У День ЗСУ – нагороди новороздільцям, які захищали Україну у зоні АТО

День Збройних Сил України — святковий день на честь ЗСУ. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня.

Андрій ГЕРГЕРТ: Українська добровольча армія Яроша чекає на визнання

Цього тижня ми відзначали 25-річчя Збройних Сил України. Проте, скільки нашій армії років і коли саме нам святкувати день Збройних Сил, думаю, це питання ще постане на порядку денному становлення держави Україна. Бо, як сьогодні кажуть, справжня Українська армія створилася у 2013-му, коли прийшла російська агресія. І у витоках її стояли добровольці, які з Майдану поїхали на Схід.

У «Книгу пам’яті загиблих в АТО» внесено ще одне ім’я - Мар’ян КАПТОВАНЕЦЬ

22 листопада 2016 року в зоні АТО, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України, загинув МАР’ЯН КАПТОВАНЕЦЬ – боєць 8-го окремого батальйону Української Добровольчої Армії «Аратта», в останній час – солдат 54-ої окремої механізованої бригади Збройних сил України.

Випробування негодою: місто знову виявилось не готовим до зими…

Минулих вихідних важко було пройтись містом. І причина – не лише складні погодні умови, а завалені снігом тротуари і дороги та не посипані доріжки. Мене, як депутата, жителі запитували – чому так? Чому ми знову виявилися не готовими до зими, снігу? Скажу відразу, я вирішив написати цю статтю не для повальної критики, не для популістських заяв на кшталт «Людоньки, все пропало!», «Влада нічого не робить!» і т.д., не для власного виправдання.

Новий Розділ увійшов до числа переможців з картування громад

Наше місто, поряд з 14 іншими населеними пунктами цілої України, визнане переможцем грантового конкурсу для ініціативних груп з картування громад в рамках проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Українською бібліотечною асоціацією у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.

Допоміг Господь та лікарі «від Бога»

Адміністрація Новороздільської міської лікарні повідомляє, що 5 грудня ц.р. в 0 год. 45 хв. машиною пункту «Новий Розділ» екстреної медичної допомоги та медицини катастроф доставлено з місця пригоди на приймальне відділення потерпілого з ножовим проникаючим пораненням грудної клітки в V міжреберному проміжку зліва. Ургентно госпіталізований у відділення реанімації. У зв’язку з торакальною кровотечею негайно розпочато хірургічне втручання. Діагностовано проникаюче поранення лівого шлуночка серця.

БУДНІ ДИТЯЧОЇ БІБЛІОТЕКИ

Останні листопадові тижні в міській бібліотеці для дітей були насичені масовими заходами, які проводились з читачами різних вікових груп. З читачами 2-х класів початкової школи НВК ім. В.Труша проведено літературний калейдоскоп «Що читали ваші мами?».

Тарас БАТЕНКО: проекти – реальний шанс залучити кошти

Народний депутат Тарас Батенко акцентує увагу на тому, що уже 15 листопада цього року розпочнеться конкурс інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році у Львівській області. Триватиме орієнтовно до 15 грудня 2016 року. А з 1 до 31 грудня триватиме конкурс мікропроектів Львівської обласної ради на 2017 рік (відтепер максимальна вартість одного мікропроекту зросла до 400 тис. грн.).

На Львівщині стартував конкурс мікропроектів на 2017 рік

З 1 грудня розпочалась реєстрація на участь в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на 2017 рік. Цьогоріч він має низку особливостей та нововведень. Зокрема, передбачається виключно електронна подача заявок, а граничну вартість одного проекту збільшено до 400 тисяч гривень.

Громада розглянула міський бюджет-2017

Громадські слухання про міський бюджет на наступний 2017 рік минулої неділі пройшли в МБК «Молодість»: незважаючи на свято Введення в храм пресвятої Богородиці, новороздільці прийшли поцікавитися фінансовим прогнозом міської господарки хоча не надто чисельно (слухання перенесли у малий зал), проте з доречними пропозиціями.

