Андрій ГЕРГЕРТ: «Ми презентуємо громадський рух «Вимагаю змін». Наша команда хоче кардинально змінити державу, разом з вами, з вашою підтримкою ми дійсно зробимо країну кращою»

Андрій Гергерт та Анастасія Приходько

Минулої суботи з ініціативи нашого земляка, заступника командувача УДА, командира батальйону «Аратта» Андрія Гергерта та культової співачки Анастасії Приходько започатковано Всеукраїнський громадський рух, покликаний здійснити реформи і розбудовувати державу за європейськими стандартами

У передчутті незвичайного суботнього дня місто жило з тиждень: очікували з нетерпінням відому співачку Анастасію Приходько, до того ж уміння 8-го окремого батальйону УДА «Аратта» організовувати величне шоу городяни мали змогу оцінити, коли добровольці-земляки організували день міста минулого року.
Приваблива реклама (друкована і в соцмережах), монтування великої сучасної сцени, трепетне очікування зустрічі з Героями сучасності – бійцями-добровольцями, завдяки яким, усвідомлюємо, тримається важливий відрізок східного фронту і укріплюється думка у незламності української держави, невпинно наближали свято. Уже перші голосні звуки привертали увагу: репетицію «наживо» проводила довгоочікувана гостя – Приходько, міцні юнаки у військових одностроях та футболках з емблемами «Аратти» розсіялися по місту. Готувалися до виступу і вихованці мистецького відділу МБК «Молодість».
До слова, невдовзі їх виступ на великій сцені з потужним освітленням та «озвучкою» лише підкреслив високий рівень новороздільських співаків і танцюристів – виглядали вони красиво, потужно і професійно: роки виступів відшліфували їх до «зіркового» блиску. Виступали від найменших – Юстина Русова, Олександра Горбіль, Христина Сагало, дитячі вокальні ансамблі «Домісольки» (керівник Н.Фіцала) і «Карамельки» та «Асорті» (кер. І.Жигаль) і до поважних колективів – фольклорний ансамбль «Барвінок» (О.Чайка), народний фольклорний ансамбль «Джерело», вокальні ансамблі «Сузір’я» (його керівник І.Жигаль виступала і зі сольним номером), «Шарм» і вокальний квартет «Ренесанс» (Н.Фіцала), вокальний дует народного ансамблю пісні і музики «Мальви» (Л.Верес), танцями звеселяли «Барви» і «Грація».
Традиційно ведучі Анастасія Петрів, Христина Сагало, Андрій Кізіль, Олег Шиманський, з гордістю представляючи виступи учасників художньої самодіяльності міського Будинку культури «Молодість», наголошували: «кожного дня, щогодини Україна, завдячуючи сміливим хлопцям, нашим захисникам, патріотам, серед яких є і наші славні земляки, виборює право бути суверенною, єдиною державою. Тож молімося за них, щоб живими і здоровими вони повернулись додому».
Саме збір коштів на підтримку відважного бійця «Аратти» друга «Бористеня», який після проведених 4-х років у окопах та бліндажах, хоча його і оминули ворожа куля, тепер важко хворіє стала і «причиною» благодійного концерту (зауважмо, далеко не першого) Анастасії Приходько. До речі, Назар «Бористень» був присутній на концерті у нашому місті, і не лише як глядач: його допомога у технічній організації «світла та звуку» була суттєвою
Та найголовніше – громадський рух «Вимагаю змін» - організатором якого є 8-й окремий батальйон Української добровольчої армії «Аратта», духовним натхненником – друзі «араттівців» з мистецьких кіл – гурт «Мері» та Настя Приходько, яка, «незважаючи на жіночу тендітність, уміє підняти бойовий дух, зарядити бійцівським настроєм і взагалі – «порвати» аудиторію потужною енергетикою, незвичним тембром, стійкою позицією, українським духом і твердою думкою», як зауважив Андрій Гергерт, додавши: «Настя може претендувати на те, щоб диктувати правила, якою має бути українська культура».
Напевно, загальний настрій передавався усім присутнім. Тому десь по-особливому звучала авторська пісня у виконанні Степана Семерака, зачіпали за душевні струни прості і потужні водночас слова привітань міського голови Андрія Мелешка, священичі настанови отців Миколи Міджака, Степана Попка, Івана Рибка, військового капелана УДА Михайла Ільницького. Бард Володимир Білий свої пісні, присвячені «Аратті», виконував з особливим завзяттям тут, у місті, мешканці якої є основним оплотом легендарного 8-го батальйону. Новороздільчанин, доцент НУ «Львівська політехніка» Юрій Новицький привітав міську громаду з днем знань, з святом мудрості, доброти і людяності.
Заступник командира Української добровольчої армії, командир 8-го батальйону «Аратта», новорозділець Андрій Гергерт («Червень») після наради із прибулим у Новий Розділ активом громадського руху «ДІЯ» та «араттівцями», яку проводив у офісі МБК «Молодість» командувач УДА Дмитро Ярош, вийшов до громади і короткими і ємними фразами презентував Всеукраїнський громадський рух «Вимагаю змін», ініціатором якого, власне, він і є. Легендарний командир, вловлюючи настрій та думки чи не кожного присутнього на центральній площі міста минулої суботи, бо ж спільним є любов до України і бажання стати європейською державою, по-військовому чітко доносив новороздільцям мету започаткованого у нашому місті Всеукраїнського проекту: «Ми презентуємо громадський рух «Вимагаю змін». Наша команда хоче кардинально змінити державу, разом з вами, з вашою підтримкою ми дійсно зробимо країну кращою. Ми, перебуваючи на війні, розуміємо, що готові взяти відповідальність за Україну в цілому, відстоювати її інтереси не тільки в окопах, а на кожному метрі нашої землі. Прийде час, ми повернемося з війни, наведемо порядок, ми будемо з максимальною енергією рухатися вперед, бо ця країна належить нам, за цю країну ми боремося, на цій землі ми хоронимо своїх бійців-побратимів. Ми віримо в свою землю, в нашу країну, один в одного, віримо у вас. Ось уже чотири роки ми щодня вибиваємо із себе рабів – повірте і ви в себе, будьте вільними людьми! Ставтеся з повагою до себе, до України, до рідної мови, до українського прапора, Гімну, повірте, за ці цінності на передовій поклали життя сотні наших патріотів. Тож приєднуйтесь до нас і будьте гідними українцями. Разом ми здобудемо справді вільну державу!».

