Удосвіта, коли народжувався суботній день, у мороці негідного вчинку народила у Новому Роздолі немовля невідома матір. Бог їй суддя, а дівчинці ім’я – Богдана, Богом дана...

Минулої суботи, на момент коментаря, який надала репортеру «Вісника Розділля» завідувачка пологового відділення міської лікарні Галина ЛЕСЮК, у фейсбуці вже з’явилося декілька повідомлень про цей форсмажорний випадок, зокрема, і про те, як почувається дивом врятована на світанку народження цього дня дівчинка у пологовому відділенні міської лікарні, і, звісно, обурення та осуд новороздільцями жорстокого вчинку невідомої породіллі (утім, промайнуло й одне, якщо не помиляюся, намагання вберегти анонімну поки що матір від людських докорів, мовляв, «не судіть і вас не судитимуть»). Отож ми попросили Галину Іванівну, у даній ситуації найкомпетентнішої особи, повідомити максимально фактажну частину неординарної події, що вранці 24 березня сколихнула Новий Розділ . А тепер – пряма мова.

Галина ЛЕСЮК: «Покинуте матір’ю-зозулею новонароджене немовля напрочуд здоровеньке – із відмінним апетитом, добре зі смаком смокче дитяче харчування, міцно спить...»

Завершується тиждень, як Богданочка перебуває у дитячому відділенні міської лікарні. Насамперед, хочу заспокоїти як новороздільців, так і немісцевих мешканців, які, дізнавшись з мого інтерв’ю, розміщеного в суботу, 23 березня, у фейсбук – версії «Вісника Розділля» (facebook.com/visrozdil), з перших днів перейнялися драматичною долею немовляти та безупинно цікавляться її станом, зокрема, здоров’ячком. Шановні небайдужі люди, дякую за вашу емоційну душевну підтримку, отож, не хвилюйтеся - наша чарівна пацієнтка (тьху-тьху, аби не зурочити!) напрочуд здоровенька, із відмінним апетитом, добре смокче їжу, тому впевнено додає у вазі.

Руслан ШНАЙДРУК: «Правоохоронці здійснюють розшук невідомої породіллі, яка залишила напризволяще у під’їзді багатоповерхівки новонароджене немовля...»

Насамперед хочу наголосити, що схожі випадки належать до розряду виняткових, оскільки відбуваються вкрай рідко не тільки у Новому Роздолі, на Львівщині, а й на території держави. А вчинок невідомої матері-зозулі взагалі виходить за рамки людської моралі. Адже така жінка свідомо уникає виконання свого природного інстинкту та материнського обов’язку, покидаючи новонароджене на поталу долі. Тому боляче і прикро, коли скоюються такі ганебні і жорстокі вчинки, як це відбулося 24 березня у нашому місті.ПРАВОПОРЯДОК

У день Хресної ходи водіям транспортних засобів слід бути особливо уважними

Традиційно напередодні Великодня вулицями міста відбувається Хресна хода. Із відповідним повідомленням у міськвідділення поліції звернувся міський голова Андрій Мелешко, у якому йдеться про належне забезпечення заходу. Отож, користуючись нагодою, в першу чергу звертаюся до водіїв транспортних засобів з проханням, щоб у період проведення Хресної ходи, зокрема, з 15.30 год., коли вона стартує з вулиці Малехівської, і до її завершення біля храму Різдва Пресвятої Богородиці...

РЕЗОНАНС

І знову про безпритульних псів...

Надрукований у минулому числі «Вісника Розділля» матеріал Наталії Дзьоби (Дев’яткіної) «Заходи з відлову собак – це добре, але що робити, коли чотириногий тримає в страху цілий квартал, кусає людей, а владі покарати нікого», схоже, відобразив і актуальність порушеної проблеми, і спільний погляд на «собачу тему» багатьох новороздільців, стурбованих дедалі зростаючою агресію нічийних чотириногих.

АКТУАЛЬНО

Павло ПЕТРАШ: Що нового чекає нас в найближчому майбутньому в сфері надання житлово-комунальних послуг?

9 листопада 2017 року Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про житлово-комунальні послуги, який багато хто з аналітиків уже назвав істотним кроком в процесі реформування відносин в житлово-комунальній сфері. Новоприйнятий закон набрав чинності 10 грудня 2017 року, але вводиться в дію лише через шість місяців після цього – з 10 червня 2018 року. І, оскільки червень місяць вже не за-горами, вважаю, що хоча б зі шпальт нашої міської газети читачі мали б отримати врешті-решт інформацію про нововведення в житлово-комунальній сфері.... То що ж буде?...