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ

Про несподіваного друга і людську небайдужість

У минулому числі “Вісника Розділля” подано докладний репортаж про те, як у Новому Роздолі рятували пораненого лебедя, який понад 10 днів вимушено гостював на міському декоративному озері. У тексті зазначено найбільш активних городян, які взяли діяльну участь у гуманній акції. Утім, через брак площі з репортажу випала одна світлина, на якій зображено добродійку, яка з перших днів по-своєму, по-материнськи підтримувала рідкісну і величну птаху, тому, як кажуть, не згадати про це було б несправедливим.

Раз добром нагріте серце – вік не охолоне

Розпочинається новорічно-різдвяний час. Час, коли хочеться вірити в диво, добро, казку… Час, коли мрії повинні обов`язково збутися, особливо, якщо це дитячі мрії.

Пізнавай, люби, бережи рідний край

Шлях у далекі краї завжди починається від отчого порогу, від нашої маленької Батьківщини – рідного краю. І тільки та людина заслуговує на повагу, котра любить землю своїх батьків. Полюбити ж можна лише тоді, коли добре пізнаєш її. Знання про свій рідний край учні Новороздільської ЗШ №5 здобувають, відвідуючи природничо-краєзнавчий гурток, який веде вчитель географії Е.М.Костишин. На одному із занять було вирішено створити інформаційно-дослідницький проект «Природа рідного краю».

Торгівля людьми: як уникнути небезпеки

29 листопада у Новороздільському професійному ліцеї (№5) пройшов надзвичайно цікавий тренінг для студентів- випускників під назвою «Протидія торгівлі людьми», який підготувала соціальний педагог Н.Я.Івашко. Головна мета тренінгу - актуалізувати знання учнів про сутність соціальної проблеми торгівлі людьми, сприяти усвідомленню соціальних ризиків таких дій, як поїздка за кордон з метою працевлаштування, навчання, шлюбу, легальне та нелегальне перебування в іншій країні. Тема досить актуальна на сьогодення, адже за даними дослідження, понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року.

Франковими стежками мандрували у центральній бібліотеці

«Вернімось в 90-ті роки 19 століття, на 120 років тому назад. Коли у 1898 році відзначали 25 років літературної діяльності Івана Франка, львівська молодь видала книгу «Привіт Івану Франку» - 128 сторінок назв творів Каменяра. Молодь була захоплена ним, один із студентів сказав: «Ким був Шевченко для молоді 50-60-х років, тим був Франко для молоді 80-90-х років», - запрошувала помандрувати стежинами життя і творчості Великого Каменяра, якому цьогоріч виповнюється 160 років з дня народження і 100 років з дня смерті, відмінник освіти України, ветеран освітянської ниви, викладач-методист Іда Дмитрівна Винокурова.

Новороздільські студенти сильніші

Переконливою перемогою студентів Новороздільського політехнічного коледжу завершилися обласні змагання вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації з гирьового спорту, які проводилися 30 листопада в комплексі Львівського НУ «Львівська політехніка».

Наші волейболістки – перші в області!

Ігри проходили у двох підгрупах. Команда Новороздільської ДЮСШ у своїй підгрупі впевнено перемогла суперників із міста Нового Калиніва, Червонограда-І та Дрогобича. У стиковій ігрі за перше місце наші волейболістки зустрілися з переможцем іншої підгрупи – командою із м. Львів «Пума». У фінальному матчі змагань новороздільчанки, продемонструвавши відмінну командну гру та високу індивідуальну майстерність, продовжили свою переможну серію з рахунком 2:0 і стали чемпіонками Львівської області.

Успіху домоглися сильніші

Мета змагань – популяризація дзюдо, підвищення рівня спортивної майстерності. В змаганнях взяли участь 145 учасників зі Львова, Стрия, Миколаєва, Золочева та Нового Роздолу. Команду нашого міста представляли борці СК «Титан – спорт» у складі 12 спортсменів - Олександр Бурмич (2004 р.н.), брати Богдан і Владислав Білозори (2004 і 2005 р.н.), Давид Юнг (2004 р.н.), брат і сестра Максим і Валерія Марченко (2004 і 2007 р.н.), брати Артур і Максим Земко (2005 і 2008 р.н.), Максим Ільчишин (2007 р.н.), Давид Могильний (2007 р.н.), Олег Мохнацький (2008 р.н.), Сергій Гурський (2008 р.н.).