ОСВІТЯНСЬКИЙ ЗРІЗ

«Бережемо ріки, бережемо воду – як матусю рідну бережім природу!»

Під таким гаслом в рамках природничо-екологічного виховання дошкільнят у ДНЗ «Сонечко» відбувся міський тематичний семінар-практикум


Бережім природу

Протягом тисячоліть виховання дітей в українців передбачало, насамперед, велику шану до довкілля. Багатий фольклор, народні традиції і звичаї були пов’язані з природою. Сучасне українське виховання має на меті виховати людину, яка б розуміла природу, свою землю та уміла б використовувати її багатства.
Найбільш сприятливий період для закладення екологічних знань, вмінь та навичок – це дитинство. Педагоги дошкільних навчальних закладів успішно реалізують програмові вимоги з екологічного виховання на заняттях у різних вікових групах. 17 квітня у ДНЗ «Сонечко» відбувся міський семінар-практикум з екологічного виховання для вихователів старших груп «Бережемо ріки, бережемо воду – як матусю рідну бережім природу».
Весняним подихом віяло з кожного куточка святково прикрашеної зали, бо тут вихователь вищої категорії Ривко Оксана Ярославівна проводила заняття з дітьми старшої групи «Як природу збережемо, так здоров’я враз знайдемо».
Використовуючи різні методи та прийоми, вихователь показала, що любов до природи – це не звичайне споглядання та милування її красою, а й дбайливий догляд, розумне використання природніх багатств.
Для вирішення освітніх завдань вихователь використала дидактичні ігри, вірші, загадки, організувала лабораторію, де досліджувались властивості повітря, води та ґрунту. Практичні завдання дають дітям можливість засвоїти не тільки поданий матеріал, але привчають мислити, вивчати логічні закономірності навколишнього світу.
На семінар був запрошений о. Роман Штігер, який цікаво та змістовно розповів дітям казку “Їжачок-рятівничок”, а педагогам – про екологічні проблеми сьогодення з погляду церкви.
На завершення семінару практичний психолог ДНЗ «Сонечко» Медвецька Ольга Андріївна провела психологічний тест. Закінчилось заняття та учасники семінару ще довго залишалися враженими від побаченого.
Семінар став платформою для цікавих зустрічей з колегами, обміну досвідом та обговорення проблем дошкільної освіти.
Єлена Мрук, методист МК міського відділу освіти