Уроки державотворення: не деклараціями, а спільним і конкретним поступом утверджувати Незалежність

МИНУЛОЇ НЕДІЛІ У МБК «МОЛОДІСТЬ» ГОРОДЯНИ УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИЛИ 99-РІЧЧЯ СОБОРНОСТІ ТА 100-РІЧЧЯ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УНР


Урочистий вечір з нагоди 99 річниці Соборності України «Повстань, Україно! Розправ свої крила, єднаючи Захід і Схід!» минулої неділі у МБК «Молодість» зібрав небайдужих городян. Напевно, уже не вперше слухали передісторію Дня Соборності, важкі шляхи до її творення, які оповідали ведучі Олег Шиманський та Софія Катаран, тим паче, що дати цієї сторінки історії «круглі».
Фото уроки державотворення 22 січня - не лише День Соборності України, але й 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. Цього дня 1918 року уперше в XX столітті Україна проголосила незалежність. Постала держава, яка протягом трьох наступних років не припиняла боротьби за власне існування. Українцям вдалося утвердити державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), збудувати національне боєздатне військо, добитися визнання світової спільноти. Соборність – це символ боротьби за волю та незалежність. Це часточка надії і віри у світле майбутнє. І воно вкотре нагадало всім про те, що лише в єдності є сила, лише разом можливо подолати всі труднощі українського сьогодення, знайти спільну мову та порозумітися.
Квіти до підніжжя пам’ятника борцям за волю України та до меморіальної дошки Героям Небесної Сотні поклали учасники молодіжних організацій міста – «Українська молодь – Христові» та спортивно-патріотична організація «Тризуб» ім. С.Бандери. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять патріотів, які боролися за волю народу у складі Січових Стрільців, Української галицької армії, УПА, хто загинув у наш час – героїв Небесної Сотні та українських військових, життя яких обірвали події на Сході України. Ті, кого немає серед нас, хто лежить у сирій землі, світить нам із небес. І для нас є святим обов’язком гідно вшановувати Героїв. Щоб ми пам’ятали – хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили!
Пошановували власним віршем Микола Тимощук, запальними танцями колективи «Грація», «Барви», «Веселка», «Сюрприз», співаки Ірина Андрейків, Оленка Горбіль, Мар’яна Стьопіна, фольклорні ансамблі «Барвінок» і «Джерело», вихованці Наталі Фіцали – вокальні ансамблі «Шарм», «Домісольки», Ірини Жигаль – «Карамельки» і «Сузір’я», Стефанії Баранович – «Намистинки». Словом, увесь творчий колектив МБК «Молодість» кожним словом, танцем, виступом намагалися запалити хоча б маленький вогник гордості за те, що ми – українці. І це їм вдавалося – креативом, творчістю, палким словом, запалом і непереборним оптимізмом. «І нехай дасть вам Бог наснаги і здоров’я зберегти той вогонь і пронести його крізь роки. Будьте горді, чесні, розумні, любіть Україну, дбайте, щоб в ній був добробут і лад, мир і злагода, спокій і вічна краса», - зверталися на завершення до новороздільчан.
Віра ВЛАСЮК