XXXIX сесія – усі питання порядку денного розглянуті

Останнє засідання ХХХІХ сесії Новороздільської міської ради, яке тривало, як і належиться, повний робочий день, розглянуло усі питання порядку денного і підвело підсумок 39-ї сесії.
Розпочалася сесія, після зачитань відповідей на надіслані листи і звернень секретарем ради І. Кравець, із шумного виступу мешканців будинку 23 по пр. Шевченка (т.зв. «другий дев’ятиповерховий»), у яких ще з середини вересня не вивозять сміття із сміттєвих камер. Нові контейнери поставили дуже далеко, та ще по сходинках треба йти, що особливо складно для пенсіонерів, інвалідів. Полеміка була гаряча. Стверджували, що згідно пункту 2.17 Державних санітарних норм та правил утримання територій не можна закривати сміттєпровід без згоди всіх мешканців будинку згідно з державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць. На що керуючий КП «Розділжитлосервіс» Б.Жук апелював, що підприємство діє відповідно до законодавства і повинне виконувати Закон України «Про роздільне збирання побутових відходів», що сміття збиратимуть із контейнерів, а сміттєпроводи закривають усі тепер. Обурені мешканці озвучували, на які радикальні дії готові, щоб навести лад. Завершилося протокольним дорученням КП «Розділжитлосервіс» і виконкому – вивчити ситуацію, комісії розглянути ситуацію на місті і терміново вивезти сміття із сміттєпровода. Сміття, як обіцяли, мали наступного дня уже прибрати.
* * *
Але, буквально днями, до редакції знову завітали мешканці будинків 13-а, 13 і 15-а та 15 по вул. Шашкевича із подібною проблемою – сміттєві контейнери розташовані надто далеко, стежки до них немає, тож у дощі брудно та калюжі стоять, а натомість сміття скидають біля огорожі дитячого садочку (ДУ №7), де його уже назбиралося ду-уже багато. Ні вигляду, антисанітарія, поряд – діти, дорога, якою йдуть до церкви…. Незадоволення новороздільців послугою з вивезення сміття зростає.

Не менш емоційним було і обговорення звіту тимчасової комісії для перевірки процедури визначення КП «Розділжитлосервіс» управителем багатоквартирними будинками. Свої зауваження висловили начальник юридичного відділу Горін Р.І. та заступник міського голови Цюра А.С., І. Кравець звернула увагу на зауваження до проекту рішення відділу комунального майна та приватизації і відділу економіки та інвестицій. Доповідач А. Шалаєв виступив із проміжним звітом тимчасової контрольної комісії, яким встановлено порушення процедури проведення конкурсу з визначення управителя багатоквартирними будинками, і запропонував термін діяльності Тимчасової контрольної комісії продовжити до 1 квітня наступного 2019 року, оскільки виконавчі органи не надали ТКК документи, які вимагали запитом. Цю зміну підтримали депутати.
До переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Новий Розділ додали (за пропозицією І.Кравець) 8 окремостоячих будівель.
На сесії депутати затвердили на посаді головного лікаря комунального неприбуткового підприємства «Новороздільська міська лікарня» О. Стеціва, терміном на три роки. Перед тим до депутатів звернулася ще одна конкурсантка К.Шиманська, пояснивши ситуацію і закликавши депутатів надати їй можливість взяти участь в конкурсі. Проте начальник юридичного відділу Горін Р. підтвердив, що декларація є у вичерпному переліку обов’язкових для подання на конкурс документів. Після оголошеної перерви депутати таки визначилися і проголосували за кандидатуру О.Стеціва, щоправда, на межі кворуму – 14 «за». Олег Романович подякував за висловлену довіру і відповів на запитання щодо перших кроків на посаді.
Проекти регіонального розвитку, які можуть реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2019 році, потребують обов’язкового співфінансування з міського бюджету, отож депутати розглядали окремо кожен з поданих проектів. І якщо до перших трьох зауважень не було – придбання мобільної рентген-системи типу С-дуга і сучасної відеоендоскопічної системи для КНП «Новороздільська міська лікарня» та реконструкція МБК «Молодість» (фасад, дах) - їх підтримали, то четвертий проект «зарубали» - реконструкція території з облаштуванням спортивних майданчиків Новороздільської ЗШ №5. Тут планувалося влаштування стадіонів, огорожі на суму 8 мільйонів. Депутатів обурило, що такі кошти йдуть на 5 школу, коли безліч проблем, більш актуальних, на їх думку, є і в інших навчальних закладах. Зокрема, депутат В. Засанський нагадав, що не закінчений проект СШ № 4 – на початку сесії він зачитав депутатський запит щодо надання пояснення причин нерозглядання звернення третини депутатів, що стосується виділення коштів на вікна СШ № 4, який підтримали. Про потреби інших шкіл нагадала і М.Гапатин, а Г.Кожухівська зауважила, що в першу чергу слід робити дороги і освітлення в місті, а стадіони почекають. Прозвучала і репліка, що керівники інших навчальних закладів повинні готовити і подавати проекти, попередньо зробивши ПКД (проектно-кошторисну документацію), так, накладно і з часом, і з коштами, і з громадською активністю, але … під лежачий камінь вода не тече.
Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, правоохоронної та оборонно-мобілізаційної роботи В. Щепний доповів про необхідність придбати для рятувальників МВ МНС повнолицеві кисневі маски згідно до Програми щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в місті Новий Розділ на 2018 рік, прогноз на 2019-2020 роки, що підтримали одноголосно. По Програмі розвитку житлово-комунального господарства м. Новий Розділ на 2018 р. та прогноз на 2019-2020 рр. виділили кошти на аварійні внутрішні мережі (заміна стояків у будинку по вул. Чорновола, 16 на суму 300 800 грн.).
40 тис грн виділили на систему електронного голосування для міських депутатів – це такі пульти з трьома кнопками, які підключені через вай-фай до приймача, приймач підключений до комп’ютера і результати голосування можна буде виводити на екран. 117 тисяч додатково – на утримання центральних доріг. Хоча перші снігові дні продемонстрували – центральні тротуари якраз найменше посипаються і найбільш слизькі.
Серед земельних питань розглянули видати ще ділянки під гаражі для 7-ох учасників АТО – рішенням затвердили проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва індивідуальних гаражів по вул. Барвінського.
Надійшло подання про створення депутатської групи «Незалежність» у складі депутатів О. Фартушок, Г. Кожухівської, М. Степанова, Н. Миронюк та М. Гапатин.
Внесли зміни до структури виконавчих органів, зокрема, скоротили дві ставки сторожів, адже на попередньому засіданні було виділено кошти на пожежно-охоронну сигналізацію міської ради.
Депутати довго сперечалися, які тротуари мають ремонтуватися у місті першочергово, але в кінцевому результаті не підтримали пропозицію виконкому додати кошти на розробку проектної документаціі для ремонту тротуарів. Натомість нову редакцію щодо коштів обласного бюджету на центральну площу (плюс 400 тисяч) підтримали.
Віра ВЛАСЮК