Він віддав своїм учням тепле серце в долоні…

Педагогічні ідеї Сухомлинського у практиці роботи вчителів початкових класів

Жив на світі Великий Педагог. Він дуже любив дітей і написав для них багато-багато оповідань та казок про ласкаве сонечко та м’яку травичку, про працелюбних мурашок та веселого метелика, про зайчика-хвалька та голосистого півника, про ласкаві мамині руки та добру бабусю. Він писав казки про доброту, бо сам був доброю людиною. А звали цього педагога, ученого, письменника Василем Олександровичем Сухомлинським. Цьогоріч 28 вересня виповнилося 100 років з дня його народження.
Він з’явився на світ у селі Василівка (нині Онуфріївський район Кіровоградської області) у небагатій сім’ї, у якій, крім Василя, було ще троє дітей. По закінченню семирічної школи влітку 1934 р. вступає до Кременчуцького педагогічного інституту. У 1935 р. через хворобу припинив навчання у ВУЗі і сімнадцятирічним юнаком розпочав свою педагогічну діяльність. У 1948 р. став директором Павлиської середньої школи, якою керував до кінця свого життя.
Творчість Сухомлинського – унікальне явище в українській та світовій педагогіці. Він є автором 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань, казок, притч та новел для дітей.
28 вересня цього року у Новороздільській СШ №4 стартувала декада, присвячена 100-річчю з дня народження В.О. Сухомлинського. До неї були залучені всі учні початкових класів та їх учителі. Було проведено багато цікавих та змістовних заходів.
Учитель 1-А класу Крупка М.С. провела зі своїми маленькими школяриками літературні читання за творами Сухомлинського «Я розповім вам казку…».
Другокласники вже добре вміють читати, тому і вдома, і в школі познайомилися з багатьма оповіданнями та казками Василя Олександровича. А ще були проведені відкриті уроки позакласного читання: у 2-Б класі - «Найдорожча у світі» (вч. Добуш О.С.), у 2-В класі – «Хай світом править доброта» (вч. Шейко Г.І).
Учні третіх класів зі своїми вчителями Більською Л.М. та Верес М.І. провели надзвичайно цікаві та змістовні уроки під відкритим небом на тему: «Доброта – краса душі людської». Цікаву вікторину «Що за диво ці казки» за творами В. Сухомлинського підготувала і провела Кудла О. Г.
Четвертокласники (під керівництвом вч. Васильків Н. Г., Яросевич Г. В. та Салдан Н. І.) запропонували увазі глядачів виховний захід «Він віддав своїм учням тепле серце в долоні…»
Чергове методичне об’єднання вчителі початкових класів провели у формі методичного калейдоскопу «Педагогічні ідеї Сухомлинського у практиці роботи вчителів початкових класів».
Декада, присвячена В. Сухомлинському, завершилася. Та знайомство з творчістю Учителя продовжується. Діти читають його твори, разом з педагогами обговорюють, дискутують, та, головне, вчаться бути добрими, милосердними, справедливими…
Лідія Качмар, голова методичного об’єднання вчителів початкових класів Новороздільської СШ №4