ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Євген КОЗА: «Виконавець послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води має мати устаткування, спеціалістів і обов’язок надавати послуги якісно і вчасно»

Голові Новороздільської міської ради
Мелешку А.Р.
вул. Грушевського, 24, м. Новий Розділ

Директора ТзОВ «Енергія – Новий Розділ»
Кози Є.Б.
вул. Грушевського, 37, м. Новий Розділ

Шановний Андрію Романовичу!

ТзОВ «Енергія - Новий Розділ» з 2006 року є виконавцем послуг з централізованого опалення, централізованого постачання холодної та гарячої води, а також централізованого водовідведення відповідно до рішення виконавчого комітету Новороздільської міської ради №367 від 28.08.2006р. на території м. Новий Розділ.
На 29 листопада 2018 року заплановано засідання виконавчого комітету Новороздільської міської ради щодо розгляду питання про визначення ПП «Гарант Енерго М» виконавцем послуг з централізованого постачання гарячої води, централізованого опалення та постачання теплової енергії на території м. Новий Розділ.
Підставою для розгляду питання визначення виконавця послуг з централізованого постачання гарячої води, централізованого опалення та постачання теплової енергії на території м. Новий Розділ став лист виконавчого директора ПП «Гарант Енерго М» та наявність у підприємства ліцензії на транспортування та постачання теплової енергії. Відповідно до пунктів 3,4,5 частини 2 статті 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавцем послуг постачання теплової енергії та гарячої води є суб’єкт господарювання – теплопостачальна організація, яка є власником (або володіє і користується на інших законних підставах) теплової, тепловикористальної або теплогенеруючої установки, за допомогою якої виробляє теплову енергію та гарячу воду з метою надання послуг з централізованого постачання гарячої води, централізованого опалення та постачання теплової енергії.
ПП «Гарант Енерго М» не може вважатися теплопостачальною організацією в розумінні чинного законодавства України, оскільки ані теплової, тепловикористальної та теплогенеруючої установок у своїй власності не має, так само як немає ані досвіду в управлінні ТЕЦ, ані необхідного персоналу.
Наявність у ПП «Гарант Енерго М» ліцензії на транспортування та постачання теплової енергії не є підставою для обрання його виконавцем послуг з централізованого опалення, централізованого постачання холодної та гарячої води у м. Новий Розділ.
Задля забезпечення опалювального сезону в місті, ТзОВ «Енергія–Новий Розділ» погодилось на зарахування працівників товариства до штату ПП «Гарант Енерго М».
Крім того, майно та устаткування, на які посилаються посадові ПП «Гарант Енерго М», підприємству не належать, а майновий комплекс Новороздільської ТЕЦ підприємство використовує незаконно.
Як Вам відомо, 07 червня 2018 року ухвалою слідчого судді Солом’янського районного суду м. Києва у справі №760/14539/18 було накладено арешт на частину майна, належного ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» і переданого його в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі – АРМА) згідно переліку, визначеного резолютивною частиною ухвали.
Фактично ж ухвалою суду було накладено арешт на ту частину майна, яка знаходиться на території Новороздільської ТЕЦ, розташованої по вулиці Гірничій, 2 у м. Новий Розділ.
24 вересня 2018 року АРМА уклало Договір управління майном (активами) з ПП «Гарант Енерго М» (ЄДРПОУ 34795648), яке було визначене тендерним комітетом АРМА управителем арештованої частини майна ТзОВ «Енергія – Новий Розділ». Термін дії укладеного договору становить один рік.
Предметом цього Договору була передача в управління ПП «Гарант Енерго М» частини майна, належного ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» на праві власності.
05 жовтня 2018 року АРМА підписало з ПП «Гарант Енерго М» акт приймання – передачі об’єкту нерухомого майна до переліку, визначеного в ухвалі Солом’янського районного суду від 07 червня 2018 року. Даний акт було складено та підписано в м. Києві, ніхто із сторін – підписантів на той час до м. Нового Роздолу на Новоріздільську ТЕЦ не виїжджав.
Однак, 22 жовтня 2018 року в 6:00 годині ранку, з метою захоплення цілісного майнового комплексу Новороздільської ТЕЦ, службові особи ПП «Гарант Енерго М» за участі приватної охорони в кількості 30-40 чоловік незаконно проникли на територію Новороздільської ТЕЦ та протиправно заволоділи усім майном, належним ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» на праві власності.
В той же день Новороздільська ТЕЦ була заблокована приватною охороною ПП «Гарант Енерго М», а я та інші працівники товариства не були допущені на територію ТЕЦ до робочих місць.
Фактично ж відбулось силове захоплення усього майна Новороздільської ТЕЦ всупереч ухвалі Солом’янського районного суду м. Києва від 07 червня 2018 року.
Слід зазначити, що дії службових осіб ПП «Гарант Енерго М», які здійснили рейдерське захоплення будівель, споруд, земельної ділянки, обладнання, устаткування та іншого майна Новороздільської ТЕЦ, на які арешт судом не накладався, містять ознаки кримінальних правопорушень, кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.206-2, ст.356 та ч.1 ст.388 Кримінального кодексу України.
Відповідні заяви з цього приводу були направлені до компетентних органів.
Крім того, частиною 2 статті 8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що виконавець послуг, крім іншого, зобов’язаний:
- забезпечувати своєчасність надання, безперервність і відповідну якість комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, у тому числі шляхом створення системи управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів;
- своєчасно проводити підготовку об’єктів житлово-комунального господарства до експлуатації в осінньо-зимовий період; - вживати заходів до ліквідації аварій, усунення порушень якості послуг у строки, встановлені законодавством; - своєчасно та власним коштом проводити роботи з усунення виявлених неполадок, пов’язаних з наданням комунальних послуг, що виникли з його вини.
Станом на сьогоднішній день, заборгованість ПП «Гарант Енерго М» перед ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» тільки за послуги з водопостачання вже становлять більше 1 000 000 гривень, це свідчить про відсутність коштів у ПП «Гарант Енерго М» та можливості належного забезпечення своєї господарської діяльності.
З огляду на те, що ПП «Гарант Енерго М»:
1) у своїй власності не має ані теплової, ані тепловикористальної, ані теплогенеруючої установок та іншого устаткування, необхідного для надання зазначених послуг;
2) не має кваліфікованих спеціалістів, які могли б забезпечити належну роботу Новороздільської ТЕЦ;
3) має заборгованість за послуги з водопостачання, які вже перевищила 1 000 000 гривень,
а тому ПП «Гарант Енерго М» не зможе належним чином та у повному обсязі виконувати взяті на себе повноваження у разі його обрання виконавцем послуг з централізованого опалення, централізованого постачання холодної та гарячої води у м. Новий Розділ.
З урахуванням викладеного прошу виключити з порядку денного засідання виконкому Новороздільської міської ради №23 від 29.11.2018 року питання №3 щодо визначення виконавця послуг з централізованого постачання гарячої води, централізованого опалення та постачання теплової енергії і залишити в силі рішення виконавчого комітету Новороздільської міської ради №367 від 28.08.2006р.
З повагою Євген Коза, директор ТзОВ «Енергія-Новий Розділ»