Чому безпідставно звинувачують колектив ТЕЦ? Вони не «раби» і не «гвинтики», тому хочуть чіткої відповіді від Управителя з приводу ситуації, що склалася, та гарантій. Утім, головне зараз – запустити в місто тепло

До хорошого звикається швидко. І коли ми, мешканці міста, мали можливість користуватись гарячою водою цілодобово, в помешканнях було не просто тепло, а дуже тепло, то й не задумувались - хто, як, за допомогою чого, в яких умовах„ за яку зарплату створює нам такі блага. Якби не ситуація, яка декілька місяців тому виникла з ТзОВ «Енергія — Новий Розділ», і не кінець жовтня за вікном, то продовжували б думати, що теплі батареї в наших домівках нагріваються самі по собі за наказом міського голови.
3 17-го серпня частина жителів міста відчула, що таке відсутність гарячої води, а холодні осінні дні створили дискомфортні температури в наших помешканнях, школах, садочках, лікарні і т.д. Саме зупинка ТЕЦ, як виробничого підрозділу ТзОВ «Енергія— Новий Розділ», спонукала до того, що ми всі разом почали шукати винних в ситуації, в якій опинилось наше рідне місто. Винних шукали недовго: мовляв, все зло від працівників ТЕЦ. Сторінки соціальних мереж переповнені невдоволенням жителів Нового Роздолу і Новояворівська (вони в такій же ситуації), в місті розмови лише про тих, хто «не має совісті» і т.п. Весь негатив і обурення спрямовано на працівників ТЕЦ, тому що, зі слів чиновників міста, області, саме вони саботують роботу стратегічного об’єкта.
Шановні мешканці! ТЕЦ — виробничий підрозділ, де проходять складні технологічні процеси, задіяне спеціальне, потужне, небезпечне обладнання, яке потребує вмілого управління, обслуговування, налагоджування, іншими словами: потрібно вміти «говорити» з ним. Це не магазин, не готель, не ресторан. Працівники ТЕЦ — не демони якісь, вони - висококваліфіковані спеціалісти в своїй галузі, вони — злагоджена команда, вони знають, вміють і можуть виконувати свої професійні обов’язки, а найголовніше — хочуть їх виконувати. Багато з них прийшли працювати на ТЕЦ в юному віці, прожили життя на цій роботі і зараз, в поважному віці, мабуть, з болем в серці слухають образи на свою адресу. Кожна виробнича зміна — це свого роду сім’я, члени якої вміють слухати і чути один одного, вони розуміють з півслова, а то навіть - з погляду, шо потрібно робити в конкретній ситуації, вони вміють оперативно реагувати на будь-які зміни в роботі обладнання, щоб ми з вами не відчували жодного дискомфорту. Це дружній, спрацьований роками колектив, на який, на жаль, не розібравшись в реальній ситуації, вилили весь бруд, який тільки можна було знайти. Вони не заслуговують такої зневаги від нас. Перед цими людьми просто закрили браму на вході, а особи в формі служби охорони не впустили на територію ТЕЦ жодного працівника, мотивуючи тим, що майно арештовано.
Хто винен в тому, що в наших помешканнях досі холодно? Сподіваємось, що все з’ясується, всі крапки розставлять, винних притягнуть до відповідальності.
А тим часом розмови, розмови, розмови… На ТЕЦ новий управитель — ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М», який не може розпочати роботу на об’єкті через відсутність працівників. Яких працівників? ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» отримало всі необхідні ліцензії, дозволи на діяльність без працівників??? Це підприємство не має свого штату працівників в сфері виробництва електроенергії, теплопостачання? Яка мета цього ПП? Це питання виникає, тому що читаю в ЗМІ, чую з вуст представника ПП на віче, що мова йде про запуск ТЕЦ. А далі? А що буде після закінчення опалювального сезону і що нас чекатиме в наступному опалювальному сезоні?! Питання наразі без відповіді.
Відновити роботу стратегічного об’єкта ТЕЦ можуть тільки наші працівники, але вони не «раби» і не «гвинтики», вони не входять в поняття «цілісний майновий комплекс». І, як будь-хто з нас, перед працевлаштуванням на нове підприємство вони також мають право знати про соціальні гарантiї від роботодавця про умови праці, про розмір винагороди, бути впевненими, що фінансовий стан даного ПП дозволить забезпечити виконання обіцянок ( до речі, обіцянки щодо зарплати прозвучали на віче у виступі головного інженера ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М»), гарантує безперебійну роботу стратегічного для міста об’єкта.
На жаль, ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» в особі роботодавця для працівників ТЕЦ не виходив на контакт з працівниками, а вперше діалог відбувся за участі заступника директора ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» тільки після віче на міському центральному майдані, яке відбулося минулої неділі, 28 жовтня А питань до такого роботодавця багато.
Сподіваємось, що спільно з усіма сторонами, із залученням ЛОДА, проблемні питання вирішаться, знайдеться компромісний варіант. Давайте не будемо робити передчасних висновків, керуючись лише чутками. ПОВАЖАЙМО ОДИН ОДНОГО!
Світлана МИХАЙЛЮК