Уроки державотворення: не деклараціями, а спільним і конкретним поступом утверджувати Незалежність

Урочистий вечір з нагоди 99 річниці Соборності України «Повстань, Україно! Розправ свої крила, єднаючи Захід і Схід!» минулої неділі у МБК «Молодість» зібрав небайдужих городян. Напевно, уже не вперше слухали передісторію Дня Соборності, важкі шляхи до її творення, які оповідали ведучі Олег Шиманський та Софія Катаран, тим паче, що дати цієї сторінки історії «круглі».

Урядова програма «ДОСТУПНІ ЛІКИ» продовжує роботу

Нагадуємо Вам, що з 01.04.17 р. в аптеках України можна безкоштовно або з невеликою доплатою отримати деякі медичні препарати. Це передбачено урядовою програмою «Доступні ліки». До списку «Доступних ліків» увійшли препарати від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу, інсулінозалежного цукрового діабету І типу.

21 січня о 12 годині на 84-му році обірвалося життя почесного громадянина нашого міста Галімурки Івана Михайловича

Пішла з життя людина, яка зробила для свого міста та його мешканців не одну добру справу, яка не стояла осторонь життя, а брала в ньому активну участь. Іван Михайлович ніколи не був пасивним мешканцем міста, у нього завжди було багато творчих ідей, які він старався втілити в життя, щоб зробити наше місто привітнішим і красивішим як для мешканців, так і для гостей міста, мабуть, тому, що був винахідником і мав не один запатентований винахід і неординарний розум. Його власними коштами і силами до 150-річчя від Дня народження, створено пам’ятник Івану Франку, біля якого Іван Михайлович насадив алею з лип.

РЕПЛІКА

Хто і чому у публікації у одній газеті прагне дискредитувати міську організацію «Батьківщини»?

В минулому номері «Вісника Розділля» редакція опублікувала мій короткий звіт про роботу фракції ВО «Батьківщина» у Новороздільській міській раді, у якому було анонсовано більш грунтовний матеріал. Отож, у цьому числі газети мав намір підбити не тільки сухі цифри відвідування нашими депутатами сесій і комісій, але й зробити аналіз зробленого у місті та, по можливості, накинути плани на майбутнє. Але, на превеликий жаль, соціальні мережі та можлива провокація внесли корективи у плани.

КОЛИ ВЕРСТАВСЯ ГАЗЕТНИЙ НОМЕР

Біля Нового Роздолу таки спорудять сміттєпереробний завод. Орієнтовно через 6 місяців. Якщо...

Впродовж останніх тижнів у інтернет-виданнях почастішали повідомлення про наміри ЛОДА визначити поблизу Нового Роздолу ділянку для спорудження інвестором сміттєпереробного заводу. Редакція «Вісника Розділля», зважаючи на актуальність теми для городян, інформувала новороздільців про таку позицію облдержадміністрації з даної проблеми, а також відгуки мешканців міста.

24-річний водій BMW, якого за порушення правил дорожнього руху спочатку переслідували львівські, а затримали миколаївські поліцейські, виявився мешканцем не Нового Роздолу, а селища Розділ

Минулого тижня у соціальних мережах та у Фейсбуку подано інформацію про переслідування із стріляниною по колесах джипа марки BMW, а згодом і затримання миколаївськими поліцейськими водія – порушника правил дорожньо -транспортного руху, начебто 24-річного мешканця Нового Роздолу. Допитливі городяни попрохали «вісникроздільців» дізнатися і написати про резонансний інцидент із земляком докладніше. Отож із джерел у правоохоронних органах, які заслуговують на довіру, 17 січня водій на супер-дорогому позашляховику BMW Х5 вчинив у Львові ДТП, грубо порушивши правила дорожнього руху.

ПРАВОПОРЯДОК: КРИМІНОГЕННА СИТУАЦІЯ ПОТОЧНОГО МОМЕНТУ

За 2 дні три новороздільці стали жертвами шахрайства, повіривши пропозиціям у інтернет-дошці оголошень

Схоже, що шахраї, яким минулого року доволі часто вдавалося ошукувати довірливих новороздільців за відомою схемою телефонного дзвінка з повідомленнями на кшталт «Ваш син – брат – внук (і т.д.) у поліції за скоєння ДТП, просимо за звільнення таку-то суму винагороди» (про це докладно у 2017-му інформував читачів у «Віснику Розділля»), змінили свій злочинний профіль.

І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

Тарас Батенко: Ми з командою помічників, громадських активістів, волонтерів, депутатів міських, сільських та районних рад багато працюємо на те, щоб визначити справді важливі та першочергові для кожної громади потреби й вирішити їх

Початок нового року – найкращий час аналізу зробленого та побудови планів на майбутнє. Третій рік поспіль, разом з моєю командою, продовжуємо працювати для громади як в парламенті, так і в окрузі. За цей час вдалося вирішити чимало важливих питань. Однак найважливішим, на мою думку, є знищення абсолютно совкового стереотипу, що депутат Верховної Ради – недосяжна особа, яка будь-які рішення вмотивовує виключно власним баченням і яку бачать на окрузі виключно напередодні виборів. Постійні зустрічі у колективах та організаціях, прийоми громадян та звіти в окрузі, брифінги у стінах парламенту, зокрема й разом з представниками нашого округу, безумовно дозволяють краще відчути правильність прийнятих рішень та скорегувати деталі.

