Громадські слухання без .... громади

Учора виконком розглядав питання «Про тарифи на послуги з транспортування та постачання для населення, бюджетних установ та інших споживачів м. Новий Розділ для ТзОВ «Енергія-Новий Розділ». Сьогодні (28 листопада – авт.), пишучи ці рядки, ще не знаємо результату, хоча передбачити не складно. Адже тарифи – для населення, отож це населення і запрошували на громадські слухання в понеділок, 26 листопада, на обговорення проекту рішення виконавчого комітету «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для усіх категорій споживачів». Коли присутній на слуханнях представник Громадської ради І.Василишин попросив присутніх підняти руку, хто не є працівником «Енергія-Новий Розділ», то у малому залі сесійних засідань піднялося …. три руки. Із 36 учасників громадських слухань. Ні, звісно, працівники ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» теж населення…. А власне населення заворушиться, зашумить і почне оговтуватися не під час громадських слухань, не при прийнятті рішень на виконкомі, а коли отримають платіжки з новими тарифами, вищими, звісно ж, за попередні. Представник ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» В.В. Халак аргументував причину підняття цін. «Тарифи погоджувалися ще в 2007 році виконкомом. У пропонований тариф включено покупну ціну, яка встановлена НКРЕ для ПП «Гарант Енерго М» (складова цієї покупної ціни у тарифі практично 70 %). Середня зарплата закладена на рівні 9600 грн. Ріст тарифу на гарячу воду пояснюється підняттям тарифу на холодну воду (для населення гаряча вода коштувала 58,73 грн., буде - 74,30 без ПДВ)».
Між іншим, головуюча слухань секретар міської ради І. Кравець поцікавилася, чи укладено договір між ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» і ПП «Гарант Енерго М», адже надто свіжі у пам’яті довгі і невдалі спроби «домовлянь» між ними про співпрацю. На що отримала відповідь не надто обнадійливу: «ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» звернулася до ПП «Гарант Енерго М» з відповідними листами одразу після прийняття рішення виконкомом про визначення ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» надавачем послуг. Але жодної реакції досі немає». Оскільки жвавого обговорення не було, то єдине питання поставилося на голосування. Проект рішення про нові тарифи на тепло і гарячу воду схвалили більшістю. Лише троє було «проти» (для точності додамо, що ще двоє «утрималося»).
Але облік тепла і гарячої водибуде йти, як пояснив В.Халак, з дня прийняття виконкомом рішення про плановий обсяг теплової енергії та про затвердження тарифів і з дня підписання угод з ПП «Гарант Енерго М» (виконком відбувся вчора, 29 листопада, а коли будуть підписані угоди з виробником теплової енергії, «Гарант Енерго М», на сьогодні ще невідомо). Отож логічно – протягом листопада (а тепло у місто прийшло в числах 8-10) офіційно надавача послуг з тепла у місті не було, тож і платити нікому?
Проте наразі чекаємо платіжок з новими цінами. І перед тим, як нарікати на тотальне подорожчання, задумаймося, чи все ми зробили і чи взагалі хоч щось зробили, щоб вплинути на міську господарку?
НАШ КОР.