«І я там був – мед-вино пив…»

Бджолярі західного регіону – Долина Івано-Франківщини, Стрий, Дрогобич, Трускавець, Львів, винороби з Берегово, Мукачево, з Тернополя – гарячий глінтвейн, попкорн та бараболяні натуральні чіпси – розташовувалися на центральній площі міста спозаранку. І вже до офіційного відкриття новороздоляни мали змогу порозглядати, попробувати, купити – і медові продукти, і вина та сири, і вироби з вовни та з плетеної лози, сувеніри та дитячі товари.

Ірина САГАЛО: «10-річчя МБК «Молодість» – це лише епізод нашої творчої роботи, ми завжди раді для вас працювати»

Перший міський фестиваль «Медове Різдво» не просто співпав з ювілейним концертом з нагоди 10-річчя міського Будинку культури «Молодість» - ще раз підтвердив: культура – це те, що нас тримає на плаву у складній життєвій круговерті, що додає снаги, бажання, натхнення, те, що рятує світ. Міська культура – це насамперед МБК «Молодість», який у неділю відзначав перший ювілей – 10-річчя.

МІСЬКА СТАТИСТИКА

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану інформує...

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану – місце, де, без перебільшення, поєднуються всі віхи життя. Офіційно з’являються нові громадяни, реєструють померлих, стають на весільний рушничок молодята, розпадаються сім’ї … Тому де ж, як не в цій кузні людських доль, підводити підсумки минулого року.

І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

Інвалідам-чорнобильцям пенсії перерахують автоматично, але не одразу

Особам з інвалідністю, що настала при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, перерахують пенсії після внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, або прийняття окремого порядку.

І СЛОВОМ, І ДІЛОМ

Парламенту пропонують збільшити частку української мови у друкованих ЗМІ до 50%

Народний депутат України Тарас Батенко пропонує збільшити частку української мови у друкованих ЗМІ до 50%. Запровадження квоти державної мови передбачене законопроектом №8018 «Про внесення змін до статті 24 Закону України «Про засади державної мовної політики» щодо розширення сфери застосування української мови у друкованих засобах масової інформації».

ПРАВОПОРЯДОК

Руслан ШНАЙДРУК: «Криміногенна ситуація у місті характерна – крадіжки, хуліганство. Виняток – резонансний грабіж у квартирі, скоєний неповнолітніми. Вказані злочини розкриті»

Не календарно, а радше за назвою, минулої неділі фестивалем «Медове Різдво» у місті завершився тривалий новорічно – різдвяний цикл урочистостей. Звичайно, святкував увесь наш люд, утім, представники однієї професії (а йдеться про правоохоронців) поєднували дотримання і вшанування українських традицій із виконанням службових обов’язків – боротьбою із злочинністю та забезпечення громадського порядку. Докладніше про це та криміногенну ситуацію загалом репортеру «Вісника Розділля» оповів начальник Новороздільського міського відділення поліції, підполковник Руслан ШНАЙДРУК.

«Поліська Січ» – предтеча УПА

Спротив українців почався не з часу створення УПА, а з перших днів гітлерівської окупації. З документів відомо, що 22.06.1941 р. вибухнуло повстання в районі Сокаль-Радехів. Загін з 200 повстанців, родом із навколишніх сіл, захопив містечко Лопатень, протримався 16 годин, а потім відступив на Волинь, де заволодів райцентром Берестечко.

ЗНАЙ НАШИХ!

НОВОРОЗДІЛЬСЬКІ ШАШКІСТИ – ПРИЗЕРИ ОБЛАСНИХ ЗМАГАНЬ!

3-4 лютого у м. Турка відбулися командні змагання з шашок за Програмою ХХVІІ обласних комплексних ігор Львівщини, ХІ обласних ігор ветеранів спорту та ІV спортивних ігор серед людей з інвалідністю. У змаганнях взяли участь збірні команди районів області та міст обласного значення. Змагання проводилися згідно правил, затверджених Українською федерацією шашок, – 9 турів, а серед команд людей з інвалідністю – по коловій системі, контроль часу – 25 хвилин кожному з учасників на партію.

Змістовний, багатовекторний учнівський день

Ми живемо в еру інформаційних технологій і нормою стало бачити малюка з мобільним телефоном. А школярі взагалі без комп’ютера не можуть уявити своє життя. А чи хоча б один день можна обійтися без айфонів, планшетів чи ноутбуків?.. Саме на це питання відповіли учні початкових класів Новороздільського НВК імені В. Труша різноманітними 7 лютого, у Всесвітній день гри без гаджетів, який уже четвертий рік проводиться у світі і вперше – в Україні.

Майдан в моєму серці назавжди

Переглядаючи стоси газет і статей чотирирічної давнини, знову згадую ті буремні події, що відбувались у нашій державі. Вдивляючись у портрети Героїв Небесної Сотні і ознайомлюючись із їх життєвим кредо, розумієш, яких людей втрачено. Вони були не першими і, на жаль, не останніми, хто віддав своє життя за Україну.

ЗНАЙ НАШИХ!

Новороздільці – одні з кращих

3 лютого 2018 р. в спортивному комплексі «Гарт» м. Львів відбувся чемпіонат області з боротьби дзюдо серед юнаків 2002-2003 років народження. Від новороздільського спортивного клубу «Титан-спорт» взяли участь двоє борців. Це п’ятнадцятирічні Давид Могильний – у ваговій категорії 50 кг та Ігор Луговий – у ваговій категорії 73 кг.