І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

Тарас Батенко пропонує надавати держдотації дрібним сільгоспвиробникам, а не агроолігархам

Народні депутати пропонують обмежити бюджетні дотації великим агрохолдингам і спрямувати державні кошти на підтримку дрібних та середніх сільгоспвиробників. З цією метою у Верховній Раді зареєстровано проект закону №8182 «Про внесення змін до статті 18 «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо вдосконалення справедливості у питанні державної підтримки галузі тваринництва».

І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

Влада не припиняє дерибанити державні гроші

Влада не припиняє дерибанити державні гроші, а потім дивується – чому в нас на колінах та чи інша галузь, чому малий і середній бізнес банкрутує і згортається? Дивується, однак продовжує працювати за «схемами». Розподіл дотацій на підтримку виробників сільгосппродукції інакше не назвеш. Наприклад, у минулому році підприємства агроолігарха Юрія Косюка, що є соратником президента, отримали 1,4 мільярди гривень – вчитайтеся, це 35% від усіх коштів, виділених у 2017-му на підтримку українських фермерів.

І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

Тарас Батенко: Держава має підтримувати українців, які працюють за кордоном

Одним із ключових напрямків європейської інтеграції України має стати підтримка наших співгромадян за кордоном. Йдеться про 6-8 мільйонів українців, які були змушені виїхати за кордон у пошуках роботи. Про це під час виступу з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат Тарас Батенко.

Деокупація економіки: чому російський бізнес слід вигнати з України

За чотири роки війни українська влада не спромоглася дати рішучої відсічі агресору в жодній сфері: ні у військовій, ні в економічній, ні в інформаційній, ні в дипломатичній. Так, щось зроблено: Україна запровадила санкції проти деяких росіян і російських компаній, Мінкульт склав чорний список діячів, які загрожують нацбезпеці, Верховна Рада визнала Росію агресором. Але чи похитнуло це загарбницькі наміри Кремля щодо України? Відчутно – ні. Адже це – напівкроки, а ними до перемоги не дійдеш.

Результати Львівщини в рази переважають досягнення інших регіонів України. Амбітні завдання постановили собі самоврядні органи області і щодо чергових презентаційних проектів

Ще перед стартом представницького форуму, на який були запрошені голови районних рад, міські голови та голови об’єднаних територіальних громад, керівники районних та міських відділів культури, освіти та представники комунальних ЗМІ, було помітно особливу взаємну приязність перших осіб законодавчої та виконавчої гілок влади – голів облради та Львівської ОДА Олександра Ганущина та Олега Синютки. Власне, навіть ця деталь, окрім півдюжини фоторепортерів, які «клацали» поважну публіку з усіх ракурсів, та встановлених пристроїв для демонстрації відеоматеріалів та роликів, підказувала, що захід - із розряду знакових.

ОСВІТЯНСЬКИЙ ЗРІЗ

Перше знайомство з бібліотекою

Учні 2-В класу Новороздільської ЗШ №3, подолавши чималий шлях, з вчителькою Маланчук Любов Євгенівною та шкільним бібліотекарем Гранковською Ольгою Володимирівною вперше завітали в чарівну оселю книги - до міської бібліотеки, аби познайомитись з виробами майстринь, які були представлені на виставці «Зерно, засіяне із неба, зросло талантом у долонях». Допитливі малята уважно слухали розповідь бібліотекаря Сімонової Ганни Йосипівни про народних майстринь та їх творчість. Водночас долучилися до екологічної акції «Давайте разом з нами ЗЕМЛЮ берегти... Одна у нас із Вами! Тут маєм жити ми...»

«Педагогічний світанок» у переддень Нової української школи

Молодих вчителів п’яти міських шкіл зібрав актовий зал ЗШ №5 на святі «Педагогічний світанок». Вони усі працюють кілька років, і хоча щоденна спільна праця давно подружила педагогів, та цього дня була можливість пізнати їх краще і зовсім з іншої сторони, так би мовити.

Багатий на події тиждень у Новороздільському професійному ліцеї

12 березня лунала поезія та пісні на вірші Тараса Шевченка, в яких він застерігав рідний народ від помилок та необачних кроків на невторованих історичних манівцях. Це передали читці на конкурсі «Пророчі застороги Кобзаря»: Надія Стрілець – «Лілея» – перше місце, друге місце поділили Роберт Людкевич – «Кавказ», Соломія Нагірняк – «Не женися на багатій», Марта Любченко – «Муза», Назар Дзера – «Мені однаково», а третє – Анастасія Томіна – «Причинна», Давид Кумар – «Думи мої...» та Степан Гамдзій – «До Основ’яненка». Учні групи 32 Наталя Гамкало, Уляна Савостьянова, Петро Палінчак, Юлія Зозуля інсценізували поему «Катерина», а юні талановиті художники спробували передати шевченківський дух на папері у конкурсі газет на шевченківську тематику.День відкритих дверей у Новороздільському професійному ліцеї будівництва та побуту

Доброзичливу атмосферу довіри творили господарі ̶ учні, які здобувають професію «Продавець», разом із своїми наставниками пригощали усіх запрошених запашною домашньою випічкою. А майбутні перукарі полонили присутніх неймовірною красою зачісок та стильних стрижок, продемонструвавши свої досягнення з професії «Перукар-модельєр».

