Небесній Сотні дякувать до скону – це те найменше, що ми можем дать

«Небесній Сотні дякувать до скону – це те найменше, що ми можем дать» - вихопила з контексту виступів ведучих на вечорі пам’яті Героїв Небесної Сотні «Господь вас вибрав з-поміж нас усіх». Думка, яка пронизувала болем, коли споглядала людську байдужість заклопотаних буднів, сновигали вулицями, не усвідомлюючи – в Україні 20 лютого чорний день, коли повільно стікалися глядачі до МБК «Молодість», заповнюючи напівпорожню залу, коли байдуже стенали плечима, мимохіть кидаючи: «а що то за день такий?».

Медична рада: здобутки роботи за 2017-й рік позитивні, перспективи реформування лікарні - туманні

Заступник головного лікаря О.Я.Шелудько загалом окреслила, що рік 2017 був складним, але до кінцевих показників по роботі зауважень в цілому не було. Окремо відзначила: у 2017 році – покращилась в цілому ситуація по туберкульозу: зменшилась поширеність і захворюваність на 100 тис.нас. (з 86,1 та 58,6 у 2016р. до 72,2 та 51,6 у 2017 році); зменшилась смертність від туберкульозу (з 13,8 у 2016р. до 10,3 у 2017р.); зменшився відсоток хворих з деструкцією серед вперше виявлених (з 29,4% у 2016р. до 20% у 2017р.), зменшення малюкової смертності (з 11,63 у 2016р. до 9,17 у 2017р.).

ЖИТЛОВО-ПОБУТОВИЙ СЕКТОР

Про будинкові теплові лічильники, або Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється

Вже декілька місяців, зокрема, із настанням опалювального сезону, а відтак – і отриманням городянами рахунків за послуги, новороздільці, які проживають у будинках, де ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» встановила декілька років тому теплові лічильники (це переважно так звана «стара частина» міста), а зокрема ті, які не мають у квартирах індивідуального опалення, дедалі більше нарікають на дані прилади обліку. Мовляв, вони дуже багато «накручують» грошей, тож якби їх не було, то тариф був би дешевшим і т.д.

ІНІЦІАТИВА

Добрі ідеї започатковують добрі традиції

Педагогічний колектив Новороздільського політехнічного коледжу – це висококваліфікований, творчий єдиний організм, який завжди працює над пошуком і утвердженням нових форм і методів роботи зі студентами. Впроваджуючи інноваційні технології навчання, викладачі мають можливість готувати успішних спеціалістів, а ті, хто продовжує навчання в університетах, стверджують, що отримали ґрунтовну базу знань, яка забезпечує їм безпроблемну адаптацію та успіхи.

ЗАПИТУВАЛИ-ВІДПОВІДАЄМО

Докладно про коригуючий коефіцієнт для розрахунку розміру витрат теплоенергії

До редакції звернулися мешканці Нового Роздолу із запитанням, яке ми одразу переадресували начальнику Управління соцзахисту Г.А.Калінчук. У «Віснику Розділля» №5 (1156) від 2 лютого 2018 року в інтерв’ю «Галина КАЛІНЧУК: про особливості нарахування субсидій і соціальні норми» вказано...

РЕПЛІКА

Чи то піску замало, чи то персоналу КП «РЖС», але новороздільці падають на слизьких тротуарах, завдаючи собі травм

Не минуло й двох тижнів після цікавого інтерв’ю репортера «Вісника Розділля» із начальником КП «Розділжитлосервіс» Богданом Жуком «Із навалою снігопаду комунальники успішно справилися. Готуємось дати раду й з відлигою», як городяни почали дедалі частіше падати на ковзких тротуарах та вулицях міста.

І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

За ініціативи народного депутата Тараса Батенка Уряд зняв обмеження на отримання земельних ділянок для учасників АТО

Кабінет Міністрів зняв обмеження на отримання земельних ділянок для учасників антитерористичної операції. Таке рішення було ухвалене на засіданні уряду 17 січня цього року, після розгляду відповідного депутатського запиту голови політради УКРОПу Тараса Батенка до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

ОСВІТЯТЬ БЕРЕЗИНУ ТА ДОЛІШНЄ

Як повідомив голова фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» у Львівській обласній раді Зеновій Шептицький, 8 лютого відбулася конкурсна комісія, яка сформувала переліки об’єктів у межах трьох програм: зовнішнього освітлення населених пунктів, «Питна вода» та газифікації населених пунктів. Відтак за результатами конкурсу в межах «Програми зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області на 2017-2020 роки» переможцями визнали 28 об’єктів із майже всіх районів області.

