ПРАВОПОРЯДОК: КРИМІНОГЕННА СИТУАЦІЯ ПОТОЧНОГО МОМЕНТУ

За 2 дні три новороздільці стали жертвами шахрайства, повіривши пропозиціям у інтернет-дошці оголошень

Схоже, що шахраї, яким минулого року доволі часто вдавалося ошукувати довірливих новороздільців за відомою схемою телефонного дзвінка з повідомленнями на кшталт «Ваш син – брат – внук (і т.д.) у поліції за скоєння ДТП, просимо за звільнення таку-то суму винагороди» (про це докладно у 2017-му інформував читачів у «Віснику Розділля»), змінили свій злочинний профіль. І вдаються до так званого електронного шахрайства. Тобто подаючи у Інтернет-дошці оголошень привабливі пропозиції щодо купівлі тих чи інших товарів за вигідну ціну, насправді зловмисники «полюють» на легковірних клієнтів, аби їх ошукати. У «Віснику Розділля» за 12 січня ц.р. у матеріалі «Шахрай через Інтернет – мережу ОLX на сайті AUTO. RIA ошукав новороздільця на понад 5 тисяч грн» описав і механізм «схеми», і застеріг городян бути уважними, обачними і пильними щодо начебто привабливих пропозицій. Утім, на жаль, до попередження не усі дослухалися і днями декілька городян стали черговими жертвами зловмисників.

Зокрема, 22 січня у міське відділення поліції звернувся мешканець Нового Роздолу, гр. Т., 1988 р.н., і повідомив, що цього дня, так само у інтернет – дошці оголошень, він дізнався про продаж дешевого пального по ціні 18 гривень за літр. Оскільки пропозиція йому сподобалася, а під час розмови по-мобільному «продавець» не викликав жодних підозр, то гр. Т. вирішив придбати пальне і, не підозрюючи пастки, перерахував на вказаний рахунок усі кошти за «товар» - 7 215 гривень. Далі зв’язок із невідомим перервався, тож гр. Т. зрозумів, що його обшахрував зловмисник і звернувся із відповідною заявою у поліцію.


⇔Оголошення_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Того ж дня, 22 січня, у відділення поліції завітав схвильований гр. Т. і повідомив що став жертвою схожого шахрайства: у інтернет – дошці оголошень його зацікавило повідомлення про продаж 600 літрів пального за дуже вигідною ціною з умовою передоплати усієї суми – 10 800 гривень. Звісно, довірливий новорозділець, як кажуть, «клюнув» на пропозицію і перерахував на вказаний рахунок майже 11 тисяч грн. Спохватився, коли було вже пізно - і аж тоді звернувся у поліцію.
23 січня у відділення поліції звернулася гр. Т., 1962 р.н. із заявою про те, що на сайті знайшла оголошення про продаж меблів за вигідною ціною. Однією з умов «продавця» була вимога сплатити завдаток в сумі 1 600 гривень.
Пані Т., нічого не підозрюючи, перерахувала на вказаний номер картки суму і після того зв’язок із невідомою особою перервався. Аж тоді гр. Т. зрозуміла, що стала жертвою зловмисників. Даний випадок внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, проводиться досудове розслідування.


Недаремно мерзли у засідці поліцейські – затримано трьох крадіїв металу
21 січня 2018 року у відділення поліції надійшла оперативна інформація про те, що на одному із складських приміщень, де відсутня охорона та відеоспостереження, розташованому на території «Сірки», відбуваються крадіжки майна. Відповідно, правоохоронці на вказаному місці облаштували засідку, терпеливо зносячи холод в очікуванні крадіїв. І справді, через деякий час, а точніше, в 11.30 год., вони помітили трьох осіб, які через вікно проникли всередину приміщення, а згодом таким же шляхом намагалися викрасти металеві вироби, придатні для використання. Власне, за цією справою їх і затримали правоохоронці, як кажуть, на гарячому. Там же, на місці злочину, було задокументовано і викрадені вироби. Крадіями виявилися місцеві мешканці, два чоловіки і одна жінка, які ніде не працюють, ведуть паразитичний спосіб життя, зловживають алкогольними напоями - гр. Д., 1982 р. н., раніше судимий, гр. П., 1989 р.н., раніше судимий, і громадянка К., 1985 р.н., раніше не судима. Даний випадок внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань, проводиться досудове розслідування, за результатами якого кримінальне провадження буде скеровано до суду. Дані особи відпрацьовуються стосовно імовірної причетності до вказаної категорії злочинів.


Правохоронці оперативно затримали крадія мобільного телефону. 22-річний гр. К. так і не зміг пояснити свого вчинку. Проте його очікує покарання...
Днями у місцевої мешканки, гр. Л., 1986 р.н., було викрадено дорогий мобільний телефон, про що вона звернулася із заявою у міське відділення поліції. Завдяки проведеним правоохоронцями оперативним заходам було встановлено як місцезнаходження вказаного телефону, так і особу підозрюваного у крадіжці. Ним виявився гр. К., 1995 р.н., непрацюючий, який, до речі, характеризується з позитивної сторони, раніше проблем із законом не мав, із благополучної сім’ї. Він так і не зміг пояснити правоохоронцям, що його спонукало до вчинення злочину та чому спокусився поцупити у безпечної жінки телефон. Отож даний випадок внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а після завершення досудового розслідування гр. К. очікує покарання за скоєне.
Руслан ШНАЙДРУК, начальник Новороздільського відділення поліції, підполковник