ВІЛЬНА ТРИБУНА

«Робіть свою роботу, те, до чого ви покликані, робіть добре незалежно від того, які виклики перед нами». Мудрість Блаженнішого Любомира Гузара

Тарас Подвірний

Велика честь – звертатись до читача зі своїми думками. На жаль, ми забули про це. Поважаю і ціную кожного з Вас – хто б ти не був, мій читач. Пропоную сьогодні задуматись ось над чим.
Мусимо усвідомлювати, що мир в Україні настане не тоді, коли закінчиться війна, а тоді, коли в суспільстві зникне логіка війни. Саме це спало на думку під час свята міських талантів, фестивалю-конкурсу «Осінній вернісаж», що традиційно відбувся у Новому Роздолі. Більше сотні творчих колективів з нашого міста та Миколаївського району...
Не військові стани за декілька місяців перед виборами президента, а саме ось такі світлі, життєствердні культурні акції додають нам, як суспільству, як народу, як нації – наснаги, впевненості, переконаності в тому, що ми розвиваємось, йдемо вперед – ми не пригнічені, ми сконцентровані на своїх справедливих цілях, наші діти радісні і щасливі, а це головне. Якщо цього не буде, який сенс у війні?!. Наш ворог тільки і мріє, щоб ми перманентно перебували у стані стресу, ненависті та неспокою.
І дуже добре, та й справедливо, що керівництво нашого місцевого рівня розуміє всю силу позитивного послання до людей. Сам захід організовано нашою міською радою, присутні міський голова, його перший заступник. Є розуміння! Зі світлою впевненістю дивимось в своє майбутнє, майбутнє наших дітей.
Та не тільки на місцевому рівні є розуміння підтримки творчої наснаги нашого молодого покоління. Долучилась до акції політична партія «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП». Її представник на цьому заході – помічник народного депутата України Тарас Подвірний. Ось і нагода дізнатись про найактивніші події в середовищі партійців, плани та наміри. Розмова з паном Тарасом вийшла конструктивною і, що основне, наповненою фактами і реальними подіями. «Я відстоював інтереси людей під час судових засідань, і це було доволі складно, проте ми довели, що загальнобудинкові лічильники порушують права мешканців на об’єктивний облік витрат», - саме з цієї новини розпочалась наша розмова.
Поясню про що йдеться, мій шановний читачу.
Ще у травні 2017 року до Львівського осередку УКРОПу звернулися про допомогу голови кількох ОСББ. Вони просили відстояти законні права людей на встановлення у квартирах індивідуальних приладів обліку блакитного палива. Адже за законом витрачатися на це має саме суб’єкт господарювання, що здійснює розподіл природного газу, тобто ПАТ «Львівгаз», а не споживачі.
І ось – перші результати: після дворічної судової тяганини з «Львівгазом» понад 80 мешканцям дев’ятиповерхівки на вул. Антонича, 22, у досудовому порядку встановили поквартирні лічильники коштом монополіста.
І це тільки початок. На черзі інші.
Без допомоги УКРОПу, запевнює голова одного з ОСББ, було б важко добитися справедливості.
«Лише після втручання юриста, Тараса Подвірного, помічника народного депутата України Тараса Івановича Батенка у наше протистояння з «Львівгазом», яке тягнулося з вересня 2016 року, справа зрушилася з місця», - саме такі слова я почув від Юрія Беглярова. Він і є одним із голів ОСББ Львова і відвідав наше місто з метою поділитись досвідом успішного протистояння в суді.
Та повернусь до діалогу з Тарасом Подвірним. «І можна, і треба відстоювати свої права саме в суді!» - прозвучало від нього, як констатація факту. А я подумки задав собі питання: «...скільки ж на це повинно піти в людини не тільки фізичних, а й душевних сил!». Та ось він – беззаперечний факт. Лічильники ціною в 4000 гривень встановлюють споживачам безкоштовно, за рахунок надавача послуг.
Звучить нереально, але так і є. Ось так це працює. Без зайвого шуму, тихо, через суд. Та для цього необхідна одна важлива умова – беззаперечний фахівець. Професіонал. Обдарований та впевнений у собі.
І зовсім наостанок я почув від помічника народного депутата ось що: «Є закон – мусимо його дотримуватися! Всі – як пересічні українці, так і підприємства-монополісти».
Ось такий помічник в нашого народного депутата – впевнений в своїх силах і здібностях, з вірою в справедливість – в те, що вона є і за неї варто боротися, з думкою про людей. З думкою – про нас. Не ховаючись за статусами. Я знаю, про що говорю. Тому, що бачу діла. Не слова... Тарас Подвірний, як і його безпосередній керівник, а наш народний депутат Тарас Батенко, розуміють, в якій Державі, в який час доля призвала їх на найвищий щабель влади. Вище не буває. Їм все зрозуміло – хто наш сусід і чого очікувати від «руского міра». Здавалося б, єдина можливість вижити – стати Спартою. Спроба удавати з себе Афіни обходиться дуже дорого, і мова не тільки про фінансовий бік питання. Проте Спарта зникла, а Афіни продовжують існувати.
Два інтелектуали. Гідні довіри. Ми не помилились.
На сьогодні все.
З повагою до кожного Володимир Кукуруза