Новорозділець Геннадій ПЕЧЕНЮК, навіть потрапивши у форс-мажор, став переможцем веломарафону «Х Львівська сотка 2019»

Геннадій ПЕЧЕНЮК

4 травня, у Львові відбувся традиційний аматорський веломарафон «Х Львівська сотка 2019» на дистанцію 100 кілометрів, присвячений 763-й річниці заснування міста Лева. Його особливою прикметою є те, що до участі може зголоситися будь-який велолюбитель, а переможцем вважається той, хто у встановлений правилами часовий ліміт – 8 годин - перетне фінішну лінію. Важливо додати, що незмінним організатором популярного заходу (як, зрештою, і європейського статусу веломарафону «Львівська двохсотка») є відомий львівський СК «Lviv Bicycle Club».
У цьогорічних змаганнях, які ведуть відлік з 2010 року, взяли участь 1500 велосипедистів з усієї України. Відомий новороздільський ветеран велоспорту, 78-річний Геннадій ПЕЧЕНЮК представляв честь Нового Роздолу. До речі, цікавий момент виник під час офіційної частини, яка відбулася біля Львівської ратуші. Після привітання учасників змагань міським головою Андрієм Садовим, який поміж іншим зізнався, що на честь Львова він цього дня пробіг 5 км, організатор представив градоначальнику Геннадія Печенюка як найстаршого учасника веломарафону. Спантеличений пан Андрій спочатку навіть не повірив, що нашому земляку – 78 років, тому перепитав. Почувши ствердну відповідь, неабияк вражений спортивною формою стрункого Геннадія Петровича, пан Садовий виявив бажання сфотографуватися на пам’ять і побажав ветерану перемоги. Забігаючи наперед, повідомляємо, що дане побажання здійснилося – Геннадій Петрович, незважаючи на певний форс-мажор, про що мова піде дещо нижче, достойно фінішував, на відміну від 200 інших учасників марафону, яким не вистачило сил і волі проїхати усю 100-кілометрову дистанцію.
Отже, невдовзі після пам’ятного для новороздільця епізоду із А. Садовим, змагання стартували. За мить до цього присутня Олена Миколаївна - дружина нев’янучого ветерана, яка, до речі, також перебуває у гарній формі та кондиціях, вимовила стиха магічні слова підтримки Геннадію Петровичу. І спрацювало!..
Минулого вівторка, вже під час спілкуванням з репортером «ВР» у редакції, Геннадій Петрович щиро зізнався, що перші кілометри давалися йому доволі важко. Утім, потім організм стабілізувався і ветеран звично увійшов у бойову форму. До речі, швидкість групи, у якій змагався наш земляк, була дуже пристойна. Але після 65-го кілометра стався непередбачуваний форс-мажор: прокололося заднє колесо велосипеда Геннадія Петровича. І поки новорозділець міняв камеру, його обігнали приблизно 40-45 змагунів. Однак ветеран не впав у відчай і продовжив велогонку. Звичайно, надолужувати прогаяне було непросто. Особливо важкими були останні підйоми на відрізку велотраси у Брюховичах: ветерана хапали судоми, тож він їхав переважно з допомогою лівої ноги. І все-таки до фінішу незламний Геннадій Петрович добрався щасливим і веселим, адже він здобув перемогу. Ейфорія досягла апогею, коли судді вручали новороздільцю нагороди. У цю мить він перебував, як кажуть, на сьомому небі від щастя, адже його вітають 1500 спортсменів, організатори та маса уболівальників! Справжній тріумф. Вітаємо ветерана із черговою звитягою.
* * *
У ці дні Геннадій Петрович інтенсивно готується до змагань на приз велотурніру «Львівська Галичина», які відбудуться 14 -16 травня. Так тримати!
Іван Басараб