І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

У парламенті вимагають зобов’язати облгази перерахувати неправомірно завищені тарифи споживачам

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), має зобов’язати операторів газорозподільних систем здійснити перерахунок та змінити режим нарахування для всіх побутових споживачів, щодо яких було застосовано завищену норму 9,8 куб. м газу для однієї особи на місяць.

І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

Нардепи не захотіли розривати дипвідносини з Росією

Верховна Рада не підтримала поправку до законопроекту про реінтеграцію Донбасу про розрив дипломатичних відносин між Україною і Російською Федерацією. Автор поправки, народний депутат Тарас Батенко, вніс пропозицію зобов’язати Кабінет міністрів України в тримісячний термін з дня набрання чинності цим законом ініціювати розрив дипломатичних відносин з країною-агресором і відкликати дипломатичні установи з території Російської Федерації. Поправку підтримали 72 депутати з 226 мінімально необхідних. Профільний комітет цю поправку також відхилив.

«Джерело» у Трускавці

Не зважаючи на щільний графік культурно-мистецьких заходів, які проходять у нашому місті, Народний фольклорний ансамбль «Джерело» міського Будинку культури «Молодість» достойно представив Новий Розділ 14 січня у Трускавці, де традиційно, вже 25 років поспіль, проходив обласний фестиваль-конкурс зимового фольклору «Ой радуйся, Земле!». Цього року у ньому прийняли участь близько 20 аматорських колективів з Львівщини.

Зміни в пенсійному законодавстві

Законом України від 07.12.2017 №2246-VIII “Про Державний бюджет України на 2018 рік” встановлено прожитковий мінімум, зокрема, для осіб, які втратили працездатність, станом на 1.01.2018 – 1373,00 грн., на 01.07.2018 – 1435,00 грн., на 01.12.2018 – 1497,00 грн., та мінімальний розмір заробітної плати з 01.01.2018 - 3723,00 грн.

Найцінніший скарб – добрі люди

Новороздільська міська спілка інвалідів «Промінь життя» - громадська організація, яка працює уже ось 25 літ для покращення життя людей з особливими потребами. І це не лише інформація чи консультація, це і творення свята, яке життєво необхідне усім людям: дітям і дорослим також. Вдається творити такі добрі справи переважно завдяки людям добрим, чуйним, завдяки активним спілчанам і щедрим меценатам – ось така обопільна поєднаність і творить дива.

Молодь дає шанс Новому Роздолу!

Ми навчилися робити революції, ми «воюємо» у соцмережах, критикуючи все навкруг, але ми не готові брати на себе відповідальність, не спішимо робити зміни, а не лише чекати їх, не вміємо реалізувати проекти. Цієї неділі, 27 грудня зустрілися молоді люди, активні, позитивні, які готові творити нову Україну, починаючи з рідного дому – так у Різдвяний час народився Новороздільський міський осередок Української Галицької партії. І нехай не лякає вас слово «партія» - це ж просто об’єднання людей небайдужих, які є носіями української національної ідеї і прагнуть цінності та ідеї перетворювати у реальність, це інструмент, щоб стати владою, яка готова зламати систему і творити нову країну.

Вертеп на Схід – 2018

Понад 4 000 км Україною проїхали студенти Українського Католицького університету у рамках соціального проекту «Вертеп на Схід-2018» студентської організації «Україна – єдина», звіщаючи Добру Звістку про народження Спасителя. Маріуполь, Петрівське, Мар’їнка, Авдіївка, Покровськ, Торецьк, Попасна, Бахмут, Троїцьке, Новий Айдар, Станиця Луганська, Сєвєродонецьк, Щастя – місця, які знайомі кожному українцю, кому болить війна на Сході і доля її учасників, наших захисників. У складі «Вертепу на Схід-2018» була і новороздільчанка, випускниця НВК ім. В.Труша, студентка Українського католицького університету Роксолана ВЛАСЮК, яка і поділилася враженнями від поїздки.

Команда Новороздільської ДЮСШ – переможець традиційного обласного турніру з футзалу «Кубок Йордану»

16-17 січня у м. Миколаїв відбувся традиційний обласний турнір з футзалу «Кубок Йордану» серед учнів 2005-2006 років народження. Участь в змаганнях приймали 10 команд юних футболістів з Миколаєва, Пустомитів, Стебника, Львова, Яворова, Стрия, Соснівки та Нового Роздолу. Наші спортсмени впевнено здобули І місце у групі і в півфіналі зійшлися з командою «Скала» м. Стрий. Основний час переможця не виявив, а в серії пенальті влучнішими виявились новороздільчани – 2:1. У фіналі команда Новороздільської ДЮСШ впевнено здолала однолітків з Яворова з рахунком 4:1.

Складайте подяку за кожен дарований Господом день

Кажуть, що час ущільнюється, і в кожний його відтинок тепер можна вмістити більше подій, ніж це було раніше. Наприклад, десять років тому або сто. Напевне, у цьому є частина правди, і насамперед з погляду психології. Недовге людське життя в дитинстві чи не кожному обіцяє далекосяжні перспективи, коли здається, що усе попереду. Юнацький максималізм, поступаючись врівноваженості середнього віку, уже осмисленіше підходить до візії майбутнього, починає розуміти відносність навколишнього світу. А зрілі роки й узагалі змушують галопувати – тільки б встигнути, довершити, доспівати, дописати, добудувати…

Провідні спортсмени та тренери Львівщини отримуватимуть стипендії Президента України

Провідні спортсмени України, з поміж яких є і представники Львівщини, отримуватимуть президентські стипендії. Зокрема, стипендії Президента України видатним спортсменам та тренерам України з олімпійських видів спорту призначили...