Тезово про вихідні дані, які спричинили порядок денний міста. Про вечірнє засідання 50-ої сесії міської ради 24 жовтня та про інші події

На конкурсі 13 вересня, коли АРМА обрала вдруге управителем нашої ТЕЦ «Гарант Енерго М», його керівництво обіцяло - щотижня виплачувати частину заробітної плати. Обіцянки не дотримано! Де гарантія, що виділені з міського бюджету кошти підуть на зарплату боргів працівникам? А не керівництву в Київ? Де гарантія, що платитимуть поточну зарплату за жовтень, листопад і т.д.? Де гарантія, що запустять тепло, навіть коли виплатять борги по зарплаті? Як може міський бюджет давати кошти приватному підприємству? Проти якого, тим більше, розпочато кримінальну (!!!!) справу за невиплату зарплати працівникам? Де гарантія, що цю так звану поворотну позику «Гарант» поверне? Підприємство має шалені борги не лише за зарплату (тут 7,5 млн грн), а ще за газ, за роботу охоронній фірмі і т.д.
Працівники, колишні, радше, ПП «Гарант Енерго М», на сесії чітко заявили: вони погоджуються лише на виплату повної заборгованості зарплати, а не частинами. І ще питання, чи навіть після цього повернуться працювати на ТЕЦ? Так хто буде запускати тепло?
Втім, про тепло у місті по великому рахунку і не говорили... Ні директор ПП «Гарант Енерго М» Д.В. Тесленко, ні працівники... А всі конкретні запитання депутатів, на сесії 24 жовтня залишилися без відповідей...
Продовження сесії в понеділок, 28 жовтня, в 14.00 год. Запрошено голову ЛОДА М.Мальського, голову ЛОР О.Ганущина, керівника АРМИ... Питання тепла так і не вирішено...
З господарських збуджені депутати практично розглянули кілька запитань. Серед них – зменшили суму на виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт частини вулиці Малехівської з 50 до 18 тис грн. Ці 32 тис грн додали на ремонт тротуару від «Вопака» до колишнього кінотеатру, де мають викласти тротуарну плитку (загалом на нього виділено 132 тис грн). 620 тис грн піде на капітальний ремонт уже згаданої вулиці Малехівської. Депутати лишень зауважили, щоб капітальний ремонт був справді «капітальним», з бордюрами, а не як «закатали» вулицю Шашкевича нашвидкоруч.
На завершення пленарного засідання, як грім серед ясного неба….. Міський голова А.Р. Мелешко подав заяву про дострокове припинення повноважень міського голови за станом здоров’я. Від сьогодні – 24 жовтня 2019 р. Перший заступник міського голови М.П. Лепкий повідомив – подав заяву на звільнення з 31 жовтня…
Колапс не лише тепловий, але і владний…
* * *
Та вже наступного дня, 25 жовтня, міські депутати знову зустрілися на чергове пленарне засідання і, обговоривши ситуацію, постановили скликати виконком 28 жовтня, на якому рекомендувати збільшити резервний фонд міського бюджету, а потім дане рішення виконкому затвердити на черговому засіданні сесії міської ради.
* * *
Вівторок, 29 жовтня, давно закінчився робочий день. А в освітлених вікнах мерії, бачимо, знову засідання. Збираються депутати, члени виконкому, представники трудового колективу ТЕЦу. Немає ані часу, ані дарунків теплої осені – треба вирішувати, що робити, як поводитися далі, щоб у місто подати «тепло».
Складне питання. Запитань більше як відповідей. Повсюди складні юридичні і фінансові зачіпки.
Чітку пряму вимальовує перший заступник міського голови М.Лепкий «Не будемо повертатися до болючого, хто винен. Нам треба зосередитися на одному – як вирішити питання теплопостачання міста, як зберегти трудовий колектив теплоелектроцентралі і як подати тепло в місто».
Хоча не зачепити теми «хто винен?» не виходить. Дуже вже наболіло. Дуже вже багато перепон і проблем додала фірма-управитель ПП «Гарант Енерго М».
Серед пропозицій – віддати ТЕЦ в управління міста. Це є і головним меседжем у зверненні новороздільців, яке підписало 1200 мешканців міста. Раціонально. Але складно. І тим паче процедура, якщо і можлива, довготривала у вирішенні. А часу обмаль.
Обговорювали і можливість комунального підприємства, яке працюватиме за договором аутстафінг. Незрозумілих деталей також більш чим достатньо.
Втім, фінансова сторона питання, законодавча, юридична – важливо.
Але є ще технологічна. Усі ж розуміють – кілька холодних днів з «мінусом» і теплотраси (у місцях, де застоїться «вода») може «порвати». І чи почнеться тоді взагалі опалювальний сезон? Тому розпочинати слід з цього. І найперше, напевно, говорити з трудовим колективом ТЕЦ, чи почнуть хоча б підготовку до запуску тепла, хоча б заповнення тепломережі і «прокачку» труб…
* * *
І, врешті, розрекламоване народне толк-шоу на каналі НТА, де явно проглядалося, як хочуть скинути проблему з хворої голови на здорову, як кажуть. Директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Н.Романчук звинувачував у всіх бідах… міських депутатів. Це після того, як ще минулого року запрошували владу ЛОДА вирішити конфлікт з теплопостачанням? Після того, як від весни у всі інстанції йшли звернення, листи, вимоги навести лад на ТЕЦ? Після того, як ні Н. Романчук, ні очільник ЛОДА М.Мальський, незважаючи на чинні офіційні запрошення, і носа не показали до Нового Роздолу? Кабмін створив АРМА. АРМА обрала управителя ПП «Гарант Енерго М», яке нічого не робить і лише боргує всім величезні кошти. А наш бідний міський бюджет має тепер віддавати гроші «Гаранту»? Наш міський бюджет – це по-суті кошти наші, мешканців, платників податку. То чи ми згідні своє чесне зароблене віддати за неотримані послуги, за завдані прикрощі й проблеми безвідповідальному «Гаранту»? Вважаємо, віддати, бо чи поверне цю позику це підприємство, сумніваються всі. А ще кошти резервного фонду ЛОДА, якими фігурує повсюди влада області – їх «область» нам позичає! Не дає. Не дарує. Позичає! З вимогою повернути цей мільйон з хвостиком «з терміном повернення субвенції до 28 грудня 2019 року». Тобто через два місяці! Де ми візьмемо той мільйон? От і пояснення, чому депутати мудрують, обдумують, детально розглядають кожну деталь укладення угоди… І їм теплопостачання міста болить найдужче, адже також мешкають у Новому Роздолі.
Віра ВЛАСЮК