І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

Депутати просять Конституційний Суд визнати незаконним скасування виходу на пенсію за вислугою років

Народні депутати звернулися до Конституційного Суду з вимогою визнати неконституційним скасування виходу на пенсію за вислугою років. Відповідне подання до суду направили голова політради УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко та нардеп Ірина Констанкевич за підписом 48 народних депутатів України.

ПРАВОПОРЯДОК

Цинічний шахрайський «привіт» із Донецька та не тільки...

Минулотижневе інтерв’ю із начальником міського відділення поліції, підполковником Русланом Шнайдруком про поточну криміногенну ситуацію в Новому Роздолі та зоні обслуговування завершувалось констатацією певного затишшя стосовно скоєння у місті телефонних шахрайств та ошуканств городян, які зловмисники здійснюють через посередництво електронних рекламно – збутових сайтів. Водночас Руслан Романович насамкінець звернувся до мешканців міста з проханням і надалі бути пильними, бо дурисвіти та аферисти «полюють» на легковірних громадян, намагаючись заволодіти їхніми коштами.

З ІСТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ

Пам’яті учасниці Норильського повстання Ганни Домбик-Наконечної

27 січня року Божого 2018 виповнилось сорок днів, як на 94-му році життя у селі Дибща Козівського району Тернопільської області відійшла у вічність багаторічний політичний в’язень, учасниця Норильського повстання, член ОУН з 1942 року, станична ОУН, одна з останніх учасниць збройного підпілля ОУН-УПА Ходорівщини (тепер Миколаївський район), сл. пм. Ганна Домбик-Наконечна.

Пошук істини

Тисячі років і до наших днів історики, філософи, письменники, зрештою, всі мислячі люди намагаються відкрити для себе істину. Наблизились до розуміння цього феномену і присутні на уроці-диспуті «Пошук істини» у літературній вітальні СШ №4, який відбувся 15 лютого в межах міського семінару-практикуму учителів зарубіжної літератури. Разом з учнями 11 класів та вчителями В.І Фіялкович, О.І.Пузіковою, О.М.Франків присутні заглибилися у зміст роману М.Булгакова «Майстер і Маргарита», який у всі часи збурює у читачів найсуперечливіші почуття, думки, теорії…

Фестиваль вертепів у Новороздільській ЗШ№3

5-6 лютого у Новороздільській ЗШ №3 відбувся фестиваль вертепів «Різдвяні передзвони». 11 учнівських колективів презентували глядачам свою постановку Різдвяного дійства. Неабияке задоволення від фестивалю отримали його учасники – творчі учнівські колективи та класні керівники, адже на них чекали не лише запашні і рум’яні пампушки, а нагородження грамотами у різних номінаціях.

Вміємо вчитися і відпочивати

Учні Новороздільського професійного ліцею будівництва і побуту, безперечно, як і всі, найчастіше діляться тим, що «зависають надовго» у комп’ютері. Що ж, у цьому задоволенні є свої плюси і мінуси. Але, напевно, для молодої людини найраціональніше – це вміти поєднувати свій розумовий і фізичний розвиток. Саме над такими викликами часу працює наш колектив.

Інтегровані заняття: мислимо, аналізуємо, вчимося

Сучасний урок – це інтегровані заняття. Відкрите інтегроване заняття «Тварини рідного краю» провела в 1-Б класі класовод Татчин Мирослава Миронівна. Під час уроку проводились цікаві ігри «Тихі голоси», «Подорож рідним краєм», «Як пристосуватися до зими», «Мікрофон».У гості до дітей завітали казкові герої – красуня Білочка, Ведмедик Их, Жовта Собака.

ОСВІТЯНСЬКИЙ ЗРІЗ

Школа і музеї Європи

Семінар-практикум учителів історії та суспільних дисциплін загальноосвітніх навчальних закладів м. Новий Розділ «Школа в музейному просторі. Світова спадщина: музеї Європи» відбувся 8 лютого у Новороздільській ЗШ №2.

ОСВІТЯНСЬКИЙ ЗРІЗ

Павло Скоропадський: історичне дослідження

У рамках заходів, розроблених Інститутом національної пам’яті України, 16 лютого у Новороздільській ЗШ №2 для учнів 9-11 класів було проведено захід «Українська революція 1917-21 рр. у портретах. Павло Скоропадський: останній гетьман України».

Не знищуйте квіти

Беручи до уваги те, що знищується велика кількість ранньоквітучих, занесених до Червоної Книги України, квітів, які радують душу і милують око, зокрема на узліссі над озером «Барвінок», просимо всіх мешканців міста Новий Розділ, навколишніх сіл та гостей, захистити наші ліси, які внаслідок знищення, залишаться без цих чудових дарунків природи, серед яких первоцвіт весняний, підсніжник, пролісок, мати-й-мачуха, конвалія, медунка, горицвіт весняний, білоцвіт весняний, ряст та інш.