ХХХХІV сесія відбулася за два дні – 24 квітня і 7 травня – і обидва рази з кворумом на межі

Розпочалася із зачитання І.Кравець листа-звернення трудового колективу ТЕЦ, у якому її працівники «описали» ситуацію, через яку завчасу припинено подачу тепла і гарячої води мешканцям міста: на їх думку, основні причини – це «не передача бази даних та АСКОЕ від ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» до ПП «Гарант Енерго М» та припинення подачі технічної води із насосної станції на озері Барвінок на ТЕЦ». Секретар ради І.Кравець запропонувала і лист-звернення уже від депутатів Новороздільської міської ради до очільника ЛОДА, АРМА і т.д. Але після тривалого і бурхливого обговорення не було ні створено редакційної комісії, ні підтримано зачитаний лист. Думки зводилися до спільного – два потужні приватні підприємства «зводять рахунки», тож хай вирішують проблемні місця через суд, з АРМА, яка призвела до такої ситуації тощо. Тобто усі питання залишилися … без відповідей. А потерпілими у цій історії залишаються мешканці міста, в тому числі і працівники ТЕЦу. Втім, на другому засіданні не зачепили теми і стосовно обслуговування внутрішніх електричних мереж у місті, проблема, яка «зависла» над містом, залишилася десь осторонь.
* * *
Звітував керівник Золочівської місцевої прокуратури В.Купецький. Забігаючи наперед, зазначимо, що його порада щодо розв’язки комунальних баталій була однозначна – звертатися в суд: не виконує приватне підприємство покладених на нього обов’язків (у даному випадку – не подає тепла чи гарячої води), то слід визнати його бездіяльність у судовому порядку. Упродовж 2018 року слідчими Новороздільського відділення поліції розпочато 477 кримінальних проваджень, з них скеровано до суду – 66 або 12 %. Всього впродовж минулого 2018 року закінчено 538 кримінальних проваджень, що становить 53 відсотки від числа розслідуваних. Стан розкриття злочинів за остаточними результатами досудового розслідування становить 57,7 % і є вищим середнього показника по області (48). За результатами аналізу структури злочинності встановлено, що із числа усіх зареєстрованих злочинів 49 (10 %) становлять особливо тяжкі, 64 (або 13%) – тяжкі, 199 (41,7 %) – середньої тяжкості, 143 (30 %) – невеликої тяжкості. Далі: 255 (53 %) становлять злочини проти власності (у тому числі 211 крадіжок, 8 грабежів, 35 шахрайств та жодного розбою); 54 злочини проти життя та здоров’я особи, 8 злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, 11 злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, 7 правопорушень проти авторитету державної влади, органів місцевого самоврядування, 6 кримінальних правопорушень проти правосуддя, 13 кримінальних правопорушень проти прав і свобод людини.
* * *
Дуже детально і скрупульозно розбиралися депутати з розподілом «залишків» міського бюджету, голосуючи окремо по кожній «цифрі».
Зокрема, підтримали депутати добавку 10 % до зарплати (враховуючи з квітня поточного року) педагогічним працівникам дитячих садочків, БДЮТ і ДЮСШ, логопеду, проте цих же 10 відсотків не додали методистам ММК.
Виділили 78 тис грн на встановлення дорожніх знаків у місті і 165 тисяч на т.зв. «лежачі поліцейські» - ці три пари обмежувачів швидкості (неподалік НВК ім. В.Труша, біля центральної площі і неподалік пам’ятника Борцям за волю України) будуть не звичайні «асфальтові горбики», а закуплені спеціальні сертифіковані пристосування.
Дали депутати «добро» на співфінансування проектів, які перемогли в конкурсі ДФРР: реконструкція території ЗШ №5 - 200 тисяч гривень з міського бюджету (один мільйон виділяється з державного бюджету) і другий проект – придбання мобільного рентгенапарату для міської лікарні (500 тис. грн з міського бюджету і 2 мільйони з державного бюджету), а також на конкурс – переможець обласного конкурсу мікропроектів - огорожа ДНЗ «Сонечко» (частково зроблено минулого року) - майже 179 тисяч грн. Ще 27 тис грн виділили на реконструкцію вуличного освітлення цього ж садочку. Натомість на розробку проекту влаштування багатофункціонального майданчика у кварталі вище міської ради (між пр. Шевченка і вул. Грушевського) 60 тис грн співфінансування наразі не додали, хоча з обласного бюджету на облаштування цього майданчика виділити мають ще 450 тис грн.
Меблі, дидактичний матеріал, підготовка кадрів для НУШ (Нової української школи) фінансуються субвенціями з держбюджету і частково з міської казни: понад 310 тис грн субвенції і майже 300 тис грн міських коштів. На 15 тисяч закуплять спортивного інвентарю (переважно м’ячі) у міській дитячій спортивній школі. Але чомусь «затормозило» питання, навіть після переголосування, виділення 62-х тис грн для тренування двох груп новороздільських дітей у басейні в сусідньому Миколаєві. Понад 252 тис грн виділено на зарплату медсестрам (на 9 місяців), котрі працюють у міських школах, оскільки після медичної реформи первинної ланки лікарня не має коштів на їх утримання.
