«В серцях людських не вмерли Крути, вони проклали у майбутнє шлях»

100-річчя цієї історичної і трагічної битви широко відзначили в Україні. Можливо, після загибелі сотні молодих військовослужбовців на сході України по-новому переосмислили і відчули значимість Крут, щоразу малюючи в уяві обличчя нинішніх захисників, коли говорять про студентів, які зробили Крути символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України.

Поміж Заратустрою та Гедройцем...

Із усіх народних депутатів, з якими доводилось співпрацювати редакції газети «Вісник Розділля», комунікацію і дискурс із Тарасом Батенком можна назвати унікальними. По-перше тому, що депутат у кожен номер (а це, уявіть собі, три роки поспіль!) готує актуальні і злободенні публікації як щодо висвітлення загальнодержавних питань, так і місцевих. По-друге, тому, що Тарас Іванович із наростаючою складовою домагається вирішення конкретних новороздільських проблем, про що інформує городян. Причому, якщо певне питання, яке він лобіює, не вдається аж так швидко, як би хотілося городянам і міській раді, просунути, то депутат довірливо про це говорить, а не обходить мовчанкою.

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю

Галина КАЛІНЧУК: про особливості нарахування субсидій і соціальні норми

Відсоток отримувачів субсидій у нашому місті залишається стабільно високим – понад 70 відсотків населення міста. Хоча у гривневому еквіваленті розмір отримуваних субсидій знизився, і причин цьому декілька, починаючи з росту мінімальної зарплати. Про одну з таких причин – зміна соціальних норм та нормативів користування житлово-комунальними послугами – детально поінформувала нас начальник Управління соцзахисту Г.А.КАЛІНЧУК.

Громадські слухання – коли наступні?

Громадські слухання на тему «Розгляд детального плану території колишнього Новороздільського заводу складних мінеральних добрив на території Новороздільської міської ради Львівської області (за межами населеного пункту)», призначені розпорядженням міського голови №60 від 03.04.2017 року, не відбулися через відсутність передбаченої Положенням про громадські слухання в місті Новий Розділ кількості учасників слухань.

РЕПЛІКА

У неділю зранку до церкви…

Зібралася до храму Божого. Вийшла зранку. Тихо на вулицях, спокійно, морозець. І несподівано різкий тривожний звук – собаче гарчання – заставив обернутися і …обімліти. Зграя безпритульних псів, злісно вишкірившись, доганяла, обступаючи півколом. І лише грізний оклик чоловіка, який вийшов з під’їзду, врятував.

Чи буде в України свій Черчилль?

У 1940 році Велика Британія могла припинити існування – так само, як Україна зараз. Та британський прем’єр-міністр Вінстон Черчилль відмовився від угоди з агресором і врятував державу.

ВІДГУКИ

Вдячні за плідну меценатську працю

Сьогодні на Літургії присутній наш народний депутат Тарас Батенко, дуже чуйний до потреб громади та новороздільців і дуже діяльний щодо сприяння у вирішення животрепетних міських проблем – навчальних установ та сфери соціально-культурної, ремонту доріг та багатьох інших.

ВІДГУКИ

Хоча на зустрічі-звіті прозвучало чимало інформації про корисні справи, зроблені для громади за сприяння нардепа, прошу Тараса Батенка підтримати розробку вкрай актуальної Програми відродження Розділля

На зустрічі було широко висвітлено таку сторону, як допомога місцевим громадам у справі ремонту доріг, пішохідних доріжок, встановлення дитячих майданчиків, заміна вікон у громадських будівлях та ін.Також була висловлена рішуча підтримка громаді у справі недопущення спорудження сміттєпереробного заводу на теренах Розділля.

З ІСТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ

Вони боролись за Україну: їх не лякали ні смерть, ні тортури, ні заслання

ПЕТРАШ ПАВЛО ПАВЛОВИЧ народився 21.11. 1948 року в селі Криниця Миколаївського району Львівської області в родині заможного селянина. Його дід Петраш Федір Павлович, дяк при місцевому храмі, був людиною освіченою, знав три іноземних мови, прислужував дяком у місцевому храмі. І це не могло не вплинути на виховання трьох його дітей - Павла, Петра і Анни, на формування їхньої національної свідомості і християнської моралі.

