КОМЕНТАРІ

Володимир ЛАБА: «В суперечках народжується істина, або Щоб вивести ситуацію, що склалася у раді, у консолідуюче річище, потрібно зробити відповідні висновки ...»

В порядку денному ХІ сесії, мабуть, особливий статус мало питання « Про затвердження складу конкурсної комісії з питань оренди майна територіальної громади м. Новий Розділ». Адже значення цієї комісії як одного з небагатьох дієвих інструментів наповнення міського бюджету важко переоцінити. До того ж в очах бажаючих орендувати приміщення (до слова, зараз вільних площ майна територіальної громади залишилось не надто багато), особливо в комерційних цілях, ця комісія є особливо впливовою. Тому, власне, очікувалося, що навколо затвердження складу конкурсної комісії виникне певна дискусія. Проте все відбулося значно прозаїчніше, оскільки на початку розгляду цього питання міський голова В. Туз запропонував затвердити склад конкурсної комісії у форматі 2011 року включно з головою Володимиром Лабою. Після цього виступив депутат – «фронтзмінівець» М. Степанов і таки запропонував внести зміни: замість члена комісії, депутата – «свободівця» Б. Яворовського, який очолює комісію із земельних питань (тож, на думку пана Миколи, в ній пан Борис і так виконує значний обсяг роботи), ввести іншу кандидатуру – теж депутата - «свободівця» Ю. Климишина, який є членом постійної комісії з питань приватизації та підприємництва, більш профільно дотичної, за словами М. Степанова, до завдань конкурсної комісії. Втім, пропозиція М. Степанова не знайшла підтримки в депутатському корпусі, тож депутати затвердили склад конкурсної комісії зразка 2011 року.
Після завершення сесії репортер «ВР» звернувся до В. Лаби з проханням докладніше розповісти про роботу конкурсної комісії у 2011 році, яку так високо оцінив міський голова. Подаємо запис розмови.
Володимир ЛАБА: - Насамперед, пропозиція В. Туза обрати членів конкурсної комісії з питань оренди майна територіальної громади м. Новий Розділ у попередньому складі під моїм головуванням була свого роду оцінкою нашої діяльності за минулий рік. За логікою, це висока оцінка, тож, користуючись нагодою, дозволю собі від імені членів конкурсної комісії подякувати Володимиру Михайловичу та депутатському корпусу за такий рівень довіри з, так би мовити, її пролонгацією.

КОРЕСПОНДЕНТ: -В чому полягають головні функції конкурсної комісії?
В. ЛАБА: - Оскільки діє два види конкурсів : некомерційний (надання в оренду приміщень громадським організаціям, спортивним товариствам тощо) та комерційний (надання в оренду приміщень для ведення різних видів підприємницької діяльності), то відповідно під час розгляду заяв на участь у конкурсах ми диференціюємо їх саме за цими призначеннями. Слід зауважити, що подавачі заяв на участь у конкурсах демонструють високий рівень чіткого та правильного їх формулювання, тому всі вони були допущені до своєрідного змагання за оренду того чи іншого приміщення.

КОР.: - А як розглядають подані заяви члени конкурсної комісії: чи трапляються, як кажуть, різночитання, можливо, виникає чинник партійної приналежності, тож відповідно – і «симпатія» до заявника від політсили, до якої належить член комісії?
В. ЛАБА:- У минулому числі «Вісник Розділля» подавав рішення ХІ сесії про затверджений склад конкурсної комісії в складі 9 осіб, отож, щоб не повторювати усіх прізвищ, відзначу, що в комісії є 1 депутат – «бютівець» ( голова) , 1 депутат – «рухівець», 1 депутат – «сильноукраїнець», 1 депутат- «фронтзмінівець» та 2 депутати – «свободівці». До яких партій належать члени комісії із виконавчого органу – А. Мельніков, керуючий справами виконкому, Я. Яценко, начальник юридичного відділу, О. Яворський, головний спеціаліст відділу КМ та приватизації – мені невідомо. Однак, незважаючи на таку яскраву, проте неоднорідну політичну палітру, у минулому році комісія працювала злагоджено, протиріччя вирішувалися шляхом об’єктивного аналізу суті питання, консенсус був практично на усіх конкурсах. От так би вдалося налагодити роботу і в депутському корпусі! Не буде перебільшенням сказати, що працювали ми легко та прозоро, сподіваюся, що так буде і цьогоріч. У зв’язку з цим підкреслю фаховість, організаторський хист та консолідуючий фактор, яким відзначається А. Мельніков, секретар комісії.

