Євген КОЗА: «Нашу пропозицію щодо розблокування ТЕЦ та відновлення теплопостачання у місті представник ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М», на жаль, відхилив. Тим часом, місто - на порозі холодомору...»

Євген КОЗА

У минулому числі «Вісника Розділля» у редакційному матеріалі «У Новому Роздолі без змін: в кранах і батареях зимна вода, в уяві – привид Алчевська…» тезово подано тільки фрагмент із коментаря директора ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» Євгена Кози про причини форсмажорної ситуації із зривом опалювального сезону у місті, оскільки на момент розмови газетний номер був зверстаний.
Зважаючи, що за тиждень, що минув, так нічого путнього стосовно вирішення архіважливої для майже 30 тисяч новороздільців проблеми ніким не запропоновано, висловлені Євгеном Болеславовичем під час розмови з репортером «ВР» варіанти виходу з кризи видаються і надалі актуальними.
Отож подаємо коментар Євгена КОЗИ у повному обсязі, адже у ньому окреслено реальний шлях до компромісу з Управителем, який забезпечить розблокування роботи ТЕЦ та відновлення теплопостачання міста.


- Розпочну з відомого: декілька місяців тому Солом’янський суд м. Києва наклав арешт на частину майна ТзОВ «Енергія – Новий Розділ». Але представники АРМИ дане рішення суду потрактували так, наче арештовано повністю все майно. Отака початкова колізія. Звісно, не мені судити тонкощі та нюанси судового рішення та позиції АРМА, цим питання займаються фахові юристи. Тим часом відбулися події, які мимоволі нагадують «лихі 90-ті». Зокрема у понеділок вночі Новороздільську ТЕЦ було, як кажуть, по-бандитськи захоплено невідомими, бо державні структури так не роблять. Коли я, як директор, дізнавшись про такі протизаконні дії, о 8-й годині ранку хотів потрапити на територію ТЕЦ, щоб дізнатися, що трапилося, мене не допустили на територію теплоелектроцентралі. Як дізнався, це були представники АРМА та якісь люди «ікс» у чорній формі, які на моє запитання так і не представились, хто вони такі і що вони роблять на підприємстві. До речі, навіть після того, як на їхнє запитання представитись я відповів, що очолюю ТзОВ «Енергія – Новий Розділ», виробничим підрозділом якого є ТЕЦ, вони і надалі мене не пропустили на територію, пробурмотівши у тому дусі, що я не маю права заходити на підприємство. Хочу відзначити наступний момент. Після того, як міський голова Нового Роздолу Андрій Мелешко видав розпорядження ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» та новому управителю ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» забезпечити і запустити опалення в Новому Роздолі, я підготував листа – звернення на ім’я міського голови, щоб зняти із себе як керівника ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» та працівників підприємства відповідальність за невиконання даного розпорядження, мотивувавши таку позицію наступними причинами: на сьогодні адміністрація очолюваного мною ТзОВ не контролює ситуацію на ТЕЦ, яку з понеділка зайняв управитель – ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М».

- Що вам відомо про управителя майна Новороздільської ТЕЦ, який став переможцем конкурсу, проведеного Національним агенством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (яке для зручності позначають абревіатурою – АРМА)?

- З даного приводу ситуація із ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» як учасником тендеру, на мою думку не така вже й однозначна: по-перше, це підприємство ввело в оману конкурсну комісію АРМА, оскільки у пакеті документів на участь у тендері з визначення управителя майнового комплексу Новороздільської (та Новояворівської) ТЕЦ подало неправдиву інформацію, зокрема про те, що в штаті ПП трудиться понад 100 працівників. По-друге, потім він ввів в оману комісію НКРЕКП на засіданні у Києві: для того, щоб шановні члени комісії надали ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» ліцензію, Управитель знову повідомив неправдиву інформацію, мовляв, у нього в штаті 150 працівників - спеціалістів, фахівців. По-третє, цей Управитель згодом ввів в оману голову Львівської обласної державної адміністрації, заявивши на нараді, що в нього в штаті вже 10 спеціалістів, які можуть запустити виробничий цикл на ТЕЦ. Як бачимо, Управитель і в Києві, і у Львові вводить в оману шановних державних чиновників високого рангу. Я так розумію, що потім представники Управителя ввели в оману міського голову Нового Роздолу.
Щодо наведених вище нюансів його дій і під час тендеру, і під час засідання НКРЕКП, і таке інше – над цим працюють наші фахові юристи, які і напрацюють «дорожню карту», яка розставить всі крапки над «і».

- Тим часом, у соціальних мережах подейкують, що начебто представники очолюваного Вами підприємства «наполегливо радять» працівникам ТЕЦу не виходити на роботу, де вже керує згаданий Управитель. Як прокоментуєте такі чутки?

