У ПАРЛАМЕНТІ РОЗГЛЯНУТЬ ЩЕ ОДИН ЗАКОНОПРОЕКТ ТАРАСА БАТЕНКА ЩОДО ОСВІТИ

Тарас Батенко

24 квітня 2019 р. профільний комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти одноголосно погодив законопроект № 8530 «Про внесення змін до статті 13 Бюджетного кодексу України щодо коштів закладів вищої освіти» (розробники – народні депутати Батенко Тарас Іванович, Констанкевич Ірина Мирославівна та ін.), яким передбачається внести зміни у частині зарахування коштів, які надходять від платних послуг на рахунки, які не є спецфондами

Як відомо, сьогодні вищі навчальні заклади заробляють і можуть заробляти мільйони, але не можуть дозволити собі купити папір або заправити картриджі. Автономія закладів вищої освіти, яка передбачена Законом України «Про вищу освіту», заблокована Бюджетним Кодексом. Заклади позбавлені можливості розпоряджатися отриманими внаслідок надання платних послуг коштами. За теперішньою процедурою – усі кошти йдуть на спецрахунки казначейства. А далі «довга дорога в дюнах»....
За сучасних реалій поїздка на конференцію, у наукове відрядження, видання збірника – велика проблема для викладача кожного вищого начального закладу, що унеможливлює його розвиток, організацію ефективного навчально-дослідницького, інноваційного процесу. Нівелюється і цінність викладачів, інтелектуальна власність кожного викладача та вищого навчального закладу в цілому, яка створюється в процесі науково-дослідницької діяльності та освітнього процесу, нині безоплатно привласнюється державою.
З метою вирішити цю проблему Тарас Батенко спільно з колегами розробив та зареєстрував у Верховній Раді Законопроект №8530. Як зазначає народний депутат України, даний законопроект є першим кроком у тому, щоб надати реальні можливості на виконання прогресивних ідей, закладених у Законах України «Про вищу освіту», «Про освіту», проголосити реальну автономію закладів вищої освіти через їх фінансову автономію.
Нагадаємо також, що 10 квітня комітет з питань науки і освіти розглянув і підтримав Законопроект Тараса Батенка № 8188, який має на меті відновити справедливість щодо оплати праці педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти, оскільки за теперішніх обставин ті педагоги, вихователі, працівники, які відповідають за життя і здоров’я наших дітей, їх розвиток, формування особистості, дозвілля у вільний від навчання час, отримують заробітну плату нижче, ніж технічні працівники та нижче мінімальної, яка на сьогодні в Україні становить 4173 грн.
Сподіваємося на таку ж одноголосну підтримку народних депутатів у парламентській залі за законопроекти №8188 та 8530.
Тарас Подвірний