Мирослав ЛЕПКИЙ: «Виконкомом напрацьовано прийнятну «дорожню карту» дій, які призведуть до запуску опалювального сезону. Тепер усе залежить, як спрацює керівництво ПП «Гарант Енерго М»

Інтерв’ю з першим заступником міського голови


Події навколо пошуку шляхів розв’язання опалювального сезону у місті розвиваються настільки стрімко, що вимагають додаткових коментарів. Утім, городян насамперед цікавить, як просувається питання запуску централізованого теплопостачання. Зокрема, станом на даний день.

Мирослав ЛЕПКИЙ: Гаразд, сьогодні середа, 30 листопада, 15.40 год. Ситуація наступна: на 16.00 год. призначено засідання виконавчого комітету. Важливо нагадати, що вчора, 29 жовтня, відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому прийнято рішення: звернутися до виконавчого комітету міської ради про виділення з резервного фонду міської ради по коду програмної класифікації 0216050 «Попередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у житлово – комунальному господарстві та на інших аварійних об’єктах комунальної власності» коштів в сумі 1 мільйон 51 тисяча 674 гривні на здійснення заходів з метою запобігання виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, що може виникнути внаслідок зриву опалювального сезону 2019-2020 року в м. Новий Розділ. Цього ж дня, тобто 29 жовтня, вже після засідання і рішення вказаної міської комісії з питань ТЕБ та НС в міську раду надійшов лист за підписом в. о. заступника директора – управителя Новороздільської ТЕЦ ПП «Гарант Енерго М» з проханням виділити кошти з резервного фонду міського бюджету в сумі 1 мільйон 51 тисяча 674 гривні на підставі рішення обласної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол №15 від 18.10.2019р.) на здійснення заходів із запобігання виникнення надзвичайної ситуації та зриву опалювального сезону в м. Новий Розділ на поворотній основі.

- Мирославе Петровичу, щоб читачі зорієнтувалися, поясніть, будь ласка, звідки взялася вказана вища сума, адже минулого понеділка виконком прийняв рішення про збільшення резервного фонду міського бюджету до одного мільйона 308 тисяч 600 грн., який того ж дня депутати затвердили на пленарному засіданні ...

М. ЛЕПКИЙ: Все вірно, такі рішення прийняті і вищевказані кошти є в резервному фонді міського бюджету. Але ми вирішили не використовувати весь резервний фонд, а тільки надати 1 мільйон 51 тисяча 674 гривні на здійснення заходів з метою запобігання виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, що може виникнути внаслідок зриву опалювального сезону 2019-2020 року в м. Новий Розділ, як це передбачено в рамках співфінансування згідно з наведеним у згаданому листі ПП «Гарант Енкерго М» рішенням обласної комісії з питань ТЕБ та НС (протокол №15 від 18.10.2019р.). А частину коштів резервного фонду ми залишаємо, бо до кінця 2019-го року є ще 2 місяці, тож може виникнути необхідність виділити їх на інші потреби. Погодьтеся, ми не можемо залишити резервний фонд міського бюджету взагалі без коштів, бо ми не можемо передбачити, щоб не дай Бог, в нас не сталося ще якоїсь події непередбаченої, на яку конче потрібні будуть кошти. Власне, саме з цієї причини ми виділяємо не весь резервний фонд міського , а тільки більшу половину, «левову» долю резервного фонду. Решта залишається. Утім, через 20 хвилин відбудеться засідання виконкому, власне, там буде поставлено крапку у цьому складному питанні, зокрема, чи члени виконкому проголосують за виділення з резервного фонду міського бюджету зазначені вище 1 мільйон 51 тисяча 674 гривні ПП «Гарант Енерго М» на здійснення заходів із запобігання виникнення надзвичайної ситуації та зриву опалювального сезону в нашому місті.

- Якщо на засіданні виконкому буде прийняте позитивне рішення, ситуація із запуском опалювального сезону прискориться?

М. ЛЕПКИЙ: В разі сьогоднішнього позитивного голосування членами виконкому, надалі цей процес залежить від того, як швидко керівництво ПП «Гарант Енгерго М» зуміє відкрити казначейські рахунки і зробити всі речі для того, щоб здійснити проплати на підприємстві. Одне слово, те, що від нас залежить, ми зробили практично все.

- Сьогодні, 30 листопада, відбулися збори трудового колективу Новороздільської ТЕЦ «ПП «Гарант Енерго М», на які, як відомо редакції, запросили Вас як першого заступника міського голови та секретарку ради Ірину Кравець. Про що там йшлося, яке прийнято рішення?

М. ЛЕПКИЙ. Так, ми були запрошені на ці збори. Спочатку відверто обговорили ситуацію із зривом опалювального сезону та варіанти вирішення проблеми. Це так коротко, бо зачепили животрепетні теми. Потім ми відбули, а трудовий колектив через деякий час надіслав у міську раду протокол зборів трудового колективу №3. Суть така, цитую: «Після отримання коштів організовуємо зустріч з представниками влади усіх рівнів для обговорення подальших дій. Проголосували: «за» -80, «проти» - 0, «утримався» - 1». Тому, коли працівники ТЕЦ приступлять до роботи, щоб запустити опалювальний сезон, сказати важко.
Утім, як зазначав вище, позитивне рішення виконкому, на яке сподіваюсь, зрушить ситуацію. Це однозначно...
Розпитував Іван БАСАРАБ

P.S. У середу після понад годинного засідання виконкому врешті було прийнято рішення №298 «Про виділення коштів з резервного фонду міського бюджету м. Новий Розділ». Лід зрушив, панове...
P.S. P.S. Вчора, 31 жовтня, на міській ТЕЦ побували: міністерка розвитку громад та територій України Альона Бабак, заст. міського голови Львова з питань ЖКГ Ірина Маруняк та працівники «Львівтеплоенерго» на чолі з керівником Валентином Вольським. Вивчали ситуацію...