- Й справді, у даній форсмажорній ситуації, спровокованій, як зазначав вище, Управителем, певні особи, використовуючи соцмережі, безпідставно звинувачують мене у саботажі відновлення роботи ТЕЦ. Мовляв, начебто я даю якісь вказівки працівникам не виходити на роботу. Тому, користуючись нагодою, офіційно через міську газету «Вісник Розділля» заявляю, що я цього не робив, не роблю і робити не буду. А з приводу того, що новороздільці не йдуть до нового Управителя ТЕЦ на роботу, однозначно важко відповісти. Почну із згаданих «чорних чоловічків»: там, де їх нема, - це і «Водоканал», це і Міські електричні мережі, - на цих підрозділах ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» працівники трудяться у штатному режимі. Уявіть собі, як люди можуть іти працювати на ТЕЦ, яка зачинена на замок, яку охороняють якісь невідомі «чорні чоловічки» в час гібридної війни, розв’язаної Росією, які вночі увірвалися на підприємство? Думаю, ви розумієте, що маю на увазі.
Отож, поширювати чутки із звинуваченням керівника ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» у якомусь саботажі, до яких вдаються, скажемо так, певні особи, це огидно. Ще раз наголошу: я як керівник не можу ні змусити працівників ТЕЦ, які перебувають у відпустках, іти на роботу, ні не пускати їх іти трудитися. Люди самі приймають рішення. До слова, позавчора я вже підписав декілька заяв на звільнення працівників ТЕЦ. Не знаю, де вони мають намір працевлаштуватися – чи на ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М», чи на інші підприємства.
Повернусь до оголошень, в тому числі і заявок у Центрі зайнятості, про запрошення Управителя працевлаштовуватись на ТЕЦ. Хочу нагадати про одну важливу процедуру, яку слід обов’язково пройти усім бажаючим працевлашутватись на ТЕЦ, навіть під керівництвом нового Управителя. Отже, усі їхні працівники повинні мати посвідчення «Про перевірку знань з питань охорони праці», які мають теперішні працівники ТЕЦ. І якщо ці працівники вирішили звільнитись з ТЕЦ ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» і працевлаштувтись на ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М», то вони повинні згідно з чинним законодавством здати їх у відділ кадрів нашого підприємства і отримати нові від ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М». Це, підкреслю, обов’язкова процедура і її оформлення займає мінімум 2 тижні. А щодо заявки ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» у Центр зайнятості на потребу працівників певних професій, то для їхньої підготовки, зважаючи на особливості виробництва на такому стратегічному об’єкті як ТЕЦ, потрібно мінімум 2-3 місяці. Бо навіть одна непрофесійна дія непідготовленого відповідно працівника може призвести до непередбачуваних наслідків.
Завершуючи інформувати городян про ситуацію навколо ТЕЦ та дій нового Управителя, хочу ще раз наголосити – адміністрація ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» жодним чином не перешкоджає Управителю. Тим паче, що підприємство ціле літо виконувало заходи щодо підготовким до опалювального сезону, вкладаючи значні кошти. Загалом, готовність ТЕЦ до зими – 99 відсотків. Звісно, це не вирішує ситуації, що склалася.

- А який вбачаєте вихід із тупика?

- Як один з варіантів, який пропонував Управителю ще позаминулої п’ятниці: керівники ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» та ПП «Гарант ЕНЕРГО М» укладають Меморандум про співпрацю, підписуєм договір оренди обладнання, яке належить ТзОВ «Енергія – Новий Розділ», далі працівники нашого підприємства запускають ТЕЦ. На що мені представник Управителя відповів, показавши пальцем в стелю, що, мовляв, про пропозицію треба порадитися «там». Утім, розмова була в п’ятницю, 19 жовтня, а в понеділок, 22 жовтня, вночі на ТЕЦ зайшли «чорні чоловічки», а за ними - і Управитель. На жаль, час на подальші компроміси майже вичерпано – невдовзі грядуть холоди. Тому ще раз наголошу: я готовий до будь-якого діалогу, аби тільки запустити ТЕЦ, аби не допустити «новороздільського Алчевська». Знову ж таки, і на даний час першим кроком до виходу із кризи вважаю згадане вище підписання Меморандуму про співпрацю…
Розпитував Іван БАСАРАБ

P.S. Минулої середи під час зустрічі голови ЛОДА Олега Синютки із міською владою та громадою, колективом ТЕЦ, представниками ПП «ГАРАНТ – ЕНЕРГО М», Національного агенства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів та НАБУ, на якій Олег Михайлович не тільки провів глибокий аналіз виникнення проблеми, а й поставив чітку вимогу – цього ж дня віднайти алгоритм операвного вирішення прооблеми, між адміністрацією ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» та Управителем майнового комплексу теплоелектроцентралі підписано Меморандум про співпрацю.