Від свого імені та провідника Дмитра Яроша командир «Червень» висловив вдячність Новому Роздолу, організаторам презентації громадського руху – Андрію Копичину («Марадоні») та його побратимам, міському голові, представникам міського бізнесу, усім небайдужим. А також друзям-побратимам – з «Аратти», з «Айдару», з «Донбасу», з Холодноярівської республіки (ці хлопці не виходили на сцену, бо ж не звикли до почестей, а до конкретної роботи, до чесно виконаних обов’язків). Гучними оваціями городяни вітали визнання комбатом особливості Нового Роздолу: «Ми дихаємо Новим Роздолом, ми живемо цим містом, адже більшість наших хлопців, побратимів - вихідці з цього міста. Ви нам дуже потрібні, низький уклін за вашу небайдужість, за вашу таку бандерівську енергетику, яку ми несемо по всій Україні, з якою йдемо в бій… Знайте, шматочок тротилу, який «став» на дорозі очільника т.зв. ДНР, був з міста Новий Розділ…Колись про ваших бійців, про ваше місто зніматимуть фільми, будуть писати книги. Низький уклін вам, новороздільці!».
* * *
Згодом, після виступів новороздільців, гурту «Мері», Володимира Білого, Анастасія Приходько презентувала нову програму «Крила», піднімаючи серця присутніх у неймовірну височінь енергетику руху, змін, перемоги….. Вона дійсно зуміла «підняти» дух, «порвати» напором і суттєво збільшити лави не лише фанів творчості Насті, але й фанів легендарної «Аратти», яка розпочинає переможний хід країною – громадським рухом «Вимагаю змін».
Ми самі беремо відповідальність за свою країну, ми самі повинні домогтися змін. Ми розпочали шлях до них, запам’ятайте: Новий Розділ, 1 вересня.
Віра ВЛАСЮК,
Іван БАСАРАБ

На фото: командувач Української добровольчої армії, народний депутат України Дмитро ЯРОШ та відомий новороздільський художник, автор обеліска Героям Небесної Сотні Микола КОРЧЕВИЙ під час презентації руху «Вимагаю змін».

P.S. У вівторок, 11 вересня о 14.30 в УНІАН співачка Анастасія Приходько і комбат восьмого батальйону Української добровольчої армії Андрій Гергерт презентують Громадський рух «Вимагаю змін». Цей рух мобілізує волонтерів, добровольців, журналістів, юристів та лікарів, які проявили себе на сьогодні на війні. Ядром руху є кілька сотень бійців 8-го батальйону Української Добровольчої армії - сміливі, принципові, активні люди. Так само вступити в рух уже погодилися і публічні люди. Зараз країна знаходиться в стані війни і в ній є місце змінам. Для цього будуть використовуватися всі методи: громадські та публічні виступи, бесіди в вузьких колах з різними середовищами, політичні засоби. Зокрема, підтримка бійців і активних громадян в їх бажанні займатися політичними процесами, як то участь у виборах на всіх рівнях.