Андрій ЦЮРА: «Усі мікропроекти у навчальних закладах виконані. На часі – підготовка нових, бо ж проблем у міській господарці не бракує»

Курчат по осені рахують. Тож з наближенням осені поцікавилися результатами виконання мікро-проектів, які Новий Розділ виграв навесні. Пригадується, заступник міського голови з питань діяльності органів виконавчої влади Андрій Цюра у інтерв’ю «В розрізі міст обласного значення першість у обласному конкурсі мікропроектів переконливо здобув Новий Розділ!», надрукованому у №15 (1166) від 13 квітня ц.р., поділився докладною інформацією щодо мікропроектів: «Загальна вартість наших проектів складає близько 1 600 000 гривень, а саме: 1) Капітальний ремонт приміщення пральні, гладильної та кухонного блоку ДНЗ «Малятко» м. Новий Розділ – 392 879 грн. 2) Капітальний ремонт: заміна вікон на енергозберігаючі в Новороздільській ЗШ №3 в м. Новий Розділ – 399 847 грн. 3) Капітальний ремонт огорожі ДНЗ «Сонечко» по вул. М. Шашкевича, 11 у м. Новий Розділ – 399 619 грн. 4) Реконструкція Новороздільської СШ №4 м. Новий Розділ (заміна вікон та дверей) – 399 966 грн». Інтерв’ю заступник закінчив словами – «…тепер основне виконати роботу у чотирьох установах, що взяли участь у конкурсі».
Отож Андрій Степанович, який курує ремонтні роботи відповідно до мікропроектів у міських навчальних закладах, щоденно відвідуючи відповідні установи, свого роду прозвітував про хід виконання проектів, які уже практично на завершенні.
Роботи у школах №3 і №4 до 1 вересня уже будуть завершені. Конкретно, у СШ №4 зробили заміну вікон на енергозберігаючі у їдальні, частково заміну вікон в спортзалі, облаштовують т.зв. «тамбур» для затримки тепла при центральному вході і замінюють вхідні двері зі сторони колишнього 9-го садочку та на вході справа від головного, де переважно заходять діти початкових класів. Натомість у ЗШ №3 - заміна 16 вікон в спортзалі і в актовому залі – до речі, вікна досить великі, десь 3.20 на 2 метри, отож і робота підвищеної складності, на висоті, яка вимагає встановлення риштування.
Загальна вартість кожного із «шкільного» мікропроекту – майже 400 тис гривень, включаючи 135 тис співфінансування з міського бюджету на кожен проект. Але обов’язковим є і внесок громади. Тобто, у СШ №4 додали 20 тисяч спонсорських коштів і 18 тисяч – кошти громади, тобто спільний внесок учителів та батьківського колективу. У ЗШ №3 відповідно – 26 тисяч спонсорських коштів і 12 тисяч як внесок громади на реалізацію проекту. Значним є і т.зв. нефінансовий внесок громади, тобто певні роботи виконують власними силами (демонтаж старих вікон, винесення будівельного сміття тощо) – до цих робіт залучаються ініціативні батьківські комітети. Окрім здешевлення виконаних робіт очевидна й інша користь – спільна праця об’єднує громаду, у даному випадку спільну шкільну родину, і водночас ставлення до нових надбань в установах більш бережливе та господарське.
У дитячих садочках також впроваджуються мікропроекти. У ДНЗ «Сонечко» (дитсадок №7 по вул. Шашкевича) на днях розпочали монтувати секції першої частини огорожі, стовпці уже попередньо були залиті. Проводиться і капітальний ремонт харчоблоку і пральні у «Малятку» (дитсадок №8 на «Бамі») – побілка стін, заміна плитки, каналізаційних труб, встановлення витяжки тощо. До речі, ця установа єдина з усіх отримала кошти на впровадження мікропроекту «авансом».
Загалом цьогоріч, підсумував А.Цюра, в міську освіту залучено практично 3 мільйони гривень, а саме: 1 млн 600 тис грн по чотирьох мікропроектах, 18900 грн співфінансування з міського бюджету до них, 630 тис грн – кошти Кабміну на соціально-економічний розвиток території, які використали для заміни вікон у СШ №4, 495 тис грн з обласного бюджету розвитку і 228 тис грн з місього бюджету депутати виділили на останній сесії для завершення робіт. Окрім того, для освіти виділено кошти по субвенції на придбання парт та інщого навчального приладдя для Нової української школи.
На мікропроектах практично можна поставити крапку – виконано. А вже на часі – підготовка нових, оскільки проблемних місць у міській господарці не бракує.
Розмову вела Віра ВЛАСЮК