ПРАВОПОРЯДОК

Дуже п’яний 35-річний зловмисник бешкетував у салоні «маршрутки» і залякував пасажирів...

Дуже п’яний 35-річний зловмисник бешкетував у салоні «маршрутки» і залякував пасажирів пістолетом, аж поки його не нейтралізували правоохоронці

Маршрутне таксі

25 жовтня близько 19.00 год. в салон маршрутного таксі сполучення «Новий Розділ -Львів» №555 увійшов молодик в стані сильного алкогольного сп’яніння, який, мало того, що був добряче напідпитку, ще й виявив бажання пересуватися вказаним автобусом безкоштовно. Водій на таке прохання вирішив промовчати, але, схоже, такої лояльності щодо його персони п’яному молодику виявилося замало, тож він став вести себе нахабно, порушувати своєю поведінкою громадський порядок в салоні «маршрутки». Коли пасажири стали робити бешкетнику зауваження, він, як кажуть, щоб похизуватися, а також залякати людей, витягнув з кишені куртки наявний в нього травматичний пістолет, за зовнішніми ознаками схожий на бойову вогнепальну зброю, і почав розмахувати ним у салоні автобуса. Звісно, про хулігана зі зброєю у «маршрутці» було повідомлено відділення поліції. На вказане повідомлення поліція зреагувала миттєво, прямо у салоні зловмисника було роззброєно, затримано, а відтак доставлено у райвідділ поліції.
На вказаного зловмисника, 35-річного мешканця райцентру Жидачів, було складено адміністративний протокол за адміністративне хуліганство, вилучено пневматичний пістолет, а також складено постанову за появу в громадському місці в стані алкогольного сп’яніння. Вказані матеріали скеровано в Миколаївський районний суд для прийняття рішення згідно з чинним законодавством. Очікувані види покарання – штраф, громадські роботи, виправні роботи або адміністративний арешт до 15 діб.

Добряче відзначивши зустріч надмірним вживанням алкоголю, три приятелі вчинили розбій у квартирі інваліда ІІ групи. Їх швидко затримали поліцейські. Далі – суд і покарання від 7 до 12 років
Минулої п’ятниці у Новому Роздолі трапилися дві екстраординарні ситуації кримінального характеру, які вже побіжно масово подані у соціальних мережах. Утім, зважаючи на резонанс серед загалу, прокоментую вказані події докладніше у «Віснику Розділля».
25 жовтня 2019 року близько 21 год. 45 хвилин у вхідні двері квартири місцевого мешканця, гр. К., 1983 р. н., інваліда ІІ групи загального захворювання, який самотньо проживає, хтось постукав. Не підозрюючи нічого лихого, вказаний чоловік, навіть не перепитавши, хто його у таку вечірню годину турбує, відчинив двері і відразу ж потерпів, як кажуть, через свою безпечність. Зокрема, у квартиру увірвалися троє невідомих осіб, які поваливши гр. К. на підлогу та накривши його курткою, щоб він не міг розгледіти облич нападників, почали щосили наносити господарю чисельні удари руками і ногами по різних частинах тіла. Продовжуючи наносити йому тілесні ушкодження, зловмисники допитувались, де знаходяться кошти та цінності, та обшукували помешкання у пошуку речей та цінностей, які можна було б викрасти з метою власного збагачення. Після завданих ударів гр. К. практично перестав чинити опір, отримавши різного роду забої, зокрема, струс головного мозку, а зловмисники, скориставшись безпорадним станом потерпілого, заволоділи його скромними пожитками, власне, вживаними речами, що не становлять якоїсь значної цінності – вживаними телевізором та колонками до нього, мобільним телефоном та вживаною балоновою курткою.
Невдовзі зловмисники із награбованим покинули житло гр. К., а потерпілий, як тільки оговтався від завданих побоїв, знайшов у собі сили повідомити про розбій сусідів, які, не зволікаючи, зателефонували у відділення поліції. На місце події оперативно виїхали працівники Новороздільського ВП, почали проводитися оперативно-розшукові заходи з метою встановлення осіб зловмисників. В черговий раз був піднятий по тривозі особовий склад Новороздільського відділення поліції. І вказані заходи незабаром дали позитивний результат: в одному з будинків міста Новий Розділ було затримано вказаних 3-х зловмисників. Зокрема, один із них, гр. Т., 2001 р. н., місцевий мешканець, гр. П., 1984 р. н., уродженець і житель Львова, та гр. М., 1984 р. н., також львів’янин. Власне, вони цього дня приїхали зі Львова у гості до молодого приятеля гр. Т. у Новий Розділ, з яким спільно споживали алкогольні напої і, вже будучи в стані сильного алкогольного сп’яніння, вирішили злочинним шляхом нажитися ще якимось майном, щоб продовжити хмільне святкування. Утім, їхній шабаш із розбоєм тривав недовго.
Вказаних зловмисників затримано, розпочато кримінальне провадження за ознаками ст. 187,ч.3 Кримінального Кодексу України (це розбій, вчинений групою осіб з проникненням в житло, що кваліфікується як особливо тяжкий злочин, за який передбачено покарання від 7 до 12 років позбавлення волі). Проводиться досудове розслідування, за результатами якого кримінальне провадження буде скеровано до суду, щоб вказані зловмисники понесли заслужене покарання за вчинене правопорушення.

У пошуках грибів 85-річна бабуся зайшла у глиб лісу майже на 25 км від дому і... 2 дні блукала. Правоохоронці відшукали стареньку вночі
29 жовтня 2019 року близько 18.00 год. в Новороздільське відділення поліції звернулася схвильована молода мешканка Нового Роздолу, повідомивши, що її 85-річна бабуся протягом 2-х днів відсутня за місцем проживання. Зі слів онучки, бабуся їй зателефонувала на мобільний і говорить, що вже два дні як заблукала у лісі, куди пішла збирати гриби.
Звичайно, бабусі весь час дошкуляє холод, вона голодна та втратила чимало сил.
Враховуючи похилий вік заблукалої, було в черговий раз піднято особовий склад Новороздільського ВП по тривозі, також було створено пошукову групу. Важливо додати, що завдяки наявності у зниклої бабусі мобільного телефону правоохоронці оперативно встановили приблизне її місцезнаходження в лісовому масиві. А зважаючи на те, що температура повітря восени, особливо, вночі, суттєво знизилася, тому у орієнтовне місцеперебування бабусі у нічну пору доби у ліс була скерована пошукова група правоохоронців. І кількагодинні активні пошуки таки призвели до позитивного результату: вказану заблукалу бабусю було врешті у лісі віднайдено, до речі, майже за 25 кілометрів від Нового Роздолу, та, додам, із кошиком назбираних грибів, і доставлено до місця проживання. Тепер її життю і здоров’ю нічого не загрожує. Звичайно, після такої пригоди бабуся, як запревнила правоохоронців, більше не буде так глибоко заходити у ліс. Та інших віраджуватиме, бо, як кажуть, гриби – грибами, але здоров’я важливіше.
Руслан ШНАЙДРУК, начальник Новороздільського відділення поліції, підполковник