Про проблеми з нарахуванням субсидій на оплату житлово-комунальних послуг

Народний депутат України Тарас Батенко повторно звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням внести необхідні зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України №848 від 21 жовтня 1995 року (зі змінами та доповненнями).
Депутатське звернення скеровано за проханням громадян, які скаржаться на часті відмови щодо призначення субсидії. Річ у тім, що відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, і у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення субсидій; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або ними або за них не сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи, то субсидія не може бути призначена.
Таким заявникам рекомендують звертатися за наданням субсидії на наступний період, протягом якого вони вже були зареєстровані у службі зайнятості, як безробітні (без виплати допомоги по безробіттю), що давало підстави на отримання субсидій, згідно внесених до Постанови №848 змін. Проте і надалі субсидію не призначають, оскільки в домогосподарстві утворився борг за оплату житлово-комунальних послуг за минулий період (коли субсидія призначена не була, а коштів для сплати заявники не мали).
У зв’язку з цим народний депутат України Тарас Батенко звертається до Уряду з пропозицією якомога швидше внести відповідні зміни до Постанови № 848 від 21.10.1995 року щодо вирішення призначення субсидій домогосподарствам, які опинилися в подібній ситуації, шляхом реструктуризації заборгованості з паралельним призначенням субсидії на поточний період. Оскільки, в інакшому випадку домогосподарства не зможуть розраховуватися з наданими їм житлово-комунальними послугами, що призведе до зростання боргу за житлово-комунальні послуги, який наразі і так зріс до критичних показників.
Тарас Подвірний