КОР. : Тим не менше, прізвища деяких переможців конкурсів опинилися на шпальтах «Вісника Розділля», причому у критичних барвах. Мабуть, Ви здогадалися, що мова про орендаря колишнього приміщення «Промінвестбанку» за адресою проспект Шевченка,21, до речі, сина міського голови, до якого (точніше, до проведення ним «грюкотливого» ремонту) мають претензії мешканці цього будинку. І хоча у минулому числі «ВР» подавав «Відповідь на звернення мешканців будинку по пр-ту Шевченка,21» за підписом міського голови В. Туза, чи не могли б і Ви висловитися з цього приводу, щоб остаточно закрити тему?
В. ЛАБА: - Схоже, це один з рідкісних випадків, коли мені важко однозначно відповісти на це запитання. Тому що конкурс по оренді цього приміщення проводився влітку минулого року за моєї відсутності (я перебував у відпустці). Ознайомившись із цим питанням згодом, якихось явних порушень не виявив. Однак, оскільки виник резонанс, тож, щоб зняти напругу навколо цього питання, видається слушною пропозиція депутата М. Лепкого : на одній із сесій ради створити тимчасову контрольну комісію для розгляду цієї проблеми, а за її підсумками зробити остаточні висновки.

КОР.: - Завершився 2011-й рік. З одного боку, для Вас як голови конкурсної комісії та її членів він ознаменувався плідною роботою та високою оцінкою і міським головою, і депутатським корпусом. З іншого, у діяльності владного механізму міської ради ( досі не обрані заступники міського голови) та виконавчого комітету підсумки, м’яко кажучи, бажали б бути кращими. Нещодавно на сторінках «Вісника Розділля» із певним аналізом причин такої ситуації виступив В. Туз, а в наступному числі Ви подали своє бачення витоків цієї своєрідної кризи, у якому вказали на недоліки управлінського стилю міського голови. Як гадаєте, такий обмін відвертостями корисний, можливо, як кажуть, в суперечках народиться істина. Не виключено, що вже на найближчій сесії, 26 січня?...
В. ЛАБА: - Насамперед уточню, що вже впродовж півроку міський голова не пропонував кандидатури на посади заступників. Зауважу й інший показовий момент: якщо В. Туз після згаданої Вами моєї критичної публікації запропонував обрати конкурсну комісію у попередньому складі та ще під моїм головуванням, то це означає, що він не такий вже і «пан Ображальський», як досі у декого склалася думка. А отже, може і надалі продовжити поступ до компромісу. Додам також, що згадану пропозицію я та інші члени комісії сприйняли належно, адже до нашої діяльності скарг чи зауважень і з боку виконавчого комітету, і з боку міської ради не було, як не було їх з боку новороздільців. Стосовно здатності В. Туза зробити уроки з минулого року, то, думаю, це можливо. Тому що не тільки його, а й депутатів ради обрала громада міста. Отож ми спільно несемо відповідальність перед новороздільцями. Однак ініціативу щодо переформатування ситуації, яка виникла у раді, повинен все – таки проявити В. Туз, а не намагатися, так би мовити, переводити стрілки на частину депутатського корпусу. Втім, будемо надіятися, що цьогоріч здоровий глузд візьме гору…
Розпитував Іван БАСАРАБ