ДОБРА НОВИНА

Галина КАЛІНЧУК: «Після звільнення з полону Ліля Коць знаходиться на реабілітації у київській лікарні. Днями туди відбула, щоб підтримати донечку, її мати, Руслана Петрівна»

27 грудня увага десятків мільйонів українців, європейської та світової громадськості була прикута до репортажів провідних телеканалів про обмін 73-х наших співвітчизників, полонених у казематах «ЛНР»-«ДНР», на 233 російсько-маріонеткових терористів, які перебували в ув’язненні в ізоляторах СБУ. Ми усі із співчуттям вдивлялися у виснажені, але просвітлені обличчя наших звільнених заручників, вслухалися у кожне слово Президента Порошенка, який щиро вітав їх із поверненням на вільну землю. І мимоволі наверталися сльози радості за українських мучеників, яких вдалося визволити з сепаратистського ярма.
Того дня, мабуть, мало хто з новороздільців міг припустити, що у партії українських полонених є і наша землячка – Лілія Коць, яку півтора року тому підступні «орки» взяли у полон («Вісник Розділля» докладно описував про це у матеріалах «Полонянка «ДНР» Лілія Коць входила до батальйону УДА» та «Правда про полонянку т.зв. ДНР, 28-річну новороздолянку Лілю КОЦЬ…», надрукованих у випусках за 28 жовтня та 4 листопада 2016 року). І тільки, коли у ЗМІ було опубліковано прізвища звільнених українських заручників, ми дізналися і про новороздільську полонянку. Утім, найперше про це було повідомлено, що не дивно, у Фейсбуці на сторінці 8-го окремого батальйону УДА «Аратта»: Добрі новини, про які говорить сьогодні Україна. Сьогодні, 27 грудня, відбувся обмін полоненими між українською стороною і сепаратистами. 73 людини, яких утримували в полоні на непідконтрольній території, повернулись додому!
Разом з ними дихнула вільним українським повітрям наша посестра, боєць 8-й окремого батальйону Української Добровольчої Армії - Лілія Коць. Вона пробула у полоні приблизно 1,5 року. Влітку 2016-го її було викрадено на лінії зіткнення.
Ліліє! ВІТАЄМО З ПОВЕРНЕННЯМ НА РІДНУ ЗЕМЛЮ!!!!

Готуючи черговий номер «Вісника Розділля», репортеру вдалося з’ясувати, де на даний момент перебуває Ліля КОЦЬ. Докладніше – у інтерв’ю з начальником міського Управління соціального захисту Галиною КАЛІНЧУК

- У день звільнення нашої 28-річної землячки, випускниці ЗШ №5, екс-бійця 8-го окремого батальйону УДА «Аратта» Лілі Коць з полону ДНР шляхом обміну на російсько-сепаратистських окупантів, які перебували в ув’язненні в українських тюрмах, її мати, Руслана Петрівна, ще перебувала у Польщі на заробітках. І коли дізналася про цю радісну звістку, зробила все можливе, аби чимшвидше повернутися в Україну і обійняти та підтримати донечку. Буквально вчора, 9 січня, я мала з нею телефонну розмову, розпитувала, яким чином і в чому їй можна допомогти та сприяти, на що Руслана Петрівна відповіла, що зараз вона понад усе прагне «добратися» у одну з київських лікарень, у якій перебуває на реабілітації Ліля. Наскільки мені відомо, їй вдалося придбати квитки - і сьогодні Руслана Петрівна вже в дорозі до столиці.
- А чи вдалося дізнатися, який фізичний стан Лілі Коць, адже у полоні у безжальних «орків» вона перебувала понад рік і у одному з коментарів у соціальних мережах колишній полонений ДНР, висловлюючи радість з приводу звільнення Лілі, додав, що ходили чутки про те, що у полоні її катували і хотіли «пустити в розхід». Тож, очевидно, натерпілася добряче боєць «Аратти», а пізніше – батальйону ОУН та «Правого сектору»...
- Ви знаєте, я теж розпитувала про це Руслану Петрівну. І вона, не стримуючи сліз, сказала, що, як відчула з телефонних розмов з донечкою, її Ліля дуже-дуже фізично і психологічно виснажена. Тому у лікарні перебуватиме мінімум місяць під опікою фахових медиків. Лілею також опікуються волонтери, які, власне, і дали їй мобільний для спілкування з матір’ю. Отака поки що інформація.
Розпитував Іван БАСАРАБ