Шевченка, 30-А». Простіше – дати дозвіл на оформлення чергової теки документів. Що там говорити, уже років зо три, відколи «продали» кінотеатр «Україна», десь подумки смакували деталі оновленого торгово-розважального центру. Та очікування суттєво затягнулися. Оскільки на перше питання, яке ставили представнику приватного підприємства «Торговий дім Прийма», який був присутній на позачерговій сесії, а саме: коли ж почнуться роботи на викупленому об’єкті, відповідь була чітка: «Ми діємо згідно законодавства, отож маємо затвердити детальний план території, отримати містобудівні умови, розробити проєкт, отримати його погодження, дозвіл на початок будівництва, облаштувати будівельний майданчик….».

Словом, звучить надто … довго, а ще знаючи, скільки клопоту завдає і з’їдає часу уся ця бюрократично-паперова тяганина.

Але ж так вже хочеться тих довгоочікуваних змін, окультурення практично центральної частини міста, яке нам обіцяли нові власники кінотеатру. Тому і ставилося питання на позачерговій сесії, щоб пришвидшити процес. Тому і незадоволені були певні депутати діями своїх колег, які не підтримали другого питання порядку денного позачергової сесії (хоча в загальному більшістю рішення 1061 було прийняте і детальний план території затверджений). Напевно, у інших не було запитань, оскільки були присутні на попередніх громадських слуханнях 5 липня, де презентували проект, яким бачить територію кінотеатру новий власник – а це збільшена будівля, у якій заплановано і торгові точки, і дитячий ігровий центр, і невеличкий кінотеатр, на вулиці – велика автостоянка. Учасники громадських слухань запропонували у зеленій зоні навколо оновленої будівлі встановити ще і дитячий майданчик, з чим інвестор погодився і вніс зміни до детального плану території кінотеатру. До того ж, цей детальний план був оприлюднений на сайті міської ради, і обговорений та підтриманий на громадських слуханнях.

Також депутатам на їх запит пообіцяли облаштувати і проблемну пішохідну доріжку («вічно плаваючу») між кінотеатром і лікарнею.

Словом, цього разу дозвільна процедура пройдена оперативно, сподіваємося, і за наступними затримки не буде, та й очікування від нового власника новороздільців не підведуть.

* * *

На завершення міський голова А.Мелешко поінформував місцевих обранців про зустріч з президентом і новим очільником Львівщини. Як відомо, В. Зеленський 6 липня у Львові представив нового голову Львівської обласної державної адміністрації Маркіяна Мальського. Запрошено було і голів міст обласного підпорядкування, тож Андрій Романович, скориставшись шансом, напряму доніс президентові і новопризначеному голові ЛОДА проблему, яка турбує новороздільців (і новояворівчан, до речі. Міські голови Нового Роздолу і Новояворівська мають спільне бачення загрози залишитись двом містам без централізованого опалення, тож спільну позицію і озвучив наш міський очільник на представницькій зустрічі). Андрій Романович згадав і відсутність платіжок, наголосив на відсутності міцної матеріально-технічної бази і ведення підготовки до наступного опалювального сезону, який не за горами, нагадав надану Нафтогазом інформацію про борг ПП «Гарант Енерго М» у понад 300 млн грн і можливість зриву опалювального сезону. На численні листи і запити від АРМА надходять лише шаблонні відписки.

Новий губернатор М.Мальський сказав, що з проблематикою знайомий, і заспокоїв, мовляв, міста без тепла не залишимо. Але, зауважив А.Мелешко, разом з мером Новояворівська на першій скайп-конференції з головою ЛОДА домовляємося про наочну зустріч, готуємо пакет документів і їдемо вирішувати наболіле питання.


Віра ВЛАСЮК