Коментарі

Павло ПЕТРАШ: «Оскільки при формуванні проекту бюджету-2012 більшість вимог нашої фракції була оптимально врахована, ми були налаштовані на позитивне голосування»

У минулому числі "ВР" у редакційному інформаційному повідомленні "Міський бюджет на 2012 рік депутати ухвалили одноголосно, однак врахувавши позицію фракції "Свобода" було анонсовано більш докладне висвітлення важливого пленарного засідання, яке засвідчило консенсус та конструктивізм як учасників творення головного міськрадівського фінансового документа, так і депутатів ради. Отже, подаємо коментарі про головні акценти ХІ сесії VІ демократичного скликання.

- Павле Павловичу, зініційована Вами перерва депутатів – «свободівців» на 10 хвилин перед голосуванням питання «Про міський бюджет м. Новий Розділ на 2012 рік» мимоволі пригадала попередню бюджетну епопею, коли через неузгодження позицій учасників творення бюджету -2011 наше місто ухвалило головний фінансовий документ року останніми у області. І поки ви радилися, дехто з депутатів не виключав можливості, що амбіційні «свободівці» торпедуватимуть це питання і 30 грудня на «бюджетній» сесії...
- Не знаю, про яке «неузгодження позицій учасників творення бюджету» Ви говорите, але хочу зауважити, що міська рада (депутати) розглядають проект бюджету, розроблений фінансовим управлінням та схвалений виконавчим комітетом. При цьому кожна політична сила ставить певні вимоги до цього фінансового документа. Тому основне завдання – знайти компроміс. Якщо компроміс не знайдено, то й результат відповідний…
Щодо перерви, яку я, як керівник фракції ВО «Свобода», взяв перед голосуванням по прийняттю рішення про міський бюджет, то дійсно ця перерва була викликана необхідністю визначити кінцеву позицію фракції з цього питання. Єдиної думки не було ще напередодні сесії. Ви знаєте, що фракція оприлюднювала свої головні вимоги до бюджету, а це – передбачити кошти на харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл у сумі не менше 500 тис. грн.; на виплату освітянам винагороди за сумлінну працю в розмірі не менше 50% посадового окладу (щоб не повторилась ситуація минулого року); на продовження робіт по освітленню вулиць Малехівської, Прямої, Кривоноса; на фінансування цільових програм з освіти, фізичної культури та спорту; на фінансування заходів, передбачених Програмою розвитку ЖКГ міста на 2011-2012 роки (насамперед, на ремонт ліфтів). Значна частина їх була врахована. Однак, не в повній мірі вирішилось одне з основних питань - питання харчування учнів. Фінансове управління пропонувало в проекті бюджету лише 261 тисячу, ще 39 тисяч додатково «віднайшлися» в ході роботи бюджетної комісії. Але це лише 300 тисяч гривень (минулого року було закладено 450 тисяч гривень), що значно менше необхідних. Тому перед голосуванням фракція остаточно висловила свою позицію – голосувати за бюджет з умовою, яка була оформлена окремим пунктом рішення : «При внесенні змін до показників міського бюджету на 2012 рік за рахунок розподілу залишків коштів загального фонду бюджету 2011 року додатково передбачити кошти на харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл». Передбачається, що розподілу у вигляді вільних залишків підлягатиме сума не менше двохсот тисяч гривень.
Також при вирішенні питання щодо підтримки проекту бюджету ми враховували і той момент, що сесія проходила майже напередодні Нового року і неприйняття бюджету до 1 січня мало би неприємний наслідок – фінансування установ по тимчасових кошторисах, тобто не в повному обсязі. Хоча й після затвердження бюджету говорити про «повний обсяг» не доводиться. Відверто скажу, що цей бюджет оптимізму в «свободівців» не викликав. Місто й надалі не отримає з державного бюджету достатніх коштів, насамперед, на виконання делегованих повноважень – утримання бюджетних установ, зокрема, на оплату праці. Але, оскільки, міський голова дуже вже хотів, щоб бюджет був прийнятий вчасно, та й щоб зайвий раз не давати приводу деяким «писакам» звинувачувати нашу фракцію в тому, що ми, нібито, не даємо голові та його команді працювати, фракція вирішила проголосувати за цей бюджет із врахуванням вказаної вище пропозиції щодо харчування учнів молодших класів.
Павло ПЕТРАШ, секретар Новороздільської міської ради, голова фракції «Свобода»