ЩОДО ПИТАННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ

4 вересня, у перший робочий день пленарного тижня у парламенті разом народний депутат України Тарас Батенко спільно з колегами-депутатами направили колективне звернення на Кабінет міністрів України щодо проблеми обмеження категорій осіб, які мають право на отримання житлової субсидії.
Річ у тім, що відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, в разі якщо член домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, то субсидія не може бути призначена.
«На наше глибоке переконання, ця норма має бути терміново скасована, оскільки тисячі домогосподарств залишаться без субсидій під час опалювального сезону, що наближається. А це, як правило, домогосподарства, в яких молоді працюючі люди були змушені виїхати на заробітки за кордон і зробили вони це не від хорошого життя, а виключно внаслідок тяжкої економічної ситуації на ринку праці в нашій державі. А батьки цих заробітчан – люди пенсійного віку і відповідних доходів, внаслідок прийнятих змін залишаться без допомоги з боку держави на оплату житлово-комунальних послуг», - зазначив Тарас Батенко.
Також іще однією суттєвою проблемою, з якою зіткнулися громадяни при отриманні субсидії, стала норма того ж Положення про порядок призначення житлових субсидій, яка не дозволяє отримати право на субсидію, в разі якщо «будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб … на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень». Тобто, відповідно до цієї норми, громадяни, які отримали в спадок будинок чи інше майно не матимуть права на отримання субсидії. У зв’язку з цим, народні депутати звертаються до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з пропозицією якомога швидше внести відповідні зміни до Постанови № 848 від 21.10.1995 року щодо надання права призначати субсидії сім’ям з числа непрацюючих пенсіонерів за рішенням комісії, на підставі акту обстеження умов проживання державним соціальним інспектором, на фактично проживаючих осіб, не враховуючи членів домогосподарств, які перебувають за кордоном. А також, виключити спадкування із переліку підстав для відмови в отриманні субсидії.
Тарас ПОДВІРНИЙ