Якщо зривається кворум, то зривається і прийняття важливих рішень. На жаль, не вперше...

Чергова 39-а сесія розпочалася вчасно і цілком спокійно, зі сподіваннями на плідну працю, але закінчилася доволі ганебно. Примітивно навіть – десь раптово зник «кворум»: як оповідали у «кулуарах» холодного МБК, таким чином місцеві депутати ведуть «холодну війну» за вирішення своїх «шкурних» питань.. Втім, офіційно все виглядало зовсім пристойно: покидали залу засідань з цілком важливих причин. Ну що ж, вчитися є у кого – уже кілька тижнів мужі великих бізнесових структур та високопоставлених державних органів демонструють городянам, як треба «боротися» за «своє», а те, що Новий Розділ кілька місяців без гарячої води і ще хтозна скільки буде без опалення, нікого по великому рахунку не цікавить. Тільки чому депутати переймають лише негативний досвід «вищих по рангу»?

Розпочали знов із топової теми – зрив опалювального сезону. Секретар ради І.Кравець повідомила, що звернення позачергової сесії, яка відбулася днем раніше, надіслали усім «адресатам» включно до президента.
Депутат Л.Бендас поцікавився, хто і коли дасть роз’яснення учасникам АТО щодо ділянок під забудову – ось уже скоро два роки, а інформації жодної. Протокольним дорученням зобов’язали на наступній сесії надати звіт по цьому питанню. І зірвалася мов снігова лавина… Депутат В.Засанський нагадав, що уже другий місяць затягують із переглядом питання про перейменування 4-ї школи, А.Шалаєв зауважив – звіт тимчасової контрольної комісії для перевірки законності проведення процедури з визначення КП РЖС управителем також уже давно очікує своєї «черги». У хід пішли і «заборонені прийоми», а крихти істини десь губилися поміж численними звинуваченнями і їдкими репліками.
Один порядок денний затверджували понад годину: додавали, переставляли… Г.Кожухівська наголосила, що чимало питань і проектів рішень «доходять» до депутатів в останні хвилини перед сесією, тож не лише вивчити їх, а навіть прочитати почасти немає часу, тож про яку ефективність можна вести мову… У правову площину намагався вкласти суперечливе питання щодо термінів розгляду проектів рішень П. Петраш. Перечислювали і важливість питань, які слід розглядати першочергово чи терміново: припустімо, бюджетні чи земельні питання, є і об’єктивні причини – обмаль часу між виконкомом та сесією тощо. Після такої «розминки» депутати погодилися: попри помилки чи неточності працювати треба.
Насамперед заслухали звіт керівника МДКП «Розділтеплокомуненерго» Степаніщева А.С. про діяльність підприємства. Саме воно є «зберігачем» частки майна Новороздільської міської ради у приватній ТзОВ «Енергія-Новий Розділ». Раніше ця частка становила 25 % (у коштах – трохи більше 21 мільйону), на сьогодні – 9,95%. А оскільки проти РТКЕ з боргами понад 25 млн грн розпочали процедуру банкрутства, то частка «міста» скоро стане рівна «нулю». (Окремо хотілося би сказати, що саме рішення депутатського корпусу у 2005 році про передачу стратегічного комунального об’єкту у приватні руки призвело до колапсу з теплопостачанням міста сьогодні). Створили тимчасову контрольну комісію у складі голови П.Петраша, депутатів М.Степанова, М.Корди, В.Засанського, І.Кравець, яка має до кінця листопада напрацювати «дорожню карту» щодо виходу з критичної ситуації і збереження активів територіальної громади, щодо призупинення процедури банкрутства і юридичного механізму, як забрати свою частку майна в статутному фонді ТзОВ «Енергія - Новий Розділ».
Начальник фінансового управління І.Ричагівський прозвітував про виконання міського бюджету за 9 місяців поточного року. До загального фонду надійшло більше 52 мільйонів (власні надходження склали 113 % до плану в основному завдяки збільшення чисельності працівників на ДМЗ «Карпати» і «ОДВ-Електрик»), до спеціального – понад 10 мільйонів без врахування трансфертів (99,5 % до річного плану). Тобто суттєве перевиконання міського бюджету, що мало би тішити. Натомість прозвучало кілька депутатських «лайхфаків», як слід гідно «працювати», щоб отримати державну субвенцію (такі реалії в державі). А на розподілі коштів взагалі «затормозили» роботу сесії.
Насилу домоглися проголосувати по деяких видатках, зокрема, 90 тисяч грн на придбання інсуліну для хворих цукровим діабетом. Інші важливі питання по бюджету і розподілу коштів, на які депутати мають різні бачення, на наступному засіданні сесії сьогодні, 2 листопада. Гаряче, виглядає, буде. Чи то альтернатива відсутності опалення?
Віра ВЛАСЮК