“Джерело” народних традицій

Обласний фестиваль-конкурс колядок і щедрівок “Ой радуйся, земле”, який проходив 15 січня у Трускавці, надихнув святковим настроєм і свіжим подихом перших справжніх зимових сніжних днів. Колядники з усієї Львівщини у спільній ході різноголосо заспівували колядок, у захваті від красивих голосів та барвистих народних нарядів зупинялися всі перехожі. У цьому вирі народних зимових традицій не могло не бути невтомного “Джерела” – нашого міського фольклорного ансамблю під керівництвом Л.Худяк. І подивитися на них, і послухати – одне задоволення не лише для новороздільців.
Окрім виступу на центральній сцені Трускавця, “Джерело” співало колядок у численних санаторіях курортного міста, не лише демонструючи відпочиваючим багатство народних Різдвяних звичаїв, але й розповідаючи їм про походження традицій, іх велич, їх довголітття і важливість для духовного відродження кожного українця.
Обласне управління культури ЛОДА, організатор фестивалю-конкурсу, відзначило виступ новороздільських колядників грамотою і щирими захопливими відгуками. Джерело нового творчого натхнення заполонило душі учасників новороздільського фольклорного ансамблю “Джерело” – і його результати побачимо незабаром.
Іванна ЗЕМЛЯЧКА