КОЛКІВСЬКА РЕСПУБЛІКА

Проголошений 30.06.1941 р. Акт про відновлення Української Держави та Декрет про створення Українського уряду на чолі з Я.Стецьком викликали щалений спротив гітлерівської Німеччини. 5.07.1941 р. арештований С. Бандера, 9.07.41 р.- Я. Стецько. Були ліквідовані батальйони «Роланд» і «Нахтігаль», сформовані з українських націоналістів. На базі цих батальйонів планувалось створити Українські Збройні Сили. Така ж доля спіткала багатьох активістів ОУН(б), тому відбувся перехід до підпільної діяльності. Центр національно-визвольної боротьби перемістився на Волинь.

Крути – національне пробудження

29 січня День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Про цю визначну подію з історії боротьби нашого народу за свободу учням Новороздільського професійного ліцею будівництва та побуту пригадав викладач Іван Паливода, який разом із учнями провів цікаву роботу, готуючи тематичну лінійку «Подвиг героїв Крут». Розповіді учнів – Хирівської Богдани, Гупало Віти, Новіцького Руслана, Олега Процака супроводжували відеоролики «Бахмач - бій під Крутами» і «Бій під Крутами 29 січня 1918 року»

Громадські слухання щодо розгляду детального плану території колишнього ЗСМД: підсумки

Громадські слухання щодо розгляду детального плану території колишнього ЗСМД тривали з квітня 2017 року. Документ охоплює 113 га з санітарно-захисною смугою 1000 метрів (найвищий клас шкідливості). На слухання приїжджав так званий інвестор, який пропонував розмістити на території опрацювання завод, на якому методом біосушіння сміття будуть виготовляти RDF-паливо.

ОФІЦІЙНО

УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙ з 1 СІЧНЯ 2018 РОКУ

Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу...

ОФІЦІЙНО

Судове провадження на завершенні: зловмиснику загрожує покарання позбавлення волі від 10 до 15 років

Миколаївським відділом місцевої прокуратури 16.01.2018 скеровано до суду кримінальне провадження про обвинувачення мешканця одного із сіл Миколаївського району у насильницькому задоволенні статевої пристрасті неприродним способом, що спричинило особливо тяжкі наслідки, а саме — смерть жительки м. Новий Розділ, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 153 КК України.

ПРАВОПОРЯДОК: КРИМІНОГЕННА СИТУАЦІЯ ПОТОЧНОГО МОМЕНТУ

Завдавши колото-різаних ран співмешканці гр. Г., гр. Д. вирішив заподіяти собі смерть. Спритні правоохоронці завадили суїциду.

Позавчора, 31 січня, вранці у міське відділення поліції надійшло повідомлення від мешканця однієї з квартир по вул. Шашкевича,15 про те, що на вулиці поблизу будинку лежить закривавлена жінка. Оперативно прибулі на місце події як правоохоронці, так і працівники лікарняної служби екстреної медичної допомоги професійно і в стислий термін встановили обставини та послідовність скоєного злочину. Насамперед, навпроти відчиненого вікна квартири, що на першому поверсі, виявили лежаче скривавлене тіло жінки з проникаючими колото-різаними ранами.

«Гармонія» Ірини Чернової знову у призерах

9-12 січня у м. Трускавець проходив 9 Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Яскрава країна 2018». Фестиваль проходить на високому рівні, у красивому і креативному готельному комплексі «Карпати», де завжди присутня новорічно-зимова атмосфера, журі – народні артисти України, оперні співаки. Фестиваль направду яскравий, тому вокально-естрадна студія «Гармонія» Новороздільського БДЮТ вже не перший рік приймає у ньому участь.

ПОЛІТИКУМ

Юлія Тимошенко вимагає від президента внести кандидата від «Батьківщини» до нового складу ЦВК

Юлія Тимошенко звернулася до президента Петра Порошенка з вимогою включити кандидата від «Батьківщини» Андрія Євстігнєєва у подання про новий склад Центральної виборчої комісії. Лідер «Батьківщини» зауважила, що ЦВК має бути сформована чесно, з урахуванням кандидатур від всіх парламентських партій, так, як це передбачено законом. Лідер партії «Батьківщина» наголосила на тому, що її політична сила вчасно, відповідно до законодавства, подала кандидатуру Андрія Євстігнєєва до складу ЦВК, проте це подання було проігноровано президентом.

НОВЕ У НОВОМУ РОЗДОЛІ

«Ресурс» людських можливостей

Саме їх допоможе віднайти професійний колектив Центру розвитку особистості і психологічної підтримки «Ресурс» кожному, хто звернеться до нового у нашому місті Центру. Такий напрям діяльності – абсолютно новий у нашому місті і абсолютно потрібен у сучасному світі тривог, стресів, поспіху і непевності. Адже «усі хвороби від стресів», стверджують знавці. (До речі, офіційна медицина підтверджує – так, 95 відсотків).