РЕЗОНАНС

Орест ОПРИСКО: «Динаміка зарахування абітурієнтів на навчання на 2019-2020 н.р. позитивна, що дозволяє робити високий прогноз на виконання регіонального замовлення»

Уточнення щодо недостовірної інформації про те, що «Новороздільський професійний ліцей будівництва та побуту вивільняє із штату 59 працівників»

У минулому числі «Вісника Розділля» у інформації «Через скорочення працівників у ліцеї та ТОВ «Енергія – Новий Розділ» податків у міській скарбниці поменшає. Добре, що ТОВ «ДМЗ «Карпати» виручає» у фрагменті виступу міського голови А. Мелешка йшлося, зокрема, про отриманий міською радою «офіційний лист від керівництва міського Центру зайнятості населення про те, що Новороздільський ліцей будівництва та побуту вивільняє із штату 59 працівників». Як з’ясувалося, вказана інформація вимагає додаткового пояснення, оскільки викликала у городян помилкові тлумачення, які не відповідають дійсності. З метою максимального висвітлення ситуації щодо порушеної теми подаємо офіційну відповідь, яка надійшла у редакцію від керівника вказаного ліцею.

Повідомляємо, що в останньому номері газети «Вісник Розділля» у рубриці Акценти апаратної наради, що знаходиться на другій сторінці, подана недостовірна інформація про навчальний заклад, а саме (дослівно):
«Новороздільський професійний ліцей будівництва та побуту вивільняє із штату 59 працівників».

Відповідно до листа Департаменту освіти і науки Львівської ОДА №05-09\11-42 від 25.06.2019 р. «Щодо оптимізації з 1 вересня 2019 р. штатних розписів» та у зв’язку із можливим скороченням штату у разі невиконання ліцеєм регіонального замовлення на 2019-2020 н.р. працівники ліцею згідно з чинним законодавством ( ст. 492 КЗпПУ) попереджені про можливе звільнення.

Кадрова служба ліцею подала форму № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці», затверджену наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 р. № 317 до міського центру зайнятості населення.

Навчальний заклад діяв в рамках чинного законодавства. Ніяких підстав для невиконання регіонального замовлення ДПТНЗ «Новороздільський професійний ліцей будівництва та побуту» не має.

Обсяг регіонального замовлення для ліцею на 2019-2020 н.р., затверджений розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 20.06.2019 № 638/0/5-19 «Про затвердження обсягів регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів у 2019 році» складає 155 осіб з таких професій:

Робота з профорієнтації у нашому навчальному закладі ведеться системно, так впродовж навчального року було проведено:

- зустрічі педагогічних працівників із випускниками шкіл;

- захід «День відкритих дверей»;

- участь ліцею у ІІ Форумі професійно-технічної освіти Львівської області, організованому 18.04.2019 р. Департаментом освіти і науки Львівської ОДА;

- проведено майстер-класи для випускників старших класів на базі майстерень ліцею;

- виступи педагогічних працівників на загальношкільних батьківських зборах;

- участь у спортивних змаганнях між освітніми закладами міста та району;

- виготовлення і поширення буклетів, проспектів і інформації про спеціальності ліцею;

- інформування про життя ліцею у соцмережах та на сайті навчального закладу;

- спільно з Центром зайнятості населення проведені зустрічі з учнями шкіл міста з метою надання профорієнтаційної підтримки учням в процесі вибору майбутньої професії;

Отже, станом на 08.07.2019 р. регіональне замовлення виконане ліцеєм на 24,5 %. Динаміка зарахування абітурієнтів на навчання на 2019-2020 н.р. позитивна, що позволяє робити високий прогноз на виконання регіонального замовлення.

Тому просимо редакцію спростувати недостовірну інформацію про навчальний заклад, подану у «Віснику Розділля» № 26 від 05.07.2019 р.


З повагою, Орест ОПРИСКО, директор
ДПТНЗ «Новороздільський професійний ліцей будівництва та побуту