Нові правила отримання посилок з-за кордону набудуть чинності з 2019 року

З 1 січня 2019 року набудуть чинності обмеження на безмитне отримання посилок з-за кордону.
Згідно з новими правилами, один одержувач зможе отримати три міжнародні відправлення з товаром на суму 150 євро кожна. Починаючи з четвертої, такі посилки будуть обкладатися митом у розмірі 10% від вартості, ПДВ 20% та акцизом. Зараз ліміт також становить 150 євро, але обмежень на кількість посилок немає.


⇔Оголошення_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Водночас з прийняттям нового бюджету 2018 року починають діяти нові правила ввезення через кордон товарів у багажі. Для тих, кого не було у країні понад добу і хто в’їжджав у державу не частіше одного разу протягом 72 годин, буде дозволено ввезти через кордон покупки вагою до 50 кг і на суму до 500 євро. У аеропортах ця цифра дещо більша – 1000 євро.
З приводу нових правих висловились також усі українські перевізники. «Укрпошта» заявила, що такі нововведення є неефективними. Там пояснили, що «стягувати мито з посилок з Китаю, де середній чек за статистикою менше ніж $10, вийде дорожчим для держави». Мотивацію держави пояснив представник уряду, депутат Вадим Денисенко, заявивши, що нововведення направлені на перекриття в країні «чорних схем» і імпорту «сірої» продукції.
Документ був ухвалений Верховною Радою 8 грудня 2017 року, а 30 грудня був уже підписаний Петром Порошенком.
Руслан СИДІР, студент факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка