Ще раз про квартирні лічильники тепла та індивідуальне опалення. Хто гальмує процес встановлення?

Після оприлюднення офіційної позиції народного депутата України Тараса Батенка про зрив опалювального сезону у Новому Роздолі, що вірогідно може призвести до надзвичайної ситуації, до нього почали масово звертатися мешканці інших областей з такою ж проблемою у їхніх населених пунктах. Зокрема, жителі міста Суми, де третина міста (Ковпаківський район) залишається без тепла, а це понад 80 тисяч сімей!

«Через багатомільйонні борги та доведення підприємств-теплопостачальників до банкрутства страждають сотні тисяч громадян України. І така ситуація повторюється щороку. На законодавчому рівні не існує запобіжників для належного захисту прав побутових споживачів, які змушені користуватися централізованим теплопостачання і повністю залежать від підприємств, які здебільшого є у приватних руках. Такі підприємства, порушуючи закон, спеціально не надають дозволи та техумови на встановлення квартирних лічильників тепла чи реконструкцію тепломережі для подальшого встановлення індивідуального опалення. Оскільки кожен такий випадок це для підприємства втрачений клієнт, а значить і втрачені прибутки!
Знаючи про цю проблему вже давно, я разом з колегами-депутатами від партії УКРОП, неодноразово, звертався до Кабінету Міністрів України, як до центального органу ВИКОНАВЧОЇ влади. Проте, реакція на наші звернення досі відсутня.
Також складається враження, що наша виконавча влада, на яку покладено розробку більшості підзаконних актів, свідомо затягує або взагалі не розробляє їх. І таким чином, навіть найкращий закон, прийнятий парламентарями, може бути повністю знівельовано Урядом. Наприклад, уже більше року діє новий закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», однак Уряд досі не розробив та не затвердив «Порядок визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів-розподілювачів теплової енергії», який є останньою перепоною для встановлення індивідуальних лічильників тепла! Та ж сама ситуація і з встановленням індивідуальних лічильників газу, закон про які лобіював. Згідно цього закону мешканці можуть встановити лічильники власним коштом, з подальшим відшкодуванням їм потрачених грошей газорозподільним оператором. Проте, відповідний «Порядок компенсації», який мав бути розроблений Кабміном вже давно до сьогодні не розроблено! Тож, для того, щоб побутові споживачів не були заручниками подібних ситуацій та їм не доводилося добувати тепло в свої домівки шляхом перекриття трас міжнародного значення чи іншими акціями непокори важливо надати їм альтернативу – не перешкоджати встановлювати квартирні лічильники, а також розробити прозорий і чіткий механізм встановлення індивідуального опалення!», - зазначив народний депутат України Тарас Батенко.