Передвеликодній майстер-клас

20 березня у приміщенні Новороздільського територіального центру працівниками Львівської освітньої фундації, які безкоштовно надали матеріали для виготовлення великодніх сувенірів, та працівниками Новороздільського територіального центру був проведений цікавий передвеликодній майстер-клас для дітей учасників АТО та дітей із сімей загиблих учасників АТО.

З ІСТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ

Вони боролись за Україну: їх не лякали ні смерть, ні тортури, ні заслання

Олексій Магура народився 1 лютого 1930 року в містечку Угнів Сокальського району Львівської області в заможній родині. Його дід, Гнат Магура, був одним з кращих шевців чобіт. Місто в той час славилося своїми ремісниками-шевцями, угнівські чоботи продавалися далеко за межами Львівщини. В 30-40 роки минулого століття Угнів був містечком з привілеєм Магдебурзського права (з 1462 р.) Саме тут випало народитися нашому герою. І, мабуть, разом з ним народилося почуття гідності, любові до всього українського і незламна воля відстоювати духовні національні цінності. А пізніше навіть не шкодувати життя в боротьбі з російським окупантом.

ІНІЦІАТИВА

«Батьківщина» підписала з фермерами Всеукраїнський меморандум «Новий аграрний курс України»

Напередодні партія «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко разом із громадськими організаціями «Всеукраїнська аграрна рада» та «Аграрний cоюз України» підписали Всеукраїнський меморандум «Новий аграрний курс України» про співпрацю щодо проведення реформ у сільському господарстві та забезпечення розвитку сільських територій.

Аптека, яка допомагає: погляд зсередини

Часто у житті виникають моменти, коли допомога потрібна тут і зараз. У таких ситуаціях найчастіше порадниками стають працівники аптек, до яких звертаються за допомогою і підтримкою. Наші кореспонденти побували в одній з відомих аптечних мереж і дізнались, що означають справжні «фармацевтичні будні».

ДОБРА СПІЛЬНОТА

Місія «врятувати рядового лелеку»

Хто б міг подумати, що мій невеличкий допис у кілька рядків в соціальній мережі facebook про те, що лелеки потерпають від негоди, спричинить інформаційний шквал та породить велику кількість ланцюгових реакцій: 15 тисяч перепостів та сотні коментарів. Та я безмежно цьому рада і щаслива того, що українці попри зневіру, економічну скруту, війну ще раз засвідчили, що вміють швидко мобілізуватися та вирішувати надскладні задачі. За лічені години люди, які абсолютно один одного не знали, сформували у соціальній мережі громадську ініціативу «Лелека», розміщуючи повідомлення про потенційні місця скупчення лелек, які потребують допомоги, інші – зорганізувались щодо підкорму, ще інші пропонували авто, щоб відвозити волонтерів з кормом, хтось давав солому чи сіно, хтось допомагав фінансами.

Новороздільці – призери обласного турніру

25 березня в Миколаєві в спортивному комплексі «Ювілейний» пройшов обласний турнір з боротьби дзюдо, присвячений параолімпійцю майстру спорту Ігору Засідковичу. Турнір відбувся за підтримки райдержадміністрації і відділу молоді і спорту. В турнірі брали участь борці 2006-2009 р.н., приїхали команди з Калуша, Стрия, Львова, Кам’янки-Буської, Новояворівська, Нового Роздолу, загалом було більше 100 учасників. Новороздільці в складі 11-ти чоловік вибороли 6 призових місць.

Тенісисти нагороджені за волю до перемоги

17-18 березня ц.р. в Жовкві проходили змагання першості області серед освітян з настільного тенісу, де прийняли участь кращих 16 команд (48 учасників). За збірну команду нашого ДЮСШ виступали Богдан Кучарський (ЗШ№3), Олександр Вірт (СШ№4), Дмитро Польовий (ЗШ№3), Юрій Чорний (СШ№4), Каріна Білоус (НВК ім. Труша), Марія Демчишин (ЗШ№3).