Підтримали виділення коштів на придбання техніки для комунального господарства ДП «Благоустрій - роторна косарка (34 тис грн), подрібнювач гілок (щепкоріз) на суму 28 тис грн і автомобіль «Газель» (500 тис грн). Усі погодилися з необхідністю придбання і міні-трактора «Фотон», але наразі коштів не знайшлося: у графі записали «запасне» - з інших джерел. До речі, депутат П.Петраш, коли обговорювали питання виділення 300 тис грн «екологічних коштів» на розчищення ровів по вул. Малехівській і Коновальця для захисту сільськогосподарських земель від підтоплень (цю пропозицію депутати не підтримали), запропонував використати кошти якраз на придбання необхідної техніки і нею ж чистити рови, а не сплачувати зайве найманим організаціям.
Продовжуючи тему комунальних витрат, додамо, що додали 510 тис грн на капітальний ремонт ліфтів (загальна сума тепер становить 1 510 000 грн) і відновлюватимуть ліфти по вул. Шептицького 3 (3-й і 4-й під’їзди), Шептицького, 3-А (1-й під’їзд), бул. Довженка, 2 (1-й під’їзд).
На капремонт аварійних мереж у будівлі по вул. Чорновола, 7 (приміщення Управління соцзахисту) виділено 299,7 тис грн (привести до ладу 4-й поверх будівлі, адже підтоплює приміщення, де розташований зараз міський архів). 70 тисяч гривень дали на розробку нових норм використання води для мешканців, які ще не мають лічильників на воду. Минулоріч не розробили таких норм, тож отримали штраф у сумі 20400 грн, які також виділили з міського бюджету. 5500 грн – на ремонт даху центральної міської бібліотеки (вітром зірвало парапет).
298 тис грн виділили з міського бюджету на придбання нових вікон для лікарні (4-й поверх поліклініки – 42 вікон), встановлювати медики їх пообіцяли власними силами. Натомість не вдалося позитивно вирішити інше прохання міської медицини – на ремонт даху над дитячим відділенням та на придбання комп’ютерної техніки для вторинної медичної допомоги коштів не дали.
* * *
Довго сперечалися щодо коштів на ремонт міських доріг та тротуарів. Вірніше, на капітальний ремонт частини дороги по вулицях Л. Українки, бул. Довженка і вул. Яворницького безумовно закріпили 1 млн грн. Дуже довго обговорювали точний перелік тротуарів: наразі зійшлися на такому варіанті – центральний тротуар по правій стороні (якщо йти від НВК ім. В.Труша до Баму) – тобто по пр. Шевченка від будинку 2 до 8, далі від будинку 18 до 26, від будинку 38 до 44-го, і по лівій стороні – по пр. Шевченка від будинку 15 до 29, фрагмент пішохідної доріжки біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, тротуар між лікарнею і ДНЗ №5 (який постійно «плаває»), тротуар від аптеки «Подорожник» біля будинків по бул. Довженка, 8, 10 вниз до вул. С. Бандери. Наразі на виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт цих тротуарів виділили 100 тис грн. – ремонт проводитимуть, коли будуть кошти в міській казні.
Начальник відділу економіки та інвестицій Н. Гілко розповіла про зміни у Положенні про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг – з 1 червня поточного року товари і послуги вартістю від 50 тисяч та роботи від 150 тисяч будуть закуповуватися через електронну систему ProZorro.
Начальник відділу з питань НС, правоохоронної та оборонно-мобілізаційної роботи В.Щепний поінформував про зміни до Програм, на які депутати виділили кошти: 45 тисяч для обладнання системи централізованого оповіщення цивільного захисту у місті, 20 тис грн – на створення міського матеріально-технічного резерву (будматеріали, пальне) для ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, 34 тис грн – на придбання чотирьох додаткових балонів для дихальних апаратів для більшої оперативності під час гасіння пожежі.
Депутати дали дозвіл ДМЗ «Карпати» на розроблення детального плану для будівництва сонячної електростанції та для розширення колійного господарства на земельній ділянці по вул. Ходорівській і дозвіл на продаж земельної ділянки по вул. Грушевського, 49 (колишній «Силует») та по вул. І.Франка, 4-а (ательє «Юність») з умовою облагородження навколишньої території. Виділили 5 тис грн до Програми «Розвиток культури» на придбання сувенірної продукції з логотипом міста (популяризація міста, подарунки гостям, реклама тощо).
* * *
Затверджено депутатським «за» виготовлення землевпорядної документації для гаражів ще кільком АТОвцям. Також затверджено Порядок виділення земельних ділянок громадянам для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель на території м. Новий Розділ. Новий квартал житлової забудови має бути навколо міської церкви. І розподіл ділянок визначили таким чином: 4 % ділянок буде виставлено на аукціон (будь-хто може взяти участь в аукціоні), а інші 96 % ділянок розподілять так – 90 % для учасників АТО, 5 % для УБД на території інших держав, 3 % для «чорнобильців», 2 % для сімей, які мають більше 5 дітей. Також наголосили, що приймаються пропозиції щодо найменування вулиць в новому кварталі. Одна з перших пропозицій – вулиця новітнього Героя Володимира Труша. Новороздільці, подавайте пропозиції!
Також, що стосується захисників, депутатський корпус погодив зміни до програми соцзахисту на поточний 2019-й рік: одноразову матеріальну допомогу виплачуватимуть особам, які йдуть на військову службу за контрактом - 3 тисячі гривень. І ще 7 тисяч, якщо військовослужбовець службу проходитиме в зоні ООС.
Віра